سم زدایی بدن از مواد مخدر

سم زدایی

سم زدایی و ترک اعتیاد دو واژه‌ای هستند که بیشترین ترس را در دل افرادی می‌اندازند که به دنبال درمان اعتیاد خود هستند. از آنجایی که این دو گام تا رسیدن به پاکی می‌تواند سخت‌ترین مراحل باشند، ترس احتمالی برخی از افراد قابل درک است. به دلیل مشکلات و کشمکش‌هایی که ممکن است طی این دوره بروز کند، بسیاری از افراد ممکن است علی‌رغم توصیه روانپزشک متخصص سم زدایی اعتیاد، از دوره درمانی خود خارج شوند. در واقع تحقیقات حاکی از آن است که هفته اول درمان (زمانی که معمولاً سم زدایی در آن انجام می‌شود)، زمانی است که بسیاری از مصرف کنندگان بدلیل نداشتن مراقبت‌های پزشکی، برنامه درمان خود را ترک می‌کنند. توصیه ما به شما عزیزان این است که تمامی مراحل درمان اعتیاد خود را با نظارت کادر پزشکی انجام دهید که بهبودی جسمی و روحی شما امکان پذیر باشد.

سم زدایی سریع بدن از مواد مخدر

مراحل سم زدایی تا زمانی است که مواد اعتیادآور از بدن فرد خارج شود. بسیاری از افراد سعی می‌کنند تا سم زدایی و مراحل ترک اعتیاد را در منزل انجام دهند. ولی واقعیت این است که این کار می‌تواند برای فرد بسیار خطرناک باشد. خصوصاً ترک موادی مانند الکل، مخدر و روانگردان‌ها که به دلیل علائم ترک شدید می‌توانند باعث مرگ فرد شوند. به طور کلی بهترین کار برای ترک اعتیاد این است که سم‌زدایی در محیطی حرفه‌ای و امن تحت نظارت کامل کادر پزشکی انجام شود.

به طور خلاصه سم زدایی مواد اعتیادآور از بدن به عنوان حالتی می‌توان تعریف کرد که بدن هنگام عدم استفاده از ماده‌ای که قبلاً به طور منظم مصرف می‌کرده، دچار ترک آن می‌شود. علائم ترک مواد مخدر می‌تواند به عواملی مانند نوع ماده مخدر، ترکیب مواد مخدر، مدت زمان و مقادیر مورد استفاده و فیزیک بدن فرد بستگی داشته باشد.

بهترین روش سم زدایی بدن از اعتیاد

سم زدایی تدریجی، بهترین روش درمان اعتیاد است که شامل دوره بستری با برنامه درمانی منحصر به هر فرد (بیمار) است. در این نوع سم زدایی تدریجی ماده مخدر از بدن بیمار در یک بازه زمانی دو الی سه هفته‌ای پاکسازی می‌شود. به نسبت سم زدایی سریع این نوع ترک تدریجی نتیجه بهتری برای فرد دارد، زیرا در تمام دوره درمانی بیمار تحت مراقبت پزشک، روانپزشک و روانشناس متخصص ترک اعتیاد قرار می‌گیرد . معمولاً سم زدایی بدن از مواد اعتیادآور در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی توسط کادر درمانی با تجربه صورت می‌گیرد.

پاکسازی بدن از مواد اعتیادآور با جدیدترین داروی روانپزشکی

یک فاکتور کلیدی دیگر در سم‌زدایی بدن از مواد مخدر درون کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد دکتر جوادی این است که سم زدایی با جدیدترین داروهای روانپزشکی انجام می‌گردد. در صورتی که بسیاری از مراکز با استفاده از داروهای شبه مخدر باعث کاهش علائم ترک و کمک به تحمل آنها شده و سپری نمودن مرحله ترک را بسیار کم‌دردتر و راحت‌تر می‌کنند. از آنجایی که بدن شما عادت به دریافت ماده مخدر نموده است، وقتی که دیگر آن ماده را مصرف نمی‌کنید دچار یک شوک می‌شود. شرایط سم‌زدایی در کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی دکتر جوادی باعث می‌شود تا این شوک با تجویز داروهای متناسب با نوع ماده مخدر مصرفی، خنثی شود.

مخدرها موادی هستند که بیشترین گزینه‌های سم‌زدایی با کمک دارو را دارند، هر چند مواد دیگری هم هستند. ولی متأسفانه برخی مواد هم وجود دارند که کمک دارویی برای تخفیف علائم ترک آنها وجود ندارد؛ پس در این موارد، متخصصین درمان اعتیاد در کلینیک دکتر جوادی هر کاری را که از دستشان ساخته باشد برای افزایش راحتی فرد بیمار و نیز ثبات‌بخشی به وی انجام دهند.

بهترین روش سم زدایی مواد مخدر در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی

بهترین روش سم زدایی به صورت بستری تدریجی است. چندین دلیل برای این امر وجود دارد. یک دلیل این است که فرد تحت نظارت دائمی کادر پزشکی بوده و در صورت بروز نیاز یا حالت اضطراری، می‌تواند از کمک آنها بهره‌مند شود. همچنین بیماران از یک مرکز تخصصی ترک اعتیاد و ارائه خدمات هتلینگ برای سپری کردن این دوره درمانی برخوردار خواهند شد.

سم‌زدایی غیر بستری هم می‌تواند یک گزینه باشد، ولی بسته به شرایط بیمار ممکن است خطر هم داشته باشد. از آنجایی که سم‌زدایی خارج بیمارستانی به طور دائمی تحت نظر نیست، اگر اتفاقی رخ دهد ممکن است کمک لازم در دسترس نباشد. همچنین مراکز خارج بیمارستانی نیز وجود دارند که داروهایی همچون قرص ب۲ را برای کمک تدریجی به فرد در ترک ماده مورد نظر خود، تجویز می‌کنند. ولی خود اینکار می‌تواند منجر به مشکلاتی مانند اعتیاد فرد به خود داروی کمکی یا وابستگی به آن تا آخر عمر به منظور حفظ حالت پاکی.

سم زدایی بدن از مواد مخدر در خانه بسیار پرخطر است و هیچ‌گاه نباید مورد امتحان قرار گیرد، خصوصاً بدون توصیه و نظارت مناسب پزشکی.

سم‌زدایی و ترک ممکن است برای افرادی که به شدت به ماده‌ای وابسته هستند، مشکلاتی غیر قابل حلی به نظر آیند. مواد مخدر و الکل می‌توانند وابستگی‌های شدیدی در بدن ایجاد نموده که غلبه بر علائم ترک آنها کاری مشکل باشد. اعتیاد نه تنها شامل اعتیاد جسمی، بلکه دربرگیرنده یک اعتیاد ذهنی نیز هست. این جنبه ذهنی اعتیاد می‌تواند هنگامی که فرد در حال سپری نمودن دوره سم زدایی است، وارد عمل شود.

به طوریکه شخص طی این دوره خواستار هیچ چیزی جز مصرف مواد نباشد تا بتواند از این طریق از سختی فرار کند؛ به همین دلیل است که بسیاری از افراد درمان را ناتمام ترک می‌کنند. با این وجود اگر سم زدایی بدن از مواد مخدر با کمک یک مرکز تخصصی بستری شبانه روزی انجام شده، و فرد اعتقاد راسخی داشته باشد که به آن متعهد بوده و گروهی از متخصصین برای کمک به ماندن وی در این مسیر حاضر باشند، دیگر این کار عملی غیرممکن نخواهد بود.

 

مرکز سم زدایی بدن کجاست؟

اگر به دنبال کمک به خودتان یا عزیزتان هستید که با اعتیاد به مواد مخدر یا الکل دست و پنجه نرم می‌کند، همین حالا با ما تماس بگیرید.

خدمات مرتبط

همین حالا تماس بگیرید

021-22222241
Call Now Buttonمشاوره رایگان