بهترین روش درمان خماری متادون چیست؟

روش ترک اعتیاد متادون بدون درد
تاریخ انتشار : 25.01.1399
hdmteam

اعتیاد به مصرف متادون به تنهایی ممکن است به ندرت پیش بیاید. معمولا بیشتر بیماران یا به دلیل استفاده مداوم به دلایل پزشکی ویا در بیشتر موارد برای ترک اعتیاد یک مخدر دیگر به واسه متادون درگیر مصرف متادون می شوند. روند ترک اعتیاد متادون دقیقا مانند اعتیاد به هر مخدر دیگری می تواند دشوار باشد. اما رعایت یک سری نکات به بیماران کمک می کند تا این مرحله را به خوبی پشت سر بگذارند. در این مقاله قصد داریم روش های درمان خماری متادون را بررسی کنیم و ببینیم کدام راه حل ها عملی اند و کدام یک شعار های تبلیغاتی بیش نیستند.

خماری ترک متادون چند روز طول می کشد؟

بسیاری از بیماران مبتلا به اعتیاد می پرسند خماری ترک متادون چند روز است. این افراد معمولا از عوارض ترک اعتیاد و درد های ناشی از خماری متادون می هراسند. در صورتی که اگر ترک اعتیاد با روش صحیح انجام شود، دوره خماری و سم زدایی به بهترین شکل سپری می شود. متخصصین با تجربه در کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی دکتر جوادی در برخی موارد با توجه به شرایط و مدت زمان مصرف بسیاری از بیماران را به صورت سرپایی درمان می کنند. اما به طور میانگین علائم خماری 3 روز بعد از قطع مصرف متادون شروع می شود و در روز ششم به اوج خود می رسد.

کلنیک ترک اعتیاد متادون

معمولا این علائم بعد از دو هفته از بین می روند. در طول این مدت پزشکان کلینیک دکتر جوادی با استفاده از روش های کمکی، علائم ناشی از خماری متادون را تا جای ممکن کاهش می دهند. پروسه سم زدایی متادون هم اگر در یک مرکز سم زدایی بدن و تحت نظر افراد متخصص انجام شود تنها بین 2 تا 3 به طول می انجامد.

بهترین راه درمان خماری قرص متادون چیست؟

به طور قطعی یک راه مشخص برای از بین بردن درد ناشی از خماری متادون یا هر ماده مخدری وجود دارد. با توجه به گسترش علم و استفاده از روش های جدید درمانی بهترین روش برای هر بیمار با در نظر گرفتن شرایط، پیشنهاد می شود. برای کاهش عوارض ترک اعتیاد قرص و شربت متادون چند نکته کلیدی وجود دارد که رعایت آن ها در کنار یکدیگر می تواند بهترین درمان برای از بین بردن خماری متادون باشد.

استفاده از روش های مشاوره ترک اعتیاد، گروه درمانی، جایگزین داروهایی که پزشک تجویز می کند و همچنین تغییر سبک زندگی از جمله مهم ترین نکات ترک متادون هستند. استفاده از داروهای سم زدا در برخی موارد می تواند علائم ترک اعتیاد متادون را تا 3 روز کاهش بدهند اما تجویز این دارو باید توسط پزشک باشد. تجربه های حاصل از کلینیک های ترک اعتیاد نشان می دهند که در مرحله اول انتخاب یک مرکز تخصصی برای ترک اعتیاد و بعد حمایت خانواده مهم ترین عوامل در ترک اعتیاد آسان هستند.

بهترین راه درمان خماری متادون

روش کاهش تدریجی چقدر در ترک اعتیاد متادون موثر است؟

واقعیت این است که استفاده از روش ترک اعتیاد تدریجی با کاهش دوز مواد مخدر یکی از بهترین روش ها برای درمان اعتیاد است. برای اعتیاد به مواد مخدری مانند متادون هم این روش استفاده می شود. استفاده از درمان ترک اعتیاد تدریجی متادون یکی از راه حل هایی است که نه تنها عوارض ترک اعتیاد را در بیمار کاهش می دهد بلکه با کم کردن وابستگی ذهنی و جسمانی در مرور زمان فرایند ترک اعتیاد و خماری ترک متادون را به مراتب راحت تر می کند.

درمان خانگی برای خماری متادون امکان پذیر است؟

ترک اعتیاد خودسرانه در خانه می تواند به اندازه خود اعتیاد عوارض داشته باشد. عمدتا بهترین راه این است که بعد از انجام آزمایشات لازم بیماران دوره سم زدایی را در یک کلینیک تخصصی سپری کنند و سپس روش های کمکی دیگر را بدون بستری به کار گیرند. عده ای بیماران که تمایل به بستری شدن ندارند می توانند در ابتدا دوز های دارو های جایگزین که توسط پزشک تجویز شده اند را دریافت کند و فقط برای معاینه نزد پزشک بروند. فراموش نکنید در این دوره داشتن یک رژیم غذایی مناسب ترک اعتیاد می تواند کمک ویژه ای به درمان بیمار کند.

با توجه به تاثیر بی نظیر مشاوره و گروه درمانی در ترک اعتیاد متادون این حقیقت بر کسی پنهان نیست که حضور در کلینیک ترک اعتیاد قطعا می تواند تاثیر بهتری در کاهش عوارض متادون و خماری آن داشته باشد.

درمان خانگی خماری متادون

آیا روش ترک متادون بدون درد هم وجود دارد؟

همه روش ها و نکاتی که در مورد ترک اعتیاد متادون بررسی کردیم در به حداقل رساندن دوره ترک اعتیاد و عوارض خماری متادون کاربرد دارند. اما توجه داشته باشید که نمی توان یک راه حل به تنهایی برای ترک متادون بدون درد را پیشنهاد کرد.

داروهای مناسب در ترک اعتیاد متادون چیست؟

بسیاری از افراد با دیدن چند تبلیغ بیزنسی که حاوی شعار هایی مانند “ترک متادون بدون درد با بوپرنورفین” یا ” ترک متادون با کلونیدین” هستند، فریب می خورند. آن ها تصور می کنند که به راحتی با خوردن قرص هایی مانند ب2 یا کلونیدین می توانند یک ترک اعتیاد رویایی بدون درد را تجربه کنند؛ اما چنین نیست. در واقع استفاده از داروهای جایگزین راه حلی برای درمان اعتیاد نیست و اگر بدون تجویز پزشک مصرف شوند نه تنها کمی به درمان خماری متادون و ترک اعتیاد آن نمی کنند بلکه خودشان باعث ایجاد اعتیاد در بیمار می شوند.

درمان خماری قرص متادون

خود متادون جزو داروهای جایگزین در درمان اعتیاد به مواد افیونی است و گاهی ترک تریاک با متادون صورت می گیرد. پس استفاده داروهای جایگزین تنها با دوز مورد نظر و تجویز پزشک کارآمد هستند. این روش در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی توسط باتجربه ترین پزشک ها و جدید ترین روش های سم زدایی برای بیماران انجام می شود که عوارض خماری متادون را به حداقل حالت ممکن می رساند. شما هم می توانید در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با شماره تلفن 22222241-021 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

محمد علیزاده
14.02.1399

سلام .من شربت متادون مصرف میکنم و زیاد عرق میکنم شبا نمیتونم بخوابم چند بار می خواستم ترک کنم ولی نتوستم .چیکار کنم

  کلینیک دکتر جوادی
  15.02.1399

  سلام
  شما میتوانید با توجه به مقدار دوز مصرفی شربت متادون از جدیدترین روش های سم زدایی بدن استفاده کنید.جهت اطلاع از دوره های درمانی با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید، مشاوران ما در کلینیک آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند.

مسعود
15.02.1399

سلام
من چندسالی بخاطر مشکلاتیکه برام پیش اومده بود متادون مصرف میکردم ، صبح یه نصفه – بعد اظهرم یه نصفه دیگه
الان تقریبا دوماهه کامل قطع کردم فقط سیگار میکشم و شبا بخاطر بی خوابی دوتا آلپرازولام میخورم
نمیخوام به آلپرازولام وابسته شم – درمانیوجود داره که مشکل خواب من درست بشه؟

  کلینیک دکتر جوادی
  16.02.1399

  سلام
  بیخوابی از علائم ترک متادون است که بیمار نمی‌تواند به تنهایی آن را درمان کند و موجب می‌گردد که شخص دوباره مصرف متادون خود را آغاز کند، به شما توصیه می کنیم حتما برای درمان بی خوابی بعد از ترک اعتیاد اقدام کنید.

بهزاد رضایی
22.02.1399

هر موقع خواستم ترک‌ کنم درد پاهام‌ نزاشت یعنی با اینکه ۱ ماه پاک بودم وای بازم ‌پاهام درد میکرد احتمال داره درد پاهام ‌به خاطر چیزه دیگه تی باشه؟؟؟؟

  کلینیک دکتر جوادی
  27.02.1399

  درد پاها، خمیازه، عرق کردن شدید و بیخوابی از علائم ترک مواد مخدر است. میتوانید به پزشک ترک اعتیاد این مرکز مراجعه و برای کنترل و درمان علائم ترک خود اقدام کنید.

داوود زمانی
28.02.1399

سلام خسته نباشید من قرص متادون مصرف میکنم حالا میخام ترک کنم قضییه منم مفصله تو متن پیام نمیشه بگم زنگ میزنم به مشاوراتون میگم..مرسی تشکر

  کلینیک دکتر جوادی
  29.02.1399

  پذیرش و بستری برای ترک اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی بصورت شبانه روزی می باشد و برای اطلاع از روش های ترک متادون مشاوران ما در کلینیک آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند.

سید یدالله کریمیان سوق
7.03.1399

دکترعزیز بقدری دقیق خماری متادون را شرح دادید احساس کردم یک هم درد با من حرف میزند بهترین دارو برای درمان متادون چیست دکتر فلجم کرد بخدا

  کلینیک دکتر جوادی
  31.04.1399

  سلام آقای کریمیان عزیز
  قطع و ترک متادون بصورت ناگهانی عوارض شدیدی برای شما به همراه دارد، بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که همچنان پروسه درمان خود را زیر نظر پزشک باتجربه انجام دهید تا بهترین نتیجه حاصل شود. اگر در حال حاضر از نحوه درمان خود راضی نیستید به شما پیشنهاد می کنیم برای ادامه درمان از مشاورین ما کمک بگیرید، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید. موفق باشید.

سید یدالله
7.03.1399

سلام قرص بوپونورفین توسط چه پزشکی میتوان نسخه کرد

  کلینیک دکتر جوادی
  21.03.1399

  سلام وقت بخیر
  در این مرکز داروهایی مانند متادون و بوپرنورفین به دلیل خاصیت اعتیادآوری شدیدی که دارند به هیچ عنوان به بیماران نسخه‌ای داده نمی‌شود. توصیه ما برای کنترل علائم ترک، روش‌هایی به جز جایگزینی مواد مصرفی برای بیمار است.

کامران حیدری
9.03.1399

سلام‌ من قبلامتادون مصرف میکردم روزی دوتاقرص چهل رفتم‌ دکترترک خداروشکرترکش کردم الان حدودنه ماه میشه اما این نه ماهه من پادرددارم پشت ساق‌پاهام جفتش واقعااذیت کنندس‌ لعنت ب این متادون‌ نمیدونم چکارکنم لطفا‌راهنماییم کنیدممنون میشم…

  کلینیک دکتر جوادی
  21.03.1399

  سلام وقت بخیر
  برای کنترل علائم ترک پیشنهاد می‌کنیم حتما با پزشک متخصص مشورت کنید و راهنمایی بخواهید برای این منظور می‌توانید با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید. مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

Mehdi
23.03.1399

با عرض سلام.من ب هشت روز کامل قطع کردم خوردن قرص رو روزی ی ۴۰ اما هنوز اناگر نه انگار ی زره ه هم از درد بدن و پاهام کم نشده تا کی این دوره ادامه داره بخدا دیگه کم آوردم

  کلینیک دکتر جوادی
  6.05.1399

  سلام دوست عزیز
  پاکسازی بدن از مواد مخدر حدود 20 روز زمان لازم دارد، در این مدت برای حفظ انگیزه خود و کنترل درد به پزشک مراجعه کنید تا مجدداً بازگشت به اعتیاد نداشته باشید. تلفن تماس با مشاور: 41 22 22 22 – 021

محمد نجفی
31.03.1399

همان کارهایی را که در کلینیک قرار است برای بیمار انجام دهید بهتر نیست در همین صفحات بنویسید.تا بیمار خودش آنرا انجام دهد. حتما باید جیبتان را از پول این بدبختان پر کنید؟ یک ذره وجدان داشته باشید. چرا همگی کار و کاسبی راه انداختید؟ مثلا نمیتوانید راهی نشان دهید که مردم بدون مراجعه به پزشک خود را درمان کنند؟ یا مثلا داروهایی را معرفی کنید که مردم استفاده کنند؟ چقدر دنبال پولید؟

  کلینیک دکتر جوادی
  31.04.1399

  با سلام
  جناب نجفی عزیز درمان اعتیاد نیاز به کمک و همراهی دارد و درمان آن به تنهایی امکان پذیر نیست، زیرا فرد مصرف کننده بدلیل عدم کنترل علائم ترک مجدداً مجبور به مصرف مجدد می گردد و فقط پروسه درمان خود را سخت تر می کند. وابستگی به مواد مخدر با خوددرمانی یا قطع مصرف درمان نمی شود، بلکه نیاز به پزشک و تشخیص و ارائه راهکارهای علمی و اصولی دارد. همچنین کسی نمی‌تواند آسیب های بلند مدت مصرف مواد مخدر را انکار کند، بنابراین عدم روان درمانی نیز به برگشت اعتیاد منجر می شود. ما در کلینیک ترک اعتیاد با ترکیب چندین روش درمان و همراهی با فرد بیمار به او کمک می کنیم تا در نیمه راه درمان را رها نکند.

  مهرداد
  8.05.1399

  تا نباشد چوب تر فرمان نبرد گاو نر…آدم معتاد تا نره زیر نظر پزشک ترک نمیکنه…تو خانه به هیچ عنوان نمیشه ترک کرد… این روش های ترک تدریجی که مثلا بیای روزی یه سی سی از مصرف شربت متادون کم کنی تو ۹۹درصد موارد شکست میخوره…دیدم که میگم

   گمنام
   1.09.1399

   فرمایشات شما کاملا صحیح می باشد
   ولی به نظر من کسی که به مواد آلوده میشه دیگه هیچ وقت نمی تونه از نظر روانی مثل روز اول بشه. وسوسه تا اخرین روز عمرت باهاته چون لذت نئشگی رو چشیدی ….
   فقط خدا بدادمون برسه ترو خدا فقط خودتون رو به متادون الوده نکنید. ترک متادون از ترک شیشه هم سخت تره

عباس
31.03.1399

سلام عزیزان ، خواستن توانستن هست مطمئن باشید میتونید ترکش کنید ، به خدا توکل کنید و ازش کمک بخواید مطمئن باشید کمکتون میکنه ، دردی که دارید تحمل میکنید مطمئن باشید خیلی کمتر از دردی هست که تو آینده به خاطر اعتیادتون خانواده میکشه ، فقط عزیزترین کسی که تو زندگیتون دارید بیارید جلو چشماتون و به خاطر دل اون ترک کنید بهتون انگیزه میده و هر چی این درد تحمل کنید از اون طرف یه قدم به پاکی نزدیکتر میشید مطمئن باشید بالاخره به سلامت کامل میرسید به روزهایی که قبل از اعتیاد داشتین ، عزیزان فقط خدا رو صدا کنید کمکتون میکنه ، بذارید کنار انشالله درست میشه ، برای کاهش دردتون از مسکن اصلا استفاده نکنید به جاش از عرق سنبل طیب و 10 عرق آرامش بخش استفاده کنید خصوصا قبل خواب خیلی جواب میده و میذاره بخوابید ، میدونم خیلی خیلی سخته ولی تا دیر نشده بجنبید تمومش کنید ، یه شعار همیشه هست که میگه تو خماری کسی نمرده هر کی مرده از نعشگی بوده ، به امید پاکی هر ایرانی پارسی

  کلینیک دکتر جوادی
  6.05.1399

  سلام دوست عزیز
  ممنون از حضورتون و بیان تجربیاتتون

  بینام
  19.06.1399

  عاشقتم پسر حرف نداشتی هرکی کامنت زده بود همرو شوکه و بی انگیزه و روحیه کرده بود بکامنتی که زدی رسیدم. فقط میتونم بگم دمت گرم

پارسا
10.04.1399

دمتون گرم.خیلی عالی خدا خیرتون بده

علی اقا محمدی
17.04.1399

۷سال هست متادون مصرف میکنم روزی ۲۰سی سی الانم زندانی هستم اومدن مرخصی برای ترک بهترین روش وکوتاهترین ش چی؟

  کلینیک دکتر جوادی
  31.04.1399

  سلام آقای محمدی عزیز
  همانطور که به دوستان گفته شد ترک متادون سخت و با علائم ترک آزاردهنده همراه است که نیاز به کنترل توسط پزشک متخصص دارد. همچنین عوارض قطع متادون ممکن است تا مدت ها همراه شما باشد و آسیب های آن به طور کامل رفع نشود.
  به پزشک مراجعه کنید و از درمان تجربی و خانگی بپرهیزید. برای درمان قطعی و بدون درد، بستری در مرکز ترک اعتیاد پیشنهاد می شود. همکاران ما با توجه به زمان مرخصی شما می توانند روی درمان برنامه ریزی کنند.
  شما می توانید با شماره 41 22 22 22 – 021 جهت دریافت وقت مشاوره تماس بگیرید.

علی محمدی
17.04.1399

سلام من زندانی هستم مدت ۷ساله که روزی ۲۰ سی سی متادون میخورم و هربار خواستم تو زندان با کمک بچه های NA ترک کنم نشود یعنی خیلی بد خماری داره جوری میشه که هرکی که از اول میخواست کمکم کنه و همش میگفت ترک کن بعداز چند روز که خماری من و میبینه از ترس این که برام اتفاقی نیوفته بی خیال میشه. نمیدونم چرا ولی وقتی خمارمیشم تا مرگ میرم. حالا از شما تقاضا دارم جدیدترین وبهترین روش ترک رو به من معرفی کنید اخه من دو هفته دیگه بیشتر مرخصی ندارم و باید برگردم ممنون میشم جواب من و سریع بدید

  کلینیک دکتر جوادی
  8.05.1399

  سلام دوست عزیز
  در اولین فرصت برای معاینه و بستری در کلینیک با شماره 41 22 22 22 – 021 با ما تماس بگیرید.
  متاسفانه قطع یکباره مواد مخدر کار بسیار نادرستی است که احتمال کما و تشنج را دارد. لطفاً از ترک خودسرانه بپرهیزید و درمان خود را به تیم حرفه‌ای ما بسپارید.

موسی خسروی
20.04.1399

من نزدیک به پنچ ساله به منظور ترک اعتیاط گرفتار متادون درمانی شده ام هنوز نتوانستم متادون ترک کنم .راهکار مناسب که بتواند کمکم کنه چیست.

  کلینیک دکتر جوادی
  31.04.1399

  با سلام، ترک متادون سخت و پر از علائم است برای درمان قطعی و بدون درد، بستری پیشنهاد می شود. می توانید برای دریافت وقت مشاوره با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید.

جواد
31.04.1399

سلام خسته نباشید یک بار ترک کردم بار اولم بود بد نبود ولی دوباره شروع کردم الان که می خوام بزارم کنار روز6 ترکم هست دارم از درد مرگمو میبینم مصرفم تقریبا بالا بوده یه راهنمایی کنید.فقط دو روز قرص نوافن خوردم کمی ارومم کرد ولی میترسم وابسته بشم راهنمایی بهم کنید ممنون میشم

  کلینیک دکتر جوادی
  1.05.1399

  سلام دوست عزیز
  ترک یکباره مواد مخدر کار بسیار نادرست و خطرناکی است و در صورت حصول نتیجه هم کاملاً اثر کوتاه مدت دارد. درمان اعتیاد جنبه های مختلفی از جمله روان درمانی دارد که در این صورت حتی انگیزه شما هم برای ترک بیشتر می شود. ما درمان به صورت بستری و سم زدایی مواد به روش تدریجی که بهترین درمان است را به شما پیشنهاد می‌دهیم، حدوداً ۱۰روز زمان میبرد و بیشترین بهبود حاصل می‌شود.
  در صورت تمایل به دریافت مشاوره حضوری با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید.

داود
9.05.1399

باسلام خدمت دوستان و همدردهای عزیز من حدود یک ماه میشه قرص متادون روترک کردم دوتا بیست میل می‌خوردم ولی تو خونه کم کم ترک کردم ولی هر روز بدن درد دارم بخصوص پاهام من کارگری میکنم خدا شاهده نمیتونم سرکارنرم اگه کسی می‌تونه راهنمایم کنه که این پادردم تموم بشه به امید پاکی همه معتادان عزیز و گمنام یاعلی

  کلینیک دکتر جوادی
  11.05.1399

  سلام دوست گرامی
  شما باید حتماً توسط پزشک متخصص ویزیت شوید و داروهای مناسب شما جهت درمان تجویز گردد. برای دریافت نوبت با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید.

رضا پورملک
15.05.1399

سلام…عرض ادب … جناب دکتر عزیز بنده ۳۰سال سن دارم و از قبل مصرف ۷۵ کیلوگرم وزن داشتم و الان هم همون ۷۵ کیلوگرم هستم اولش دو سال تریاک مصرف میکردم و چهار سالی میشه متادون مصرف میکنم من تا مصرف روزانه ۵عدد قرص ۴۰ متادون پیش رفتم ولی تصمیم گرفتم دوز مصرفی رو کم کنم و درحال حاضر حدود یکساله که روزانه یک عدد قرص۲۰ مصرف میکنم…برای ترک بنده چه راهکاری دارید شما و اینکه درحال حاضر شرایط بنده رو برای ترک چطور می بینید؟؟؟
تشکر از لطف شما ?

  کلینیک دکتر جوادی
  24.06.1399

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت برنامه ترک اعتیاد نیاز است به صورت حضوری توسط روانشناس و پزشک کلینیک ویزیت شوید، برای دریافت وقت مشاوره با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید.

هنرمند
22.05.1399

سلام من ۳سال قرص متادون روزی ۲۰میلی مصرف میکنم بخاطر ترک تریاک جناب دکتر جوادی عزیز کلینیک شما در تهران است اما من بچه جنوب هستم هرمزگان. از شما می خواهم راهنماییم کنید چکار کنم آیا باید به تهران بیام یا اینکه شعبه در هرمزگان دارید متشکرم اگر راهنمایم کنید.

  کلینیک دکتر جوادی
  22.05.1399

  سلام دوست عزیز
  شما ترک اعتیاد نکرده‌اید، فقط نوع اعتیاد را تغییر دادید. در حال حاضر فقط در تهران شعبه داریم و شما می توانید جهت تعیین وقت با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید و بعد از هماهنگی های لازم در صورت لزوم به کلینیک مراجعه کنید.

   علی جعفری
   5.06.1399

   سلام بنده ۸ساله که متادون مصرف میکنم اول میخواستم بدونم روی هورمونهای مردانه ام اثر گذاشته یعنی اینکه امکان داره بچه دار نشم؟ دوم اینکه من دو مرتبه ترک کردم هر دوبار هم رفتم دکتر و سرم و داروها تجویز میکرد. به مدت یک هفته هرروز میرفتم مطبشون وبه مدت دو ساعت بدنمو سم زدایی میکردن، تا یک هفته که سم زدایی میکردم هیچ مشکلی نداشتم. خوابم همه چیم خوب بود ولی بعد از دوره هفت روزه سم زدایی بی خوابی و کلافگی خیلی فشار بهم می‌آورد مخصوصا بی خوابی. میخواستم بدونم روشی که دکترم برای ترک من انجام میده ، درسته؟

    کلینیک دکتر جوادی
    19.06.1399

    سلام دوست عزیز
    در مورد سوال اولتون یعنی مشکل باروری، باید به متخصص مراجعه کنید و با انجام آزمایشات این مسئله روشن شود. ولی قطعاً هورمون های بدنتون تحت تاثیر مصرف مواد تغییر می‌کند. هورمون‌های یک فرد سالم قابل مقایسه با مصرف کننده مواد محرک نیست.
    در مورد سوال دوم، چون اطلاعاتی از نحوه درمان شما و نوع داروهای مصرفی نداریم، نمی توان در مورد نوع درمان شما اظهار نظر کرد. برای بهبود بی‌ خوابی ناشی از ترک مواد مخدر، می توانید به کلینیک مراجعه فرمایید.

محمد
26.05.1399

هیچ مواد و چیزی نیست که جوابه متادون رو بده. فقط خودش جواب خودشو میده.
آب درمانی برای ترک متادون خیلی جواب میده.
متادون نامرده . نابودم کرد.
تا یک ماه درد و بی قراری فقط دارید عزیزام.
بعدش تا دو هفته ی دیگش فقط بی خوابی دمار از روزگار ادم در میاره.
بعدش به مرور زمان خوابتون اوکی میشه
تا دو ماه برای ترکش روش حساب کنید با کسلی آخراش.
برای رفع خماریش دوش آب سرد رو امتحان کنید
اراده کنید، به امید خدا ترک می کنید

امید رضایی
31.05.1399

من ۱۷سال پیش پس از ۷سال مصرف تریاک ترک کردم، سال ۸۲ ترک کردم تا الانم سالمم
پس خاهشا ناامید نباشید

صادق
1.06.1399

سلام مراکز ترک اعتیاد برای خیلی ها مناسبترین روش است زیرا فرد در حال ترک به هر چیزی چنگ میزند تا از خماری نجات پیدا کند به همین دلیل گاهی این چنگ زدن ها منتهی به نتیجه عکس هدف اولیه میشود هرچند من در منزل ترک کردم اما از کمک فوق تخصص روانپزشک و همسرم کمک گرفتم یعنی باز هم برای جبران علائم افسردگی ناشی از ترک نیاز به کمک پزشک ضروری بود الان بدون قرص خواب بدون داروهای بنزودیازپین دارم زندگی میکنم هرچند هنوز علایمی دارم اما وابسته به هیچ ماده ای نیستم موفق باشید

  کلینیک دکتر جوادی
  10.06.1399

  سلام دوست عزیز
  ممنون از بیان تجربیاتتون، موفق باشید.

محمد حیدری
3.06.1399

سلام من هر هفته برای مسائل زناشویی نصف قرص متادون مصرف میکنم امکان اعتیاد و یا مشکلاتی وجود دارد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  کلینیک دکتر جوادی
  16.06.1399

  سلام دوست عزیز
  بله، شما در حال وابسته کردن بدن خود به متادون هستید و در صورت قطع مصرف، علائم ترک آن بروز می‌کند. برای رفع مشکل خود به پزشک متخصص مراجعه کنید و خود را گریبان‌گیر اعتیاد نکنید. در صورت ادامه مصرف این قرص مشکل شما بهبود نیافته ، بلکه تشدید می‌شود.

  صادق
  17.06.1399

  اصلااااااااا این کارو نکن، برای رفع مشکل زناشویی همونطور که دکتر گفتن به متخصص ارولوژی مراجعه کن دوست عزیز. همه ما که اعتیاد پیدا کردیم از سر همین مساله بوده ، میدونی ۵ میلیگرم متادون معادل ۲ الی ۳ (گرم) هرویین یا ۷ الی ۸ (گرم) تریاک است ! تا اخرش خودت بخون ! یادت باشه همه ما هم مثل شما به خودمون میگفتیم ما که معتاد نمیشیم ، فقط امشبه ، امشب امشب شد هر شب هر شب ….

Mohsen gharib
9.06.1399

سلام من شش سال ترامادول مصرف کردم، چون کارم سره پایی بود هنگام ترک فقط درده پاهام بود بی‌قرارم کرده بود. ترک کردم فقط با اراده و هدف.اینم بگم پنجاه روز درد و تحمل کردم که هروزش یه سال گذشت. ولی بعد یه سال به علت مشکلات خانوادگی به متادون رو آوردم چون دسترسی به متادون راحتتر بود. روزی چهار تا چهل که یه سال شد مصرف کردم ولی الان نزدیک ده روزه دوباره ترک کردم چون واقعا خسته شده بودم. خواستم به دوستان بگم فقط اراده و هدف می‌تونه باعث بشه این درد و تحمل کنید که حداکثر بیست و یک روز طول می‌کشه. من واقعیتش هر کلینیکی میرفتم به یه چیز دیگه معتادم میکردن، ولی توضیحاتی که تو این سایت خوندم معلومه کلینیک خوبیه، چون توضیحاتش نزدیک به تجربه من بود و قطعا بهشون سر میزنم برای تکمیل درمانم. یه خواهش که دارم از دکترا اینه که کسی که با پای خودش میاد برا ترک خیلی خستس کمکش کنید که به یه چیز دیگه معتاد نشه. دوستان حتی اگه قراره زندگیتونو بدید، بدید ولی ترک کنید. تو این روزگار اصلا اعتیاد توصیه نمیشه با تشکر از همه کسانی که با عشق زحمت میکشن

  کلینیک دکتر جوادی
  19.06.1399

  سلام دوست عزیز
  ممنون از اینکه به ما لطف دارید. تمام تلاش همکاران ما در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی جلب رضایت شما عزیزان و شروعی دوباره برای شماست.

محمد
21.06.1399

سلام به همگی .بیش از 1 ساعته دارم مطالب این سایت رو میخونم یه دارو یا یه روش ارائه ندادین دکتر

  کلینیک دکتر جوادی
  24.06.1399

  سلام دوست عزیز
  1. روش درمان ثابتی برای درمان اعتیاد وجود ندارد که هر بیماری با دوزهای مختلف مصرف بتواند به تنهایی برای ترک اقدام کند.
  2. درمان اعتیاد یه درمان کاملاً تخصصی است که باید زیر نظر همزمان چند متخصص انجام شود و به همین دلیل باید برای درمان به کلینیک مراجعه کنید، زیرا استفاده نادرست یک دارو ممکن است اثرات جبران ناپذیری برای بیمار داشته باشد. ما بیماری که قبل از مراجعه به کلینیک یکبار به تنهایی برای ترک اعتیاد اقدام کرده باشد و در کما رفته یا دچار تشنج شده باشد کم نداشته‌ایم.
  3. در این سایت ما تلاش میکنیم بیماران یا خانواده آنها را با درمانهای مختلف و مطالب علمی در زمینه اعتیاد آشنا کنیم، ولی قرار نیست نسخه ارائه کنیم.
  4. اعتیاد هم مانند دیابت، کرونا و … یک بیماری است و برای درمان آن باید به پزشک مراجعه کنید. در اینترنت به دنبال نسخه درمان نباشید.

علی اکبری
23.06.1399

سلام. بنده 3سالی بود که از مورفین پاک بودم و چیزی مصرف نمیکردم. دوباره بعد 3 سال برای تفریح شروع کردم متادون خوردم حدود 12 روز پشت سر هم دوز 10. الآنم 3روز میشه گذاشتم کنار تو روز چهارم به سر میبرم. میخواستم بدونم چقدر خماری طول میکشه؟ اخر شب ها خیلی اذیتم میکنه بیشتر. با تشکر

  کلینیک دکتر جوادی
  25.06.1399

  سلام دوست عزیز
  تفریح با متادون!!! متادون یک ماده مخدر و محرک بسیار اعتیادآور است. ابتدا توصیه میکنیم شما به روانشناس آشنا به ترک اعتیاد مراجعه کنید و به دنبال رفع ریشه اصلی اعتیاد خود بروید. در مرحله بعد با ورزش و مصرف نوشیدنی‌های زیاد به دفع متادون از بدن کمک کنید. در زمان خماری میتوانید دوش آب سرد بگیرید تا احساس بهتری داشته باشید. ولی در هر صورت تاکید میکنیم که با روانشناس و متخصص ترک اعتیاد در طول این دوره در ارتباط باشید. عوارض قطع متادون ممکن است تا مدتها همراه شما باشد و حتی ممکن است آسیب های آن به طور کامل رفع نشود.

محسن
29.06.1399

یه سوال داشتم اگه مصرف کننده متادون ..به جایی برسه که خود متادون جواب نده وبلعکس حاشو بدترکنه ..تکلیفش چیه. ممنون.اگه جواب بدین..من ۱۲سال بدون حتی مصرف یدونه کدئین داشتم پاک زندگی میکردم اون زمان متادون هنوز مد نشده بود …بعد لغزش کردم 1سال روزی ۳تا قرص ۴۰ مصرف کردم بلایی که تو این ۱سال سرم آورد تو اون چن ستل خلاف نیاورد الانم ۸ روز دارم اذیت میشم…دکتر جان نظرتان چیه …چیکار باید بکنم

  کلینیک دکتر جوادی
  29.06.1399

  سلام دوست عزیز
  به شما پیشنهاد میکنیم هر چه زودتر برای ترک متادون به روش اصولی و علمی اقدام کنید. برای دریافت مشاوره با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید.

محمد
30.06.1399

با سلام،دوسال مصرف روزی سه عدد قرص متادون چهل ،ایا امکانپذیر هست که نهایتا با پنج روز بستری در کلینیک و نهایتا گرفتن داروهای مربوطه مرخص شد؟

  کلینیک دکتر جوادی
  24.08.1399

  سلام دوست عزیز
  برای اظهار نظر دراین مورد باید شرایط روحی و جسمی شما بررسی شود. لطفا جهت دریافت نوبت مشاوره با کلینیک تماس بگیرید.

مهدی حسن پور
2.07.1399

با سلام بنده6سال هست که متادون مصرف میکنم روزی 3عدد 40 سفید لطفاً کمکم کنید خسته شدم خانمم فهمیده میخواد طلاق بگیره بخاطر مصرف متادون بچه دار نمیشم لطفا کمکم کنید تورو خدا

  کلینیک دکتر جوادی
  24.08.1399

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت مشاوره درمان با شماره ۴۱ ۲۲ ۲۲ ۲۲- ۰۲۱ تماس بگیرید.

رض رحمتی
20.07.1399

سلام اگ گسی شرایط بستری شدن رو نداشت چیکارکنه من بخاطر کارم میترسم ب دکترمراجعه کنم برام پرونده تشکیل بدن از محل کارم اخراج بشم خواستم بپرسم پرونده تشکیل میشه یا نه

  کلینیک دکتر جوادی
  24.08.1399

  سلام دوست عزیز
  پرونده هر بیمار کاملا محرمانه توسط کلینیک نگهداری می‌شود و هیچ شخص ثالثی در جریان پرونده شما قرار نمی‌گیرد. با خیال آسوده روند درمان خود را آغاز کنید.

فرنوش
13.08.1399

سلام همسرم ۲۰ سی سی میخورد متادون .ولی با کمک هم رسوندیم به ۳ سی سی ولی نمیتونه این سه را کم کنه باید چکار کنیم.نزدیک ۵ سال مصرف میکنه.بسیار لاغر شده.

  کلینیک دکتر جوادی
  14.08.1399

  سلام دوست عزیز
  همسر شما بایستی از لحاظ بالینی معاینه شوند تا نوع درمان مناسب ایشان مشخص شود. برای دریافت مشاوره با شماره ۴۱ ۲۲ ۲۲ ۲۲- ۰۲۱ تماس بگیرید.

م.د
20.08.1399

شما که جوابتون به همه مراجعه به شماست چرا این کامنتارو منعکس می کنین آخه؟

  کلینیک دکتر جوادی
  24.08.1399

  سلام دوست عزیز
  شغل ما درمان اعتیاد است و با توجه به سابقه مصرف دارو یا مواد مخدر در هر فرد و شرایط جسمی و روحی او، نوع درمان مناسب به بیمار پیشنهاد می‌شود. از دوستان خواهش می‌کنیم انتظار دریافت مشاوره یا درمان اعتیاد به صورت اینترنتی نداشته باشید، چون از لحاظ اخلاقی و علمی انجام اینکار درست نیست و برای کلینیک مسئولیت ایجاد می‌کند و قطعاً بیمار نیز با مشکلات جدی‌تری روبرو می‌شود. درمان اعتیاد کار تخصصی است که فقط تحت نظارت مستقیم پزشک به نتیجه می‌رسد.

بی نام
24.08.1399

با سلام من چندین ساله متادون مصرف کردم خیلی هم مصرف کردم شاید روزی ۱۰تا قرص یا شربت روزی ۵۰سیسی البته هر روز اینطور نبوده کم و زیاد داشت ولی بخاطر اول سلامتی و دوم بخاطر مادر و زن و بچه ام تصمیم گرفتم بدارمش کنار خیلی سخته ولی با کمک پزشک و خانواده میشه اراده میخواد. زنم خیلی کمکم کرد و مراقبت بود فقط احساس لرز اذیتم میکرد از روز دوم بدنتون به سیم کشی میفته تا روز ششم بعد روز به روز بهتر میشین ایشالا همه نجات پیدا کنن
خواستم سختیشو بکشم که دیگه طرفش نرم الان حتی با شکنجه هم حاضر نیستم متادون یا هر کوفتی مصرف کنم خدا تمام گرفتارها رو نجات بده . برام دعا کنید

  کلینیک دکتر جوادی
  24.08.1399

  سلام دوست عزیز
  امیدواریم در روند ترک اعتیاد موفق باشید و روز به روز زندگی به کام شما شیرین‌تر شود.

Mory fgtrggg
3.09.1399

چند روز طول میکشد تا به طور کامل اثرات متادون از بین برود

  کلینیک دکتر جوادی
  3.09.1399

  سلام دوست عزیز
  این موضوع کاملا به دوز مصرف و مدت زمان مصرف شما بستگی دارد.

یک ناجی
3.09.1399

سلام
من الان تو روز ششم ترک هستم
یادم میاد نئشگیا، میگم که نوش جونم خماریا
میخوای ترک کنی؟ پس کم غرغر کن، درد رو بکش که یک دهم زمان عشق و حال زمان مصرف هم درد نمیکشیم.
وقتایی که درد داری و نمیتونی بخوابی، خب نخواب. مجبوری مگه بخوابی؟ این همه خوابیدم چند روز نمیخوابم.
فکر کنید کرونا گرفتید و دارید با اون میجنگید نه اینکه تو ترکید
بشین کتاب “بعد دیگر وجود” رو بخون کمکت میکنه
از اون ور هم مثلا “سریال‌های بلند مدت” ببین
مگه زورت کردن حتما به ترک فکر کنی؟