مرکز ترک تریاک و شیره

ترک تریاک - کلینیک دکتر جوادی

تغییر عادت نهادینه شده سوءمصرف تریاک ظرف یک دوره درمانی فشرده ۲۱ تا ۳۰ روزه برای اغلب افراد مصرف کننده تریاک دشوار است. بسیاری از بیماران باید قبل از مرخص شدن و برگشت به اجتماع، در بیشترین زمان ممکن در محیطی حمایت کننده قرار بگیرند. پزشکان دریافته‌اند که هرچه مدت اقامت در کلینیک های ترک اعتیاد شبانه روزی بیشتر باشد، احتمال برگشت به اعتیاد کمتر خواهد شد؛ بنابراین اقامت و بستری در مرکز تخصصی و کلینیک ترک اعتیاد، از استانداردترین روش‌های ترک تریاک محسوب می‌شود.

3.5
(28)

تغییر عادت نهادینه شده سوءمصرف تریاک ظرف یک دوره درمانی فشرده ۲۱ تا ۳۰ روزه برای اغلب افراد مصرف کننده تریاک دشوار است. بسیاری از بیماران باید قبل از مرخص شدن و برگشت به اجتماع، در بیشترین زمان ممکن در محیطی حمایت کننده قرار بگیرند. پزشکان دریافته‌اند که هرچه مدت اقامت در کلینیک‌های ترک اعتیاد شبانه روزی بیشتر باشد، احتمال برگشت به اعتیاد کمتر خواهد شد؛ بنابراین اقامت و بستری در مرکز ترک تریاک، از استانداردترین روش‌های ترک تریاک محسوب می‌شود. فواید ترک تریاک به حدی است که می تواند امید به زندگی را در فرد چندین سال بالاتر ببرد.

روش‌های مختلف ترک اعتیاد تریاک در کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد دکتر جوادی با هدف کاهش وابستگی‌های جسمی و روانی ناشی از سوءمصرف بیش از اندازه یا دراز مدت تریاک طراحی می‌شود. تریاک مادۀ مخدری است که به صورت طبیعی وجود دارد و قرن‌ها است که برای تسکین درد و دیگر اهداف پزشکی به کار برده می‌شود. مراحل ترک تریاک با توجه به شرایط هر فرد می تواند تغییر کند.

 

 

بستری
1
-تماس بیمار با کلینیک. -پاسخگویی پذیرش و پرزنت بیمار و توضیحات روند درمان به او. -ست کردن تایم با روانشناس مجموعه جهت ارائه مشاوره رایگان به بیمار. -توضیحات کامل در رابطه با روند درمان به بیمار در جلسه رایگان مشاوره.
روند درمان
2
روند کلی درمان بیماران در این مجموعه به صورت ترکیب دو روش دارو درمانی و روان درمانی توام با هم صورت می گیرد. طول دوره درمان بسته به حال بیمار، مقدار دوز مصرفی و نوع ماده ای که مصرف می کند، متفاوت می باشد ولی حداقل زمانی که برای آن در نظر گرفته شده است 2 تا 3 هفته(10 تا 21 روز) است.
سرویس ها
3
خدماتی که ارائه می شود شامل صبحانه، ناهار و شام (در کلینیک آجودانیه میان وعده) و اینترنت رایگان می باشد و استفاده از تلفن همراه نیز آزاد است. اتاق های کلینیک به صورت یک تخته و دو تخته می باشند که به کمد و یخچال مجهز بوده و در اتاق های یک تخته امکان حضور همراه هم برای بیمار فراهم می باشد.
سم زدایی
4
بسته به نوع اعتیاد و مواد مصرفی در صورت لزوم سم زدایی کامل انجام می شود. همچنین بعد از به اتمام رسیدن دوره درمان، بیمار توسط روانپزشک Follow می شود و بیماران می توانند روانکاوی را با روانشناسان خود همچنان ادامه دهند. بیماران در کنار ترک اعتیادشان باید جهت بهبود اختلالات روانشناسی به وجود آمده نیز تحت نظر روانشناسان قرار گرفته و روانکاوی شوند.
ترخیص
5
بعد از اتمام دوره درمان در صورت منفی بودن تست و نرمال شدن بیمار از نظر فیزیکی، روحی و روانی و پس از تائیدیه پزشک متخصص، کارهای ترخیص بیمار انجام می پذیرد که بعد از ترخیص هم باز بسته به نیاز بیمار می تواند جلسات مشاوره و روانکاوی خود را با روانپزشکان مجموعه داشته باشد.

 

تریاک چیست؟

تریاک ماده مخدری است که از مایع داخل گیاه خشخاش به دست می‌آید. مورفین و کدئین آلکالوئیدهای فعال موجود در تریاک هستند که باعث ایجاد اثر سرخوشی یا نشئگی حاصل از مصرف تریاک می‌شوند؛ در این بین مورفین ماده تشکیل دهنده‌ای است که مشکلات بسیاری را به وجود می‌آورد. دو گرم تریاک حاوی 120 ـ 250 میلی‌گرم مورفین است، دریافت این مقدار مورفین می‌تواند منجر به مرگ شود. تریاک برداشت شده شبیه به یک تکه ماده قیر مانند قهوه‌ای یا سیاه است که در مرحله بعد در قالب خشت‌های کوچک فشرده و زیر نور آفتاب خشک می‌شود. تریاک را در این مرحله می‌توان دود کرد یا مواد مخدر دیگری، مانند هروئین را از آن استخراج کرد. چون هروئین حجم کمتری دارد و قاچاق آن راحت‌تر است، تریاک غالباً به هروئین تبدیل می‌شود؛ به علاوه ترک هروئین تقریباً دو برابر سخت‌تر از تریاک است.

سم زدایی تریاک در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی

ماده مخدر تریاک از گیاه خشخاش به دست می‌آید. تریاک حاوی مورفین و کدئین است و برای تهیه هروئین به کار برده می‌شود. تریاک قابلیت بالایی برای سوءمصرف و ایجاد اعتیاد برای مصرف کننده دارد؛ به همین دلیل بیماران جهت سم‌ زدایی تریاک می‌تواند به این مرکز تخصصی ترک اعتیاد مراجعه کنند و از جدیدترین روش‌های سم زدایی سریع و فوق سریع ترک تریاک با داروهای روانپزشکی برای درمان اعتیاد خود تحت نظر پزشک متخصص ترک تریاک و کادر درمانی استفاده کنند.

چنانچه خود یا یکی از عزیزانتان نیاز به اطلاع از برنامه‌های درمانی و روش سم‌زدایی سریع و فوق سریع تریاک دارید، با ما تماس بگیرید.

مرحله اول برای ترک تریاک، مراجعه به مرکز ترک تریاک و سم زدایی است. سم‌زدایی تریاک صرفاً نخستین گام برای ترک اعتیاد به تریاک به شمار می‌آید. چنانچه درمان منظم و درازمدت در کنار سم‌زدایی انجام نشود، بسیاری از مصرف کنندگان دوباره به سوءمصرف تریاک روی خواهند آورد. ترک اعتیاد به دو صورت بستری ترک اعتیاد و درمان سرپایی در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد دکتر جوادی به عنوان مرکز ترک تریاک ارائه می‌شود. مشاوره نیز غالباً به دو صورت فردی و گروهی پیشنهاد می‌شود. از آنجایی که شرایط هر بیمار متفاوت با دیگری است، طرح درمان اعتیاد مختص وضعیت بیمار تهیه می‌شود تا به این ترتیب احتمال دست یافتن به نتایج رضایت‌بخش و حفظ آن‌ها در درازمدت افزایش یابد. ترک اعتیاد تریاک و شیره که مورفین ماده مؤثره هر دو است کمی با هم تفاوت دارد.

مراحل ترک در مرکز ترک تریاک دکتر جوادی به شرح زیر است:

  • مشاوره فردی
  • درمان روانپزشکی ترک اعتیاد یکپارچه
  • درمان‌های جایگزین مانند هیپنوتیزم درمانی
  • مشاوره گروه درمانی ترک اعتیاد
  • آموزش مهارت‌های زندگی
  • مشاوره سلامت و تغذیه

برای ترک تریاک چه مدت باید بستری باشیم؟ به افرادی که سابقه برگشت به اعتیاد دارند، اکیداً توصیه می‌شود که مدت طولانی‌تری در کلینیک اقامت کنند و برنامه‌های درمانی فشرده را ادامه دهند. همچنین درمان طولانی‌تر به بیمارانی پیشنهاد می‌شود که به چند ماده مخدر معتاد هستند یا به عارضه جسمی یا روانی دامن زننده به اعتیاد مبتلا هستند. زمان بیشتر این امکان را برای بیمار فراهم می‌کند تا ساز و کارهای دفاعی خود را در برابر مشکلات و موقعیت‌هایی که آن‌ها را به سوءمصرف مواد ترغیب می‌کند، قبل از ورود به دنیای واقعی قوی‌تر کنند.

چنانچه برای تشخیص روش مناسب درمان اعتیاد به تریاک به کمک پزشک ترک اعتیاد نیاز دارید، می‌توانید برای دریافت مشاوره از متخصصین مجرب ما با شماره کلینیک جوادی تماس حاصل فرمایید یا فرم تماس با ما را تکمیل کنید. مشاوران ما در تمام ساعات شبانه‌روز در خدمت شما هستند و در نهایت رازداری و بدون تحمیل کمترین هزینه یا تعهدی به سوالاتتان پاسخ می‌دهند.

مرکز خدمات سم زدایی بدن از مواد مخدر با نام کلینیک دکتر جوادی در این حوزه فعالیت دارد و بهترین خدمات را در زمینه سم زدایی بدن ارائه می‌دهد.

جدیدترین روش‌های ترک اعتیاد تریاک

افرادی که به تریاک وابستگی جسمی دارند، به شدت در معرض خطر برگشت به اعتیاد قرار دارند. تشخیص درمان مناسب برای ترک اعتیاد به تریاک کار دشواری است؛ بسیار مهم است که نیازهای فردی هر مصرف کننده با روش ترک اعتیاد پیشنهاد شده از سوی بهترین مرکز ترک اعتیاد همخوانی داشته باشد تا موفقیت درمان در درازمدت تضمین شود. اعتیاد یک بیماری مزمن است و یافتن راه حلی بادوام و مناسب برای درمان آن، کاری گیج کننده، ناامید کننده، پرهزینه و زمانبر است.

جهت اطلاع از روش‌های مختلف درمان ترک اعتیاد و راهکارهای ترک تریاک می‌توانید با ما تماس بگیرید.

مراحل ترک تریاک چیست؟ سم‌زدایی ترک اعتیاد صرفاً گام نخست در مسیر بهبودی اعتیاد به تریاک است. سم‌زدایی ماده مخدر تریاک را از بدن بیمار خارج می‌کند، اما مانع از آن نمی‌شود تا او مصرف مواد را دوباره در آینده شروع نکند. فرآیند ترک تریاک باید شامل یک دوره بستری تدریجی به مدت حداقل 14 روز باشد، البته این مدت را می‌توان تا 21 روز نیز افزایش داد. بیمار وابسته به تریاک باید در این مدت یاد بگیرد که چگونه در برابر وسوسه مصرف دوباره مواد مخدر در آینده مقاومت کند. سم زدایی که در مرکز ترک اعتیاد دکتر جوادی انجام می‌شود در واقع از قدم‌های اولیه در ترک اعتیاد به تریاک به حساب می‌آید. پس از اتمام سم زدایی مرحله بعدی مرحله نقاهت است. در این دوره درمانی فرد از لحاظ جسمی دیگر اعتیاد و وابستگی ای به مواد مخدر ندارد اما از لحاظ روحی روانی همچنان گرایش و وسوسه برای مصرف مجدد در وی وجود خواهد داشت. این مرحله در واقع یکی از سخت‌ترین مراحل مزمن ترک اعتیاد است.

در این مرحله فرد بایستی با مشاوره‌های روانشناسی و استفاده از درمآن‌های روانپزشکی خود را برای ممانعت از بازگشت به اعتیاد تقویت کند. عموماً ترک اعتیاد تریاک به علت وسوسه و گرایش ذهنی ای که در فرد به مصرف آن وجود دارد بسیار سخت است. دلیل این امر تغییراتی است که در اثر استفاده بی رویه و طولانی مدت تریاک در مغز فرد به وجود آمده و تعادل مواد شیمیایی موجود در مغز را بهم زده است. این مشکل صرفاً با سم زدایی و پاک کردن بدن از تریاک برطرف نمی شود و تغییر شکلی که در مغز به وجود آمده امکان قضاوت صحیح و تصمیم گیری درست را در طی دوره نقاهت در فرد تضعیف می‌کند. روش‌های مختلفی برای درمان در دوره نقاهت وجود دارد که از جمله آن‌ها دارو درمانی تحت نظر روانپزشک و مشاوره و رفتار درمانی با استفاده از خدمات روانشناسی فرد متخصص در زمینه اعتیاد است.

بهترین روش ترک شیره تریاک

ترک تریاک عموماً شامل مشاوره فردی با روانشناسی مجرب و دارای مجوز و همچنین برنامه درمان‌های تکمیلی مبتنی بر مشاوره اصلی است. از فواید ترک تریاک در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی این است که بیماران می‌توانند درمان را به صورت سرپایی یا بستری را در این مرکز تخصصی ترک اعتیاد انجام دهند یا درمان را به صورت خود راهبر و خصوصی تحت نظارت متخصص ترک اعتیاد و با رعایت یک برنامه درمانی مناسب با شرایط جسمی و روحی خود دنبال کنند. واقعیت این است که وابستگی و اعتیاد به تریاک را نمی‌توان به تنهایی و بدون درمان تخصصی ترک کرد. اکثر افراد وابسته به تریاک باید یک دوره درمان ترک تریاک و شیره به صورت تخصصی را دریافت کنند تا بتوانند در درازمدت پاک بمانند.

افراد در زمان ورود به مرکز ترک اعتیاد جوادی تحت نظر پزشک متخصص ترک تریاک معاینه شده و میزان و مدت مصرف تریاک در آن‌ها دقیقاً مشخص می‌شود. نحوه مصرف و میزان مصرف تریاک در اعتیاد به آن نقش اساسی دارد. در برخی گونه‌های مصرف میزان اعتیاد و آسیبی که به سلامتی فرد وارد می‌شود متفاوت و شدید‌تر است از این رو این موضوع برای تعیین روش ترک اعتیاد به تریاک بسیار مهم است. از موارد دیگری که روانپزشک و درمان گر ترک اعتیاد به آن توجه می‌کنند احتمال وجود اختلالات روحی و روانی در فرد است. این اختلالات تا حدی باعث افزایش شدت گرایش فرد به استفاده مجدد از تریاک می‌شوند. روانپزشک با دارو درمانی و روش‌های دیگر شدت اختلال را کاهش می‌دهد و همین موضوع باعث می‌شود تا عوارض روانی ترک تریاک برای فرد معتاد تا حد زیادی کاسته شود.

جدیدترین روش ترک شیره تریاک

جديدترين روش مصرف داروی نالتروكسان استفاده از ايمپلنت آن است. از ويژگي‌های اين روش استفاده طولاني مدت بدون نياز به مصرف روزانه خوراكی آن است با اين روش همواره مقدار مشخصی از دارو وارد بدن ميشود. در درمان اعتياد و وابستگی به انواع مخدر‌ها مانند تریاک و… و همچنين درمان وابستگی به الكل و ديگر مواد توهم زاها مثل ماري جوانا ( حشيش ) نيز مؤثر است. روش سم زدایی تریاک با نالتروکسان باعث كاهش وسوسه ی فرد براي مصرف مجدد و هم چنين بروز علائم محروميت ناشي از عدم مصرف مواد مخدر ميشود و افرادديگر لذتی از مصرف نمي برند در كلينيك تخصصی روانپزشكی و ترك اعتياد دکتر جوادی بعد از سم زدايی، كاشت نالتروكسان توسط جراح انجام ميشود و فرد بهتر است برای رواندرمانی هفته ای يكبار به روانشناس و ماهی يكبار براي ويزيت روانپزشكی با دكتر خود در ارتباط باشد تا به نتيجه قطعی و بهبودی كامل خود برسد.

سوالات متداول در مورد ترک تریاک

ترک تریاک چند روز طول میکشد؟

مدت زمان ترک تریاک به عواملی مانند: شرایط سنی شخص مصرف کننده، مدت زمان مصرف و دوز مصرفی تریاک در روز بستگی دارد و طول درمان ترک تریاک، میتواند یک هفته تا سه هفته دوره بستری بیمار زمان ببرد.

بهترین روش ترک تریاک چیست؟

از راههای ترک تریاک دریافت برنامه درمانی جامع برای ترک اعتیاد تریاک در کلینیک دکتر جوادی این امکان را به بیماران خود میدهد که بهترین روش ترک اعتیاد را طبق شرایط خود انتخاب کنند.

چگونه تریاک را ترک کنیم؟

برای ترک همیشگی قرص تریاک و کنترل علائم ترک می‌بایست دوره بستری برای ترک تریاک تحت نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد صورت بگیرد و بعد از زمان سم زدایی نیز دوره درمانی خود را تحت نظر پزشک و روانشناس ادامه دهید.

به این مطلب چه امتیازی میدید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا 3.5 / 5. شمارش آرا: 28

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

خدمات مرتبط
سوالات متداول
چند روز طول میکشد تا تریاک از بدن خارج شود ؟

مدت زمان باقی ماندن علائم ترک تریاک در بدن به میزان وابستگی بیمار به آن بستگی دارد. علائم و عوارض شدید ترک تریاک معمولا بین ۲ تا ۳ روز طول میکشد. اما از بین رفتن علائم ترک تریاک به طور کلی تا ۱۴ روز نیز می‌تواند ادامه داشته باشد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

هجده + هفده =

سلام ١٢ روزي كه بستري بودم واقعاً درد و خماري نداشتم اگر ميدونستم تا اين حد راحته حتما زودتر ترك ميكردم از دكتراتون من تشكر كنم . این ماه میخواهم برای ترک همیشه ایمپلنت نالتروکسان انجام بدم خیلی خوشحالم که الان حالم خوبه

Aria amiri
20 خرداد 1401

پدر من مصرف شيره و ترياك داشتن و بعد از سمزدايي ايمپلنت انجام دادن و تا الان ٢ بار تمديد كرديم ايمپلنتشون و خداروشكر راضي بوديم و پدرم بك ساله كه ميلي ب مصرف نداره

آزاده سهرابی
23 خرداد 1401

سلام
بیمار ما چندین مرتبه کمپ خوابیده بود و بازم رفت سراغ اعتیاد,معتاد به حشیش و شیشه بود بردیمش کلینیک شریعتی دکتر جوادی اونجا بستری شدش و از درمان و خدمات خیلی راضی بودیم و همچنین برخورد خوب تمامی پرسنل و الان هم حالش خیلی خوبه و با داروهایی که داره مصرف میکنه اصلا دیگه سراغ مواد نمیره.

قاسمی علی
24 خرداد 1401

البته ما از ایمپلنت استفاده کردیم بسیار مفید بود و تا ۶ ماه خیالمون راحت بود

دوست محمدی
24 خرداد 1401
Call Now Buttonمشاوره رایگان