۰۲۱-۷۹۴۴۱
کلینیک ترک دکتر جوادی

سم زدایی تدریجی اعتیاد

امکانات مرکز ترک اعتیاد

سم زدایی تدریجی  اعتیاد

بهترین روش برای سم زدایی بدن و حرکت به سوی رهایی کامل از اعتیاد به انواع مواد مخدر، محرک و نوشیدنی‌های الکل‌دار، استفاده از روش سم زدایی مواد مخدر از بدن و به عبارت بهتر پاک سازی بدن بیمار است. مراحل سم زدایی مواد مخدر بخشی حیاتی و مهم در روند درمان است که باید به صورت کاملا علمی و اصولی زیر نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد و در یک کلینیک سم زدایی اعتیاد معتبر انجام شود. از سوالات پرتکرار بیماران در هنگام مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی این است که برای سم زدایی بدن چه باید کرد؟ یا سم زدایی مواد مخدر چند روز طول می کشد؟ یا چگونه سم زدایی کنیم؟ برای پاسخ به این سوالات و رفع ابهام در مورد روش های سم زدایی بدن از مواد مخدر با ما همراه باشید.

سم زدایی مواد مخدر و ترک اعتیاد دو واژه‌ نگران کننده برای افرادی است که به دنبال درمان اعتیاد خود هستند. از آنجایی که این دو گام تا رسیدن به پاکی می‌تواند سخت‌ترین مراحل هستند، ترس احتمالی برخی از افراد قابل درک است. بسیاری از افراد ممکن است به دلیل مشکلات و کشمکش‌های دوره درمانی ترک اعتیاد، علی رغم توصیه های روانپزشک متخصص سم زدایی اعتیاد، از دوره درمانی خود خارج شوند. در واقع تحقیقات حاکی از آن است که هفته اول درمان (زمانی که معمولاً سم زدایی در آن انجام می‌شود)، حساس ترین زمانی است که بسیاری از مصرف کنندگان بدلیل عدم برخورداری از مراقبت‌های پزشکی، برنامه درمان خود را نیمه کاره رها می‌کنند.

 

 

سم زدایی بدن از اعتیاد با چه روش‌های اصولی باید انجام شود؟

سم زدایی خون یا پاک سازی خون از مواد مخدر به سه شیوه کلی فوق سریع، تدریجی و سریع انجام می‌شود. در پاسخ به این سوال که کدام روش سم زدایی بدن برای ترک اعتیاد  بهتر است؟ نیز باید گفت بسته به شرایط فیزیولوژیک بدن فرد، وضعیت روحی بیمار و میزان وابستگی او نسبت به مصرف مواد اعتیادزا، هر یک از این روش‌ها می‌توانند ممکن است موثر واقع شوند.

با این وجود بسیاری از پزشکان، استفاده از روش سم زدایی بدن به صورت تدریجی را به سم زدایی فوق سریع مواد ترجیح می‌دهند. بهترین و موثرترین شیوه انجام سم زدایی مواد مخدر، مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد سم زدایی معتبر است. لازم به ذکر است که در برخی از کلینیک‌ها و مراکز ترک اعتیاد از مواد شبه مخدر برای درمان اعتیاد بیماران استفاده می‌شود. روش‌های غیر اصولی که تنها نوع ماده اعتیادآوری را که فرد نسبت به مصرف آن وابستگی پیدا کرده است را تغییر می‌دهند و عملا با تغییر صورت مسئله، به بهبود بیمار کمک چندانی نمی‌کنند.

از این رو لازم است برای قدم برداشتن اصولی در مسیر ترک، به یک مرکز سم زدایی ترک اعتیاد معتبر مراجعه کنید. دقت داشته باشید که با کاهش مقدار مصرف انواع مواد اعتیادزا در روش سم زدایی ترک اعتیاد، بدن فرد دچار شوک می‌شود. شوکی که می‌توان آن را به صورت کامل و از طریق مراجعه به یک بیمارستان ترک اعتیاد و یا مرکز سم زدایی بدن معتبر همچون کلینیک ترک اعتیاد سم زدایی شبانه روزی دکتر جوادی،  مدیریت کرد.

سم زدایی تدریجی مواد از بدن

در روش سم زدایی تدریجی مصرف مواد مخدر در همان روز اول قطع می شود. این روش که به عنوان بهترین روش سم زدایی بدن شناخته می شود، به صورت بستری انجام شده و بیمار در کلیه مراحل درمان هوشیار خواهد بود. برای پاسخ به این سوال که در روش تدریجی، سم زدایی اعتیاد چند روز طول میکشد؟ باید بگوییم که در طول استفاده از این روش عمدتا لازم است بیمار در بازه زمانی بین 10 روز الی 2 هفته در کلینیک ترک اعتیاد بستری شود. لازم به ذکر است که این بازه زمانی، ممکن است براساس شرایط جسمی و روانی بیمار کاهش یا افزایش پیدا کند. معمولا بیماران در طول دوره بستری با هدف کاهش و تسکین علائم و عوارض ناشی از ترک مصرف مواد مخدر به درمان‌های دارویی نیاز دارند. درمان‌هایی که لازم است زیر نظر پزشک و به صلاح دید او اجرا شوند.

سم زدایی سریع و فوق سریع  اعتیاد

سم زدایی سریع اعتیاد برای افرادی که دوز مصرفی کمی دارند و مدت زمان زیادی از اعتیاد آن ها نمی گذرد، استفاده می شود. در این روش سم زدایی مواد مخدر بیمار با تشدید علائم ناشی از ترک یکباره مواد اعتیاد آور مواجه خواهد شد. بعد از پیاده‌سازی کامل سم زدایی مواد مخدر، پزشک عموما از متدهای درمانی همچون کاشت ایمپلنت نالتروکسان برای درمان قطعی اعتیاد در بیمار استفاده می‌کند. طریقه سم زدایی بدن از مواد مخدر  به روش فوق سریع UROD نیز یکی دیگر از روش های سم زدایی بدن از مواد اعتیادزا بوده (با سرعت بالاتری نسبت به سم زدایی تدریجی مواد) که استفاده از این روش برای افراد مختلف محدودیت‌هایی وجود دارد. به عنوان مثال ترک اعتیاد با سم زدایی فوق سریع اعتیاد برای بیماران مبتلا به عارضه‌های قلبی و گوارشی و حتی افرادی که از دیابت رنج می‌برند، قابل استفاده نیست. این روش به هیچ وجه برای افراد با دوز مصرف زیاد و یا افرادی که مدت زمان زیادی از درگیری آن‌ها با اعتیاد گذشته است، توصیه نمی شود.

مراحل ‌سم ‌زدایی در اعتیاد

در این روش سم زدایی در اعتیاد، بدن بیمار بعد از قطع ناگهانی مصرف مواد دچار شوک شده و بیمار با عوارض و علائم متعدد جسمی و روانی مواجه خواهد شد. همانگونه که بیان شد کلیه مراحل سم زدایی در بیهوشی کامل بیمار انجام می شود و پس از این مرحله بیمار با تجویز داروهای نگهدارنده مرخص می شود. در مقابل در درمان اعتیاد با استفاده از روش سم زدایی تدریجی، بیمار به مدت دو هفته در یک کلینیک تخصصی ترک اعتیاد بستری می شود و کلیه علائم حیاتی بیمار به صورت پیوسته مورد بررسی و نظارت تیم درمانی قرار می‌ گیرد.

نظارت و بررسی مداوم علائم حیاتی بیمار در این روش سم زدایی برای ترک اعتیاد و همچنین مهار علائم ناشی از ترک یا کاهش دوز مصرفی مواد مخدر، نقش انکارناپذیری در به حداقل رسیدن عوارض احتمالی ناشی از ترک دارند. بنابراین برای پاسخ به این سوال که سم زدایی چند روز طول میکشد باید بگوئیم که  مدت زمان بستری برای سم زدایی فوق سریع 1 روز، سم زدایی سریع در حدود 4 روز و در روش سم زدایی تدریجی در حدود 10 تا 14 روز است. نهایتا قیمت سم زدایی بدن در هر یک از  روش های فوق به شرایط بیمار و نیازهای درمانی او بستگی دارد.

گالری تصاویر

امکانات مرکز ترک اعتیاد

بهترین مرکز جهت سم زدایی اعتیاد: مرکز ترک اعتیاد دکتر جوادی

کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی دکتر جوادی به واسطه برخورداری از یک مرکز پیشرفته سم زدایی و همچنین ارائه خدمات با کیفیت مشاوره‌ای، روانپزشکی و همچنین روان درمانی یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما برای حرکت به سمت بهبودی کامل است. این مرکز با برخورداری از مجوز فعالیت از سوی وزارت بهداشت و درمان کشور به صورت 24 ساعته، بیماران را بدون کوچکترین محدودیتی پذیرش می‌کند. پذیرش اولیه بیماران با تشکیل پرونده پزشکی و بررسی علائم حیاتی و شرایط بدنی آن‌ها همراه خواهد بود.

نحوه سم زدایی بدن از مواد برای ترک اعتیاد چگونه است؟ در نخستین لحظات ورود بیماران به این کلینیک، تمامی تست‌های تشخیصی ضروری با هدف تشخیص درست ماده مخدری که فرد نسبت به مصرف آن اعتیاد دارد و چگونگی تاثیرگذاری آن بر روی بدن فرد، انجام می‌شوند. بعد از این مرحله نیز روند درمانی فرد بر اساس شرایط جسمی و روحی او پیش گرفته می‌شود. لازم به ذکر است که در این مرکز از هیچگونه ماده شبه مخدری همچون متادون ترامادول، قرص ب2، و … برای درمان سم زدایی استفاده نشده و افراد به صورت مدوام توسط روانشناس و روانپزشک ترک اعتیاد ویزیت می‌شوند.

در کلینیک دکتر جوادی در کنار بهره‌گیری از بهترین روش سم زدایی مواد مخدر، از متدهای درمانی علمی و موثری نظیر کاشت داروی نالتروکسان در بدن بیمار استفاده می شود. هزینه سم زدایی و استفاده از  خدمات مشاوره‌ای، خدمات رفاهی و هتلینگ در این کلینیک براساس ضوابط و استانداردهای ابلاغی از سوی بهزیستی و وزارت بهداشت تعیین می شود و بسیار منصفانه و ارزان است، بنابراین بیماران قادر خواهند بود که بدون نگرانی های مالی بر روند درمان خود متمرکز شوند.

مقالات مرتبط مرتبط

عوارض ریتالین

ریتالین (Ritalin) با نام ژنریک متیل فنیدات محرکی است که برای کاهش عوارض اختلال نقص توجه (ADD) و بیش‌فعالی (ADHD)

مشاهده بیشتر

لیست متخصصین

دکتر ابراهیم زاده
فوق دکترا نوروساینس
دکتر سمیعی
سوپروایزر بخش نوروساینس
دکتر بهاره عیوض نژاد
روانپزشک و متخصص ترک اعتیاد

11 پاسخ به “سم زدایی تدریجی اعتیاد”

 1. زارع گفت:

  سلام من سم زدایی انجام دادم از درمان خیلی راضی بودم و همچنین از محیط و کادر درمان فقط اگر کیفیت غذاها بهتر شود خیلی خوب میشه چون ما زمان بستری بیمار هستیم و طعم غذاها خیلی برامون خوشایند نبود.ممنونم.

 2. ولی پناه گفت:

  سلام من مصرف کننده بودم و بستری به مدت ۱۰ شب
  داشتم خیلی از پذیرش راضی بودم و کادردرمان واقعاعالی بود.

 3. برادر من حدود يك سال پيش سمزدايي سريع انحام دادن و يك سال كامل هست كه خالشون خوبه بعد از سمزدايي و مراجعه ب روانشناس و رواپزشكشون. الان هم برای درمان همیشگی کاشت ایمپلنت نالتروکسان انجام داده واقعا بی نظیره
  خدا خیرتون بده این بارو از رو دوش خونواده ها برداشتید

 4. برادر من در این مرکز سم زدایی کرد پرسنل کاربلد و حرفه ای داره

 5. يكبار قبلاً سم زدايي فوق سريع داشتم و ايندفعه اومدم كلينيك شما و به پيشنهاد روانشناس مدت بيشتري موندم سم زدایی تدریجی انجام دادم و واقعاً تفاوتش رو متوجه شدم بعدش كه رفتم خونه و الانم خداروشكر راضي ام

 6. سلام من ۲سال هست که به مصرف شیره اعتیاد پیدا کردم و روزی ۳،۴گرم مصرف میکنم،میخواستم بدونم روش ترک فوق سریع برای من جواب میده و به نظرتون خیلی خطرناکه که این روش رو انتخاب کنم یا نه؟

 7. سلام میخواستم بدونم ترک تدریجی چند روز طول میکشه و باید اونجا بستری بشم؟
  زمان ترک سریع چقدر است و باز هم چند روز باید بستری بشم؟
  هزینه کدام ترک بیشتر است؟

 8. با عرض خسته نباشید کاش در مورد هزینه ی هر کدام از روش‌های درمان یه توضیحی یا اطلاعاتی ذکر می‌کردید چون به نظر من وخیلی از دوستان بیمار هزینه این نوع درمان برای خیلی از بیماران که کسی را برای کمک ندارند وفقط می‌توان روی خودشان حساب باز کنند اهمیت دارد.

  • متخصصین کلینیک گفت:

   سلام روزتون بخیر
   هزینه هرکدام از بخش ها به فاکتورهای بسیار مختلفی مانند میزان مصرف بستگی داره. شما می تونین با تماس به کلینیک با شماره ۷۹۴۴۱ و دادن اطلاعات بسیار کوتاهی از هزینه کلیه بخش ها مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 15 =

بهبودی از امروز شروع می شود

اکنون برای حمایت از ترک اعتیاد تماس بگیرید

فرم درخواست مشاوره