بهترین روش درمان خماری متادون چیست؟

روش ترک اعتیاد متادون بدون درد
تاریخ انتشار : 25.01.1399
کلینیک دکتر جوادی

اعتیاد به مصرف متادون به تنهایی ممکن است به ندرت پیش بیاید. معمولا بیشتر بیماران یا به دلیل استفاده مداوم به دلایل پزشکی ویا در بیشتر موارد برای ترک اعتیاد یک مخدر دیگر به واسه متادون درگیر مصرف متادون می شوند. روند ترک اعتیاد متادون دقیقا مانند اعتیاد به هر مخدر دیگری می تواند دشوار باشد. اما رعایت یک سری نکات به بیماران کمک می کند تا این مرحله را به خوبی پشت سر بگذارند. در این مقاله قصد داریم روش های درمان خماری متادون را بررسی کنیم و ببینیم کدام راه حل ها عملی اند و کدام یک شعار های تبلیغاتی بیش نیستند.

خماری ترک متادون چند روز طول می کشد؟

بسیاری از بیماران مبتلا به اعتیاد می پرسند خماری ترک متادون چند روز است. این افراد معمولا از عوارض ترک اعتیاد و درد های ناشی از خماری متادون می هراسند. در صورتی که اگر ترک اعتیاد با روش صحیح انجام شود، دوره خماری و سم زدایی به بهترین شکل سپری می شود. متخصصین با تجربه در کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی دکتر جوادی در برخی موارد با توجه به شرایط و مدت زمان مصرف بسیاری از بیماران را به صورت سرپایی درمان می کنند. اما به طور میانگین علائم خماری 3 روز بعد از قطع مصرف متادون شروع می شود و در روز ششم به اوج خود می رسد.

کلنیک ترک اعتیاد متادون

معمولا این علائم بعد از دو هفته از بین می روند. در طول این مدت پزشکان کلینیک دکتر جوادی با استفاده از روش های کمکی، علائم ناشی از خماری متادون را تا جای ممکن کاهش می دهند. پروسه سم زدایی متادون هم اگر در یک مرکز سم زدایی بدن و تحت نظر افراد متخصص انجام شود تنها بین 2 تا 3 به طول می انجامد.

بهترین راه درمان خماری قرص متادون چیست؟

به طور قطعی یک راه مشخص برای از بین بردن درد ناشی از خماری متادون یا هر ماده مخدری وجود دارد. با توجه به گسترش علم و استفاده از روش های جدید درمانی بهترین روش برای هر بیمار با در نظر گرفتن شرایط، پیشنهاد می شود. برای کاهش عوارض ترک اعتیاد قرص و شربت متادون چند نکته کلیدی وجود دارد که رعایت آن ها در کنار یکدیگر می تواند بهترین درمان برای از بین بردن خماری متادون باشد.

استفاده از روش های مشاوره ترک اعتیاد، گروه درمانی، جایگزین داروهایی که پزشک تجویز می کند و همچنین تغییر سبک زندگی از جمله مهم ترین نکات ترک متادون هستند. استفاده از داروهای سم زدا در برخی موارد می تواند علائم ترک اعتیاد متادون را تا 3 روز کاهش بدهند اما تجویز این دارو باید توسط پزشک باشد. تجربه های حاصل از کلینیک های ترک اعتیاد نشان می دهند که در مرحله اول انتخاب یک مرکز تخصصی برای ترک اعتیاد و بعد حمایت خانواده مهم ترین عوامل در ترک اعتیاد آسان هستند.

بهترین راه درمان خماری متادون

روش کاهش تدریجی چقدر در ترک اعتیاد متادون موثر است؟

واقعیت این است که استفاده از روش ترک اعتیاد تدریجی با کاهش دوز مواد مخدر یکی از بهترین روش ها برای درمان اعتیاد است. برای اعتیاد به مواد مخدری مانند متادون هم این روش استفاده می شود. استفاده از درمان ترک اعتیاد تدریجی متادون یکی از راه حل هایی است که نه تنها عوارض ترک اعتیاد را در بیمار کاهش می دهد بلکه با کم کردن وابستگی ذهنی و جسمانی در مرور زمان فرایند ترک اعتیاد و خماری ترک متادون را به مراتب راحت تر می کند.

درمان خانگی برای خماری متادون امکان پذیر است؟

ترک اعتیاد خودسرانه در خانه می تواند به اندازه خود اعتیاد عوارض داشته باشد. عمدتا بهترین راه این است که بعد از انجام آزمایشات لازم بیماران دوره سم زدایی را در یک کلینیک تخصصی سپری کنند و سپس روش های کمکی دیگر را بدون بستری به کار گیرند. عده ای بیماران که تمایل به بستری شدن ندارند می توانند در ابتدا دوز های دارو های جایگزین که توسط پزشک تجویز شده اند را دریافت کند و فقط برای معاینه نزد پزشک بروند. فراموش نکنید در این دوره داشتن یک رژیم غذایی مناسب ترک اعتیاد می تواند کمک ویژه ای به درمان بیمار کند.

با توجه به تاثیر بی نظیر مشاوره و گروه درمانی در ترک اعتیاد متادون این حقیقت بر کسی پنهان نیست که حضور در کلینیک ترک اعتیاد قطعا می تواند تاثیر بهتری در کاهش عوارض متادون و خماری آن داشته باشد.

درمان خانگی خماری متادون

آیا روش ترک متادون بدون درد هم وجود دارد؟

همه روش ها و نکاتی که در مورد ترک اعتیاد متادون بررسی کردیم در به حداقل رساندن دوره ترک اعتیاد و عوارض خماری متادون کاربرد دارند. اما توجه داشته باشید که نمی توان یک راه حل به تنهایی برای ترک متادون بدون درد را پیشنهاد کرد.

داروهای مناسب در ترک اعتیاد متادون چیست؟

بسیاری از افراد با دیدن چند تبلیغ بیزنسی که حاوی شعار هایی مانند “ترک متادون بدون درد با بوپرنورفین” یا ” ترک متادون با کلونیدین” هستند، فریب می خورند. آن ها تصور می کنند که به راحتی با خوردن قرص هایی مانند ب2 یا کلونیدین می توانند یک ترک اعتیاد رویایی بدون درد را تجربه کنند؛ اما چنین نیست. در واقع استفاده از داروهای جایگزین راه حلی برای درمان اعتیاد نیست و اگر بدون تجویز پزشک مصرف شوند نه تنها کمی به درمان خماری متادون و ترک اعتیاد آن نمی کنند بلکه خودشان باعث ایجاد اعتیاد در بیمار می شوند.

درمان خماری قرص متادون

خود متادون جزو داروهای جایگزین در درمان اعتیاد به مواد افیونی است و گاهی ترک تریاک با متادون صورت می گیرد. پس استفاده داروهای جایگزین تنها با دوز مورد نظر و تجویز پزشک کارآمد هستند. این روش در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی توسط باتجربه ترین پزشک ها و جدید ترین روش های سم زدایی برای بیماران انجام می شود که عوارض خماری متادون را به حداقل حالت ممکن می رساند. شما هم می توانید در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با شماره تلفن 22222241-021 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

محمد علیزاده
14.02.1399

سلام .من شربت متادون مصرف میکنم و زیاد عرق میکنم شبا نمیتونم بخوابم چند بار می خواستم ترک کنم ولی نتوستم .چیکار کنم

  کلینیک دکتر جوادی
  15.02.1399

  سلام
  شما میتوانید با توجه به مقدار دوز مصرفی شربت متادون از جدیدترین روش های سم زدایی بدن استفاده کنید.جهت اطلاع از دوره های درمانی با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید، مشاوران ما در کلینیک آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند.

مسعود
15.02.1399

سلام
من چندسالی بخاطر مشکلاتیکه برام پیش اومده بود متادون مصرف میکردم ، صبح یه نصفه – بعد اظهرم یه نصفه دیگه
الان تقریبا دوماهه کامل قطع کردم فقط سیگار میکشم و شبا بخاطر بی خوابی دوتا آلپرازولام میخورم
نمیخوام به آلپرازولام وابسته شم – درمانیوجود داره که مشکل خواب من درست بشه؟

  کلینیک دکتر جوادی
  16.02.1399

  سلام
  بیخوابی از علائم ترک متادون است که بیمار نمی‌تواند به تنهایی آن را درمان کند و موجب می‌گردد که شخص دوباره مصرف متادون خود را آغاز کند، به شما توصیه می کنیم حتما برای درمان بی خوابی بعد از ترک اعتیاد اقدام کنید.

بهزاد رضایی
22.02.1399

هر موقع خواستم ترک‌ کنم درد پاهام‌ نزاشت یعنی با اینکه ۱ ماه پاک بودم وای بازم ‌پاهام درد میکرد احتمال داره درد پاهام ‌به خاطر چیزه دیگه تی باشه؟؟؟؟

  کلینیک دکتر جوادی
  27.02.1399

  درد پاها، خمیازه، عرق کردن شدید و بیخوابی از علائم ترک مواد مخدر است. میتوانید به پزشک ترک اعتیاد این مرکز مراجعه و برای کنترل و درمان علائم ترک خود اقدام کنید.

داوود زمانی
28.02.1399

سلام خسته نباشید من قرص متادون مصرف میکنم حالا میخام ترک کنم قضییه منم مفصله تو متن پیام نمیشه بگم زنگ میزنم به مشاوراتون میگم..مرسی تشکر

  کلینیک دکتر جوادی
  29.02.1399

  پذیرش و بستری برای ترک اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی بصورت شبانه روزی می باشد و برای اطلاع از روش های ترک متادون مشاوران ما در کلینیک آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند.

سید یدالله
7.03.1399

سلام قرص بوپونورفین توسط چه پزشکی میتوان نسخه کرد

  کلینیک دکتر جوادی
  21.03.1399

  سلام وقت بخیر
  در این مرکز داروهایی مانند متادون و بوپرنورفین به دلیل خاصیت اعتیادآوری شدیدی که دارند به هیچ عنوان به بیماران نسخه‌ای داده نمی‌شود. توصیه ما برای کنترل علائم ترک، روش‌هایی به جز جایگزینی مواد مصرفی برای بیمار است.

کامران حیدری
9.03.1399

سلام‌ من قبلامتادون مصرف میکردم روزی دوتاقرص چهل رفتم‌ دکترترک خداروشکرترکش کردم الان حدودنه ماه میشه اما این نه ماهه من پادرددارم پشت ساق‌پاهام جفتش واقعااذیت کنندس‌ لعنت ب این متادون‌ نمیدونم چکارکنم لطفا‌راهنماییم کنیدممنون میشم…

  کلینیک دکتر جوادی
  21.03.1399

  سلام وقت بخیر
  برای کنترل علائم ترک پیشنهاد می‌کنیم حتما با پزشک متخصص مشورت کنید و راهنمایی بخواهید برای این منظور می‌توانید با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید. مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.