مرکز ترک کوکائین

مرکز ترک کوکائین - https://drjavadiclinic.com/

اگر کسی به طور مداوم میل به مصرف کوکائین داشته باشد، در نهایت ممکن است از چیزی که تحت عنوان مصرف "تفریحی" مطرح می‌شود به نیاز شخص و وابستگی ذهنی مصرف کننده، تغییر کند. از آنجا که مدت زمان نشئگی نسبتاً کوتاه است، مصرف کنندگان اغلب در هر بار، مقدار  دوز بیشتری كوكائين مصرف می‌کنند. این بدان معنی است که مصرف کنندگان خطر وابستگی شدید به این نوع ماده محرک دارند. ترک کوکائین باید تحت نظر روانپزشک و روانشناس صورت گیرد زیرا علائم ترک این ماده محرک بسیار بالا است.

3.3
(3)

اگر کسی به طور مداوم میل به مصرف کوکائین داشته باشد، در نهایت ممکن است از چیزی که تحت عنوان مصرف “تفریحی” مطرح می‌شود به نیاز شخص و وابستگی ذهنی مصرف کننده، تغییر کند. از آنجا که مدت زمان نشئگی نسبتاً کوتاه است، مصرف کنندگان اغلب در هر بار، مقدار دوز بیشتری كوكائين مصرف می‌کنند. این بدان معنی است که مصرف کنندگان خطر وابستگی شدید به این نوع ماده محرک دارند. ترک کوکائین باید تحت نظر روانپزشک و روانشناس در مرکز ترک کوکائین صورت گیرد زیرا علائم ترک این ماده محرک بسیار بالا است.

 

 

بستری
1
-تماس بیمار با کلینیک. -پاسخگویی پذیرش و پرزنت بیمار و توضیحات روند درمان به او. -ست کردن تایم با روانشناس مجموعه جهت ارائه مشاوره رایگان به بیمار. -توضیحات کامل در رابطه با روند درمان به بیمار در جلسه رایگان مشاوره.
روند درمان
2
روند کلی درمان بیماران در این مجموعه به صورت ترکیب دو روش دارو درمانی و روان درمانی توام با هم صورت می گیرد. طول دوره درمان بسته به حال بیمار، مقدار دوز مصرفی و نوع ماده ای که مصرف می کند، متفاوت می باشد ولی حداقل زمانی که برای آن در نظر گرفته شده است 2 تا 3 هفته(10 تا 21 روز) است.
سرویس ها
3
خدماتی که ارائه می شود شامل صبحانه، ناهار و شام (در کلینیک آجودانیه میان وعده) و اینترنت رایگان می باشد و استفاده از تلفن همراه نیز آزاد است. اتاق های کلینیک به صورت یک تخته و دو تخته می باشند که به کمد و یخچال مجهز بوده و در اتاق های یک تخته امکان حضور همراه هم برای بیمار فراهم می باشد.
سم زدایی
4
بسته به نوع اعتیاد و مواد مصرفی در صورت لزوم سم زدایی کامل انجام می شود. همچنین بعد از به اتمام رسیدن دوره درمان، بیمار توسط روانپزشک Follow می شود و بیماران می توانند روانکاوی را با روانشناسان خود همچنان ادامه دهند. بیماران در کنار ترک اعتیادشان باید جهت بهبود اختلالات روانشناسی به وجود آمده نیز تحت نظر روانشناسان قرار گرفته و روانکاوی شوند.
ترخیص
5
بعد از اتمام دوره درمان در صورت منفی بودن تست و نرمال شدن بیمار از نظر فیزیکی، روحی و روانی و پس از تائیدیه پزشک متخصص، کارهای ترخیص بیمار انجام می پذیرد که بعد از ترخیص هم باز بسته به نیاز بیمار می تواند جلسات مشاوره و روانکاوی خود را با روانپزشکان مجموعه داشته باشد.

 

کوکائین چیست؟

کوکائین یک نوع مواد محرک اعتیاد آور است. هزاران سال پیش، مردم آمریکای جنوبی برگ‌های کوکا (Erythroxylon coca)، منشأ كوكائین را برای اثرات تحریک کننده خود جویدند و مصرف کردند. در اوایل دهه 1900، کوکائین خالص ماده اصلی موجود در بسیاری از تونیک‌ها و اکسیدها برای معالجه طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها بود و حتی در فرمولاسیون‌های اولیه Coca-Cola یک ماده اصلی بود. قبل از ایجاد بی حسی موضعی مصنوعی، جراحان از کوکائین برای جلوگیری از درد استفاده می‌کردند. با این حال، تحقیقات نشان داده است که کوکائین یک ماده اعتیاد آور قدرتمند است که در صورت استفاده مکرر می‌تواند ساختار و عملکرد مغز را تغییر دهد.

وقتی ساختار مغز تغییر کند به نحوه دیگری عمل خواهد کرد. آسیب‌هایی که بر اثر اعتیاد به کوکائین در فرد پدید می‌آید معمولاً ماندگار هستند. این آسیب ها، خود را در قالب عوارضی مانند اختلالات افسردگی و اضطراب نشان دهد که در مواردی فرد نیازمند استفاده از روش‌های درمانی مناسب با وضعیت سلامتی خود است. استفاده مکرر از مواد مخدر کوکائین باعث می‌شود مغز به سطح بالای برخی مواد عادت کرده و پس از مدتی بدون این ماده مخدر دیگر عملکرد معمول خود را نیز نخواهد داشت.

روش ترک اعتیاد به کوکائین

برای ترک کوکائین چه باید کرد؟ قطعاً بهترین روش ترک اعتیاد کوکائین سم زدایی تدریجی و استفاده از داروی ترک کوکائین است. در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی از مجهزترین خدمات درمانی برای درمان اعتیاد بیماران استفاده می‌شود. همچنین کادر درمانی آموزش دیده از بیماران در طی دوران بستری و در شرایط سخت ترک اعتیاد حمایت می‌کنند. بعد از پذیرش و بستری برای درمان اعتیاد بلافاصله پزشک متخصص ترک اعتیاد یک برنامه مراقبت کامل، جامع برای هر بیمار را تشخیص و دوره درمانی فرد مصرف کننده آغاز می‌شود.

سم زدایی با توجه به میزان اعتیاد و نحوه مصرف و ویژگی‌های شخصی هر فرد روش‌های مختلفی دارد. افرادی که به موادی مانند کوکائین اعتیاد دارند برای ترک باید به روش مناسب برای بدن و شرایط خود اعتماد کنند. افراد با توجه به شدت وخامت اوضاع سلامتی خود می‌توانند از روش‌های مختلفی برای سم زدایی استفاده کنند. در حالتی که شدت و دوران مصرف طولانی باشد، بهتر است سم زدایی به صورت بستری بیست و چهار ساعته به مدت یک الی چند هفته استفاده شود اما در برخی موارد اعتیاد شخص خفیف است و دوره طولانی مدتی از آن نگذشته است. در این شرایط درمان سم زدایی فرد به صورت سرپایی انجام می‌شود که در این شکل از سم زدایی فرد به صورت مرتب هر چند روز یک بار به مرکز مراجعه کرده و داروهای مخصوص سم زدایی را برای چند روز دریافت می‌کند یا اگر نیاز به تزریق وجود داشته با انجام سرپایی آن در مرکزترک اعتیاد به زندگی خود بر می‌گردند. افرادی که اعتیاد خفیفی دارند یا زمان کافی برای ماندن تمام وقت در مراکز ترک اعتیاد را ندارند می‌توانند از خدمات سرپایی سم زدایی در مرکز خدمات ترک اعتیاد استفاده کنند.

ترک کوکائین چند روز طول می‌کشد؟

وقتی مصرف کوکائین قطع می‌شود، مغز این موضوع را دوست ندارد و طی شش تا 12 ساعت از زمان ترک مصرف، فرد مصرف کننده علائم ترک را تجربه خواهد کرد. شدت علائم ترک، بستگی به مدت و مقدار مصرف آن دارد. غالباً علائم ترک کوکائین در 36 ساعت به اوج خود می‌رسد و یک هفته طول می‌کشد. مدت زمان ترک کامل برای هر فرد بسته به میزان مصرف توسط پزشک متخصص ترک اعتیاد و بعد از انجام معاینات کامل تعیین می‌شود.

 

درمان اعتیاد کوکائین در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی

درمان اعتیاد کوکائین در کلینیک دکتر جوادی توسط بهترین کادر روانشناس و بهترین روانپزشک ترک اعتیاد انجام می‌پذیرد. کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی یک مرکز ترک اعتیاد پیشرفته در تهران هست که کلیه امکانات رفاهی و هتلینگ اعم از اتاق‌های VIP و لوکس به صورت تفکیک شده، خدمات و سرویس‌های نگهداری بیمارستانی به صورت شبانه روزی ارائه می‌دهد.

بهترین راه برای ترک کوکائین و جلوگیری از عوارض ترک کوکائین، استفاده از خدمات کلینیک‌های ترک اعتیاد است. در کلینیک ترک کوکائین دکتر جوادی با ورود بیمار به کلینیک در ابتدا فرد توسط روانشناس ترک اعتیاد و روانپزشک ترک اعتیاد معاینات تخصصی به صورت دقیق انجام گرفته و شدت و نوع دقیق اعتیاد وی به ماده مخدر کوکائین تشخیص داده می‌شود. در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی هر فرد به روش و متد خاصی درمان می‌شود. افراد به دلیل ویژگی‌های فردی متفاوت نیازمند روش‌های خاصی برای درمان اعتیاد به کوکائین هستند.

در وهله اول سم زدایی با توجه به شدت اعتیاد فرد انجام می‌شود که بسته به شدت اعتیاد و دوره زمانی مصرف فرد تغییر کند. در واقع سم زدایی تنها یکی از مراحل مهم و سخت ترک کوکائین است. مرحله بعد یا دوره نقاهت که در آن فرد تا مدتها دچار وسوسه مصرف است باید به گونه‌ای دیگر کنترل شود. در بسیاری اوقات افراد در این مرحله به اعتیاد باز می‌گردند. برای رفع این مشکل می‌توانید از خدمات روانشناسی ترک اعتیاد و روانپزشکی ترک کوکائین استفاده کنید. این تخصص‌ها در بهترین مرکز ترک خصوصی اعتیاد با امکانات بسیار عالی به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌شود. در دوران نقاهت پس از سم زدایی افراد بایستی به صورت هفتگی و ماهانه مشاوره‌ها، ویزیت‌های روانشناسی و روانپزشکی دریافت کنند.

همچنین امکانات رفاهی برای همراهان بیمار، خدمات گروه درمانی، مشاوره‌های روزانه روانشناس اعتیاد به صورت خصوصی با بیمار و همراهان بیمار، خدمات اورژانس و آمبولانس در مواقع اضطراری، قرارداد همکاری با سایر بیمارستآن‌ها در صورت بروز بیماری‌های جانبی خطرساز و … را به بیماران ارائه می‌دهد.

ویژگی‌های کلینیک تخصصی دکتر جوادی:

  • دارا بودن امکانات رفاهی و هتلینگ
  • بهترین کادر روانپزشکی و روانشناس ترک اعتیاد
  • روش‌های نوین درمانی
  • اتاق‌های مجزا با امکانات رفاهی ویژه
  • بهترین و مجهزترین مرکز با حضور شبانه‌روزی کادر درمانی
  • پیگیری پس از درمان

سوالات متداول در مورد ترک کوکائین

ترک کوکائین چند روز طول میکشد؟

مدت زمان ترک کوکائین به عواملی مانند: شرایط سنی شخص مصرف کننده، مدت زمان مصرف و دوز مصرفی کوکائین در روز بستگی دارد و میتواند یک هفته تا سه هفته دوره بستری بیمار زمان ببرد.

بهترین روش ترک کوکائین چیست؟

دریافت برنامه درمانی جامع برای ترک اعتیاد کوکائین در کلینیک دکتر جوادی  این امکان را به بیماران خود میدهد که بهترین روش ترک اعتیاد را طبق شرایط خود انتخاب کنند.

چگونه کوکائین را ترک کنیم؟

برای ترک همیشگی کوکائین و کنترل علائم ترک می‌بایست دوره بستری برای ترک کوکائین تحت نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد صورت بگیرد و بعد از زمان سم زدایی نیز دوره درمانی خود را تحت نظر پزشک و روانشناس ادامه دهید.


به این مطلب چه امتیازی میدید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا 3.3 / 5. شمارش آرا: 3

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

1 × یک =

Call Now Buttonمشاوره رایگان