سکس تراپی و درمان جنسی

سکس تراپی و درمان جنسی در کلینیک دکتر جوادی

بسیاری از افراد به دلیل اختلال عملکرد جنسی، شروع به مصرف مواد مخدر می‌کنند. هرچه شدت اختلالات جنسی بیشتر باشد، بیشتر بر تصمیم آن‌ها تأثیر گذاشته است. به نظر پزشکان، سکس تراپی و درمان اختلالات جنسی یک استراتژی جدید است و می‌تواند در پیشگیری اولیه از سوء مصرف مواد به افراد کمک کند. در این درمان آموزش جنسی و درمان زودهنگام اختلالات جنسی به بیماران آموزش داده می‌شود. در این مرکز تخصصی درمان اعتیاد با استفاده از جدیدترین متدهای روان درمانی به بررسی شیوع انزال زودرس، اختلال نعوظ و تمایل جنسی کم در افراد دچار بیماری اعتیاد پرداخته می‌شود.

سکس تراپی چیست؟

سکس تراپی یا درمان جنسی نوعی روان درمانی ویژه محسوب می‌شود و در شاخه خدمات روان شناختی قرار می‌گیرد. برای درمان مشکلات جنسی حتماً باید از یک متخصص بهداشت روان مشاوره گرفت. با کمک یک روانشناس متخصص در این زمینه شما می‌توانید نگرانی‌های مربوط به عملکرد جنسی، احساسات جنسی و صمیمیت، چه در درمان فردی، چه زوجین را برطرف کنید.

درمان جنسی می‌تواند برای تمامی افراد در هر سنی، جنسیت یا گرایش جنسی مؤثر باشد.

درمان اختلالات جنسی

درمان اختلالات جنسی به افراد و زوجین کمک می‌کند تا در رابطه جنسی با شریک خود به صورت کاملاً ایمن و اصولی پیشرفت‌های قابل توجهی را بدست آورند. افرادی که با مسائل و مشکلات جنسی در رابطه با شریک خود روبه‌رو هستند، اغلب نمی‌توانند خودشان این مشکلات را حل کنند. عواملی چون ترس، خشم، آسیب و همین طور عوامل خارجی دیگر ممکن است در حل نشدن این معضل تأثیر‌گذار باشند.

اختلالات جنسی شایع عبارتند از :

  • انزال زودرس
  • بی‌میلی جنسی
  • مقاربت دردناک
  • اختلال نعوظ
  • اعتیاد به رابطه جنسی
  • و …

اهمیت درمان اختلالات جنسی در کیفیت زندگی فرد

ترس و نا‌امنی در رابطه جنسی ممکن است فرد را به سمت مصرف الکل و یا سوء‌مصرف مواد سوق دهد. به عنوان مثال متخصصان روانپزشکی و روانشناختی، سوء‌استفاده جنسی از افراد در سنین پایین را به عنوان عاملی مهم برای شروع بسیاری از اضطراب‌ها و مشکلات مرتبط با آن می‌دانند. تحقیقات نشان می‌دهد، افرادی که از مشکلات جنسی رنج می‌برند، احساس عزت نفس پایینی را در خود حس می‌کنند و این مسئله یک عامل خطرناک برای گرایش افراد به سمت سوء‌مصرف مواد و اعتیاد است.

نه تنها اختلالات جنسی نقش مهمی در گرایش افراد به اعتیاد دارد، بلکه کلیشه‌های جنسی و جنسیتی نیز در این موضوع نقش بسزایی دارند. برخلاف پیشرفت‌های جامعه همچنان کلیشه‌های جنسی زیادی در روابط فردی و اجتماعی و زناشویی افراد وجود دارد. بسیاری از زنان همچنان صرفاً به عنوان خانه‌دار و کسی که مسئول نگهداری و مراقبت از فرزندان و شوهرداری شناخته می‌شوند و غافل از نیازهای شخصی، احساسات، تمایلات و علایق خود به امور خانه رسیدگی می‌کنند.

بسیاری از مردان نیز به صورت کلیشه افرادی هستند که همیشه باید اولین باشند، روحیه‌ای پرخاشگر دارند و نان‌آور خانه هستند، در حالی که به احساسات واقعی و علایقشان توجهی نمی‌شود. کلیشه‌ای رفتار کردن و نادیده گرفتن احساسات و تمایلات واقعی افراد می‌تواند از عوامل گرایش به سوء‌مصرف مواد و اعتیاد باشد.

درمان سکس‌تراپی و اختلالات جنسی در کلینیک روانپزشکی دکتر جوادی، که دارای مجوز از وزارت بهداشت است، توسط روانشناسان آموزش دیده در زمینه‌های مربوط به سلامت جنسی و روابط جنسی به افراد در تمامی سنین و شرایط ارائه می‌شود.

نحوه درمان اختلالات جنسی

درمان اختلالات جنسی به طور معمول کوتاه مدت بوده و تعداد جلسات آن محدود است. اما نیازمند آن است که زمان زیادی صرف تمرین شود و زوجین همکاری دوطرفه داشته باشند و در سیر درمان مشارکت کنند تا بتوانند درمان صحیح و نتیجه‌بخشی را سپری کنند. با این حال، سیر درمان اختلالات جنسی به نوع اختلال و اهداف تعیین شده برای درمان آن بستگی دارد. درمان اختلالات جنسی و آمیزشی می‌تواند در حل مسائل مختلف از جمله نگرانی در مورد عملکرد جنسی تا مشکلات روابط جنسی به شما کمک کند.

سکس تراپی و درمان جنسی در کلینیک دکتر جوادی

اختلالات جنسی و اعتیاد

اختلال جنسی، هم می‌تواند علت گرایش فرد به سمت اعتیاد باشد و هم معلول آن. به بیانی دیگر بسیاری از افراد برای برطرف کردن علائم فیزیکی مشکلات جنسی خود و یا اثرات روانی مشکلات جنسی، به سمت مصرف مواد مخدر گرایش پیدا می‌کنند. از طرفی بسیاری از افراد پس از گرایش به مواد مخدر و یا محرک و بر اثر عوارض ناشی از مصرف این مواد، دچار عارضه‌های جنسی و اختلال جنسی می‌شوند که در نهایت منجر به ایجاد مشکلات پیچیده‌تر و عمیق‌تر در فرد و یا زندگی مشترک او می‌گردد.

تأثیر مستقیم مصرف مواد مخدر در ایجاد مشکلات جنسی

بسیاری از افراد فقط به خاطر یک سری باورهای نادرست به مواد مخدر گرایش پیدا می‌کنند و رابطه جنسی و زناشویی خود را مختل کرده و در مواردی این مشکلات به طلاق منجر شده است. واقعیت این است که اگر از هر نوع مواد اعتیادآور مانند آرامبخش‌ها، محرک‌ها و توهم‌زاها استفاده شود، عملکرد جنسی شما مختل خواهد شد.

مثلاً وقتی برای انزال زودرس از تریاک استفاده می‌شود، شاید در کوتاه مدت باعث کاهش اضطراب و حل مشکل شود، اما اولاً با مصرف مواد اختلال انزال زودرس درمان نمی‌شود و حتی در نبود مواد، شدیدتر هم خواهد شد. ثانیاً در دفعات بعدی رابطه جنسی، فرد شدیداً وابسته به مصرف تریاک می‌شود و بدون آن به هیچ وجه لذتی از رابطه جنسی نخواهد برد.

علاوه بر این، هر بار باید مواد بیشتری توسط فرد مصرف شود تا به اوج لذت جنسی برسد. نتیجه این نوع رفتار، اعتیاد خواهد بود که پس از آن، رابطه جنسی، خانواده و بسیاری از مسائل دیگر برای فرد بی‌معنا می‌شوند و فقط به دنبال لذت ناشی از مصرف مواد خواهد بود.

مواد توهم‌زا نیز بسیار خطرناک بوده و موجب بروز خشونت و آسیب جدی می‌گردند. این مواد محرک باعث می‌شوند که فرد میزان لذت حاصل از رابطه را غیر واقعی ارزیابی کرده و احساس کند بدون این مواد، رابطه جنسی هیچ لذتی ندارد که نهایتاً نتیجه آن وابستگی خواهد بود. مواد محرک به دلیل ایجاد احساس سرخوشی کاذب، احتمالاً موجب افزایش لذت جنسی در برخی افراد می‌گردند.

مواد مخدر به خاطر ایجاد اختلال در هورمون‌ها و سیستم عصبی، باعث آسیب و پیدایش انواع اختلالات جنسی می‌شوند. مصرف انواع مواد اعتیادآور، در سه مرحله تمایلات جنسی، تحریک و ارگاسم ایجاد اختلال می‌کند و بهتر است که فرد به جای استفاده از این مواد به درمان اختلالات جنسی روی آورد و مشکل را به طور دائمی حل کند.

مسئله شرم و خجالت در افراد، خصوصاً در فرهنگ ما باعث می‌شود بسیاری از افراد، سال‌ها دچار اختلالات جنسی باشند و این مشکل را با هیچ کس در میان نگذارند. امروزه روش‌های درمانی خوبی برای مسائل جنسی وجود دارد و با چند جلسه می‌توان اکثر مشکلات جنسی را حل کرد. مورد دیگر، بحث تفاوت‌های فردی است که متأسفانه بسیاری از افراد، از خود یا شریک جنسی خود انتظار بیش از اندازه دارند، درحالی‌که کم یا زیاد بودن دفعات رابطه جنسی در بیشتر موارد به تفاوت‌های فردی مربوط است و نه اختلال. همچنین افزایش سن باعث کم شدن میل جنسی می‌شود که متناسب با آن باید انتظارات کاهش یابد.

سکس تراپی و درمان اعتیاد جنسی در کلینیک روانپزشکی دکتر جوادی

در این مرکز علاوه بر ترک اعتیاد جنسی، به بیماری‌های مرتبط با این حوزه نیز خدمات درمانی ارائه می‌گردد. در موضوع اختلالات جنسی خصوصاً با زمینه اعتیاد، متخصصان ما از تجربه بسیار بالایی برخوردار هستند. ما با سابقه طولانی و درمان بیماران متعددی که با معضل اختلال جنسی دست به گریبان بوده‌اند، توانسته‌ایم در این زمینه تجربیات بسیار با ارزشی بدست آوریم و همواره سعی کرده‌ایم با ارائه خدمات تخصصی‌تر و حرفه‌ای‌تر سطح ارائه خدمات درمانی خود را به بیماران ارتقاء دهیم.

بیماران می‌توانند ضمن تماس با این مرکز و تعیین وقت قبلی برای بازدید حضوری و گرفتن مشاوره اولیه از روانشناسان متخصص به این مرکز مراجعه کرده و از خدمات ما بهره‌مند شوند.

خدمات مرتبط

همین حالا تماس بگیرید

021-22222241
Call Now Buttonمشاوره رایگان