روانشناسی ترک اعتیاد

خدمات روانشناسی ترک اعتیاد در کلینیک دکتر جوادی

در روانشناسی اعتیاد به فهم و ارائه بینش هایی در این مورد که اصلا چرا در وهله اول فرد به سوء مصرف مواد مخدر یا الکل روی می آورد و اینکه عامل هدایت به این سمت و سو چیست؟ توجه می‌شود. وابستگی فیزیکی به مواد غیرقانونی صرفا یک "مشکل" نیست بلکه مسئله‌ای جدی است که خود از نیازهای اساسی پایدار در فرد ناشی می‌شود. ممکن است یک بیمار دوره ترک اعتیاد را سپری کرده باشد و کاملا از لحاظ جسمی مستقل از مواد مخدر یا الکل باشد، اما اگر راهکاری موجود نباشد که هوشیار ماندن بیمار را در آینده تضمین کند، خطر بازگشت او به سوی مواد وجود دارد. به عبارت ساده، بیماران باید بدانند که چگونه باید رفتارهای اعتیاد آور خود را با رفتارهای مثبت، از طریق خدمات روانشناسی جایگزین کنند.

0
(0)

روانشناسی ترک اعتیاد و مشاوره اعتیاد چیست؟

روانشناسی ترک اعتیاد و مشاوره یک عمل عمومی و ارائه دهنده خدمات درمانی در حوزه روانشناسی به بیماران است. این موضوع بر نحوه عملکرد افراد چه در شخص و چه در روابط خود در هر سنی متمرکز است. در جلسات مشاوره، روانشناس به نگرانی‌های عاطفی، اجتماعی، شغلی، مدرسه و سلامت جسمی بیمار می‌پردازد که ممکن است افراد در مراحل مختلف زندگی خود با آن مواجه شده باشند. با تمرکز بر فشارهای زندگی معمولی و موضوعات جدی تر که ممکن است افراد به عنوان شخصی و یا به عنوان بخشی از خانواده، گروه، همکار یا دوست با آن مبارزه کنند. در کلینیک‌های تخصصی روانپزشکی به افراد دارای مشکلات جسمی، عاطفی و روانی کمک می‌کنند تا احساس بهزیستی خود را بهبود بخشند، احساس پریشانی را کاهش دهند و بحران‌ها را برطرف کنند. آنها همچنین ارزیابی، تشخیص و درمان علائم شدید روانی را در خدمات روانشناسی و مشاوره بصورت تخصصی ارائه می‌دهند.

 

 

بستری
1
-تماس بیمار با کلینیک. -پاسخگویی پذیرش و پرزنت بیمار و توضیحات روند درمان به او. -ست کردن تایم با روانشناس مجموعه جهت ارائه مشاوره رایگان به بیمار. -توضیحات کامل در رابطه با روند درمان به بیمار در جلسه رایگان مشاوره.
روند درمان
2
روند کلی درمان بیماران در این مجموعه به صورت ترکیب دو روش دارو درمانی و روان درمانی توام با هم صورت می گیرد. طول دوره درمان بسته به حال بیمار، مقدار دوز مصرفی و نوع ماده ای که مصرف می کند، متفاوت می باشد ولی حداقل زمانی که برای آن در نظر گرفته شده است 2 تا 3 هفته(10 تا 21 روز) است.
سرویس ها
3
خدماتی که ارائه می شود شامل صبحانه، ناهار و شام (در کلینیک آجودانیه میان وعده) و اینترنت رایگان می باشد و استفاده از تلفن همراه نیز آزاد است. اتاق های کلینیک به صورت یک تخته و دو تخته می باشند که به کمد و یخچال مجهز بوده و در اتاق های یک تخته امکان حضور همراه هم برای بیمار فراهم می باشد.
سم زدایی
4
بسته به نوع اعتیاد و مواد مصرفی در صورت لزوم سم زدایی کامل انجام می شود. همچنین بعد از به اتمام رسیدن دوره درمان، بیمار توسط روانپزشک Follow می شود و بیماران می توانند روانکاوی را با روانشناسان خود همچنان ادامه دهند. بیماران در کنار ترک اعتیادشان باید جهت بهبود اختلالات روانشناسی به وجود آمده نیز تحت نظر روانشناسان قرار گرفته و روانکاوی شوند.
ترخیص
5
بعد از اتمام دوره درمان در صورت منفی بودن تست و نرمال شدن بیمار از نظر فیزیکی، روحی و روانی و پس از تائیدیه پزشک متخصص، کارهای ترخیص بیمار انجام می پذیرد که بعد از ترخیص هم باز بسته به نیاز بیمار می تواند جلسات مشاوره و روانکاوی خود را با روانپزشکان مجموعه داشته باشد.

 

در زیر به مهم‌ترین خدمات روانشناسی ترک اعتیاد که در این مرکز توسط متخصصان روان درمانی به بیماران و مراجعه کنندگان ارائه می‌شود، اشاره شده است:

 •  مشاوره با متخصص ترک اعتیاد و اعصاب و روان
 • تست روانشناختی
 • نوروفیدبک
 • بیوفیدبک
 •  RTMS آر تی ام اس
 • درمان شناختی رفتاری CBT
 • روان درمانی فردی
 • خانواده درمانی
 • زوج درمانی
 • سکس تراپی
 • درمان افسردگی، استرس، وسواس، پنیک و تقویت عزت نفس

روانشناسان کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی طیف وسیعی از خدمات تشخیصی، درمانی، آموزشی و مشاوره را برای کمک به شما در زمینه مسائل ترک اعتیاد و اعصاب و روان که ممکن است با آنها روبرو شوید ارائه می‌دهند. روانشناسان این مرکز با انواع مختلفی از اختلالات سروکار دارند و با توجه به مهارت، تخصص و تجربه خود خدمات گسترده‌ای را به بیماران ارائه می‌دهند. شما باید اطمینان حاصل کنید که روانشناس ترک اعتیاد شما در مورد نوع مسئله یا مشکل شما دارای تخصص و تجربه باشد تا بتواند بهترین درمان روانشناسی را برای شما تشخیص دهد.

وظایف روانشناسان در مرکز تخصصی ترک اعتیاد دکتر جوادی

وظایف روانشناس در مراکز ترک اعتیاد چیست؟ روانشناسان متخصص مرکز دکتر جوادی با بیماران مختلف در هر سنی کار می‌کنند، مانند کودکانی که مشکلات رفتاری دارند. نوجوانان فقید با نگرانی‌های تحصیلی و شغلی یا مشکلات سوء مصرف مواد؛ بزرگسالانی که با مشکلات زناشویی یا خانوادگی، تغییرات شغلی یا غلبه بر معلولیت مواجه هستند و افراد مسن تر با بازنشستگی مواجه هستند. آنها با تشکیل جلسات گروهی و فردی به آنها در یافتن راه حل‌هایی برای بسیاری از مشکلات مشابه و همچنین در جهت بهبود عملکرد شخصی و بین فردی اعضای گروه کمک کنند.

ارائه خدمات روانشناسی ترک اعتیاد و روان درمانی توسط روانشناسان

برای ترک اعتیاد به چه دکتر روانشناس ترک اعتیادی باید مراجعه کنیم؟ این سوالی است که ذهن همه را پیش از اقدام به ترک مواد به خود مشغول می کند. روانشناسان برای افرادی که دچار اعتیاد به الکل، مواد مخدر، محرک و روانگردان و یا مسائل رفتاری مانند افسردگی، استرس و … هستند، جلساتی را بصورت فردی و یا جلسات گروه درمانی ترک اعتیاد برگزار می‌کنند. گروه خدمات روانشناسی ترک اعتیاد در بهترین کلینیک ترک اعتیاد با ارائه مؤثرترین خدمات درمانی به بیماران اعتیاد و اعصاب و روان کمک می‌کنند تا رفتارهای خود را تغییر داده و شیوه زندگی سالم تری را در پیش بگیرند. در این جلسات مشاوره، فرد معتاد به کمک روانشناس ترک اعتیاد، رفتارهای بسیار مفید و کارایی یاد می‌گیرد که در هنگام مواجهه با مواد مخدر یا الکل و قرار گرفتن در موقعیتی که امکان مصرف اعتیاد در فرد را بالا می‌برد وسوسه را مدیریت کرده و دوباره به اعتیاد باز نگردد.

روانشناس با پیدا کردن گره‌ها و مشکلات روحی فرد عوامل گرایش فرد به اعتیاد را به کمک خود فرد تشخیص داده و برای رفع این عوامل که باعث گرایش و وسوسه فرد به مصرف مواد می‌شود راهکارهای متنوع و مؤثری انتخاب و به فرد بیمار آموزش می‌دهد. روانشناس دلایل ریشه‌ای و عوامل اصلی گرایش و وسوسه فرد به مواد مخدر را که باعث بازگشت وی به اعتیاد می‌شود را برای شخص تشریح کرده و فرد را از نظر ذهنی برای مقابله با وسوسه‌های مصرف مجدد الکل و مواد مخدر آماده می‌کند.

همچنین روانشناس ترک اعتیاد در این مرکز برای اعضای خانواده بیماران خود جلسات مشاوره برگزار می‌کنند تا در مورد راهکارهایی برای مقابله با عوارض جانبی رفتارهای اعتیاد آور و تکنیک‌هایی برای زندگی به آنها آموزش می‌دهند. رفتار درمانی یا CBT نوعی روش درمانی مبتنی بر مدیریت رفتارهای فرد است. در CBT رفتار‌ها و گرایشات حسی شناسایی شده و فرد در این روش با بدست آوردن شناخت درست از رفتار و معنی آنها و از طرفی خودآگاهی نسبت و احساسات و رفتارهای تکانه‌ای به رفتارها به صورت درست فکر کرده و سعی می‌کند تا جای امکان از رفتار‌های نادرست پرهیز کند.

اعتیاد پویایی و نشاط را از فرد دور کرده و باعث ایجاد انواع مشکلات روانشناختی برای فرد می‌شود. انواع ناهنجاری‌های روحی و جسمی که بر اثر اعتیاد به وجود می‌ایند دلیل کاملاً قاطعی برای ترک اعتیاد است. آثار روانی و جسمی مصرف مواد مخدر بسیار گسترده است و اگر فردی به این وضعیت مبتلا شده بهتر است در اسرع وقت برای درمان و ترک جدی مواد مخدر اقدام کند.

از مواردی که در این میان می‌تواند به افراد کمک کند استفاده از روانشناس ترک اعتیاد است. افراد می‌توانند با مراجعه به بهترین مرکز روانشناسی ترک اعتیاد در تهران از خدمات روانشناسی کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی برخوردار شوند. اعتیاد جدا از خود فرد برای سایر اطرافیان و نزدیکان فرد نیز ایجاد مشکلات زیادی می‌کند. از مضرات دیگر مصرف مواد مخدر آسیب و ضرری است که به جامعه وارد می‌شود و این کار جرم و جنایت را در جامعه افزایش می‌دهد. ترک اعتیاد کاری تخصصی است و بهتر است تحت نظر متخصص و روانشناس ترک اعتیاد و در یک مرکز مجهز به کلیه امکانات انجام شود.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های درمان اعتیاد درمان روانشناختی است. بررسی‌های علمی متعددی نشان داده‌اند که این بیماری در واقع شکل مغز و کارکرد آن را به نوعی تغییر می‌دهد و به همین شکل می‌توان روی روح و روان شخص تأثیر بسزایی داشته باشد. اعتیاد در اکثر اقشار جامعه دیده می‌شود. این بلای خانمان‌سوز جایگاه اجتماعی و اقتصادی و البته سلامت افراد و جامعه را تهدید می‌کند. با گسترش انواع مواد مخدر صنعتی گرایش به این مواد بیشتر شده و افراد زیادی را درگیر خود کرده است و متأسفانه به صورت روزافزون در حال افزایش است. در کل برخی افراد بیشتر از دیگران مستعد مصرف مواد مخدر هستند ولی این خطر در واقع همه جامعه را تهدید می‌کند.

رفتار درمانی شناختی CBT و اعتیاد به مواد مخدر

اگر به دنبال یک برنامه بازیابی برای ترک مواد اعتیادآور رفته باشید، احتمالا عبارت درمان شناختی رفتاری (CBT) را شنیده‌اید. این جزء از تلاش برای بهبود، که خارج از گام‌های دوازده گانه است، بر این دیدگاه تمرکز دارد که از بین بردن وابستگی و پاک ماندن دراز مدت فراتر است از صرف “پشت سر گذاشتن وضعیت نسخ بودن” و به وجود آوردن تغییرات مثبت مستلزم توانایی ترک رفتارهای ناسالم و عدم اتکا به مواد غیرقانونی است.

سوالات متداول در مورد روانشناسی ترک اعتیاد

روانشناسی ترک اعتیاد شامل چه خدماتی می شود؟

روانشناس ترک اعتیاد طیف وسیعی از خدمات تشخیصی، درمانی، آموزشی و مشاوره را برای کمک به شما در زمینه مسائل ترک اعتیاد و اعصاب و روان که ممکن است با آنها روبرو شوید ارائه می‌دهد.

چگونه می توانم بهترین روانشناس ترک اعتیاد را برای معالجه پیدا کنم؟

افراد می‌توانند با مراجعه به بهترین مرکز روانشناسی ترک اعتیاد در تهران مانند کلینیک دکتر جوادی از خدمات روانشناسی تخصصی استفاده کنند.

هزینه حدمات روانشناسی ترک اعتیاد چقدر است؟

هزینه روانشناسی ترک اعتیاد بعد از ویزیت فرد در کلینیک و مشخص شدن نحوه درمان او تعیین می شود.

به این مطلب چه امتیازی میدید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا 0 / 5. شمارش آرا: 0

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

خدمات مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

13 − یازده =

سلام
من چندین مرتبه برای مشکلات خلقی و روانی که داشتم به روانشناسان این مجموعه مراجعه کردم و خیلی راضی بودم و الان طبق برنامه درمانی که زیر نظر روانشناس خودم دارم حالم خیلی بهتر و خیلی ارامش دارم.

حقیقت زاده
23 خرداد 1401

من همسرم مشكل زود انزالي داشتن و به خاطر همين ترامادول مصرف ميكردن بعد از ترك با مراجعه به روانشناس شما كه تكنيك هاي سكس تراپي را با ايشان كار كردن مشكلشون حل شد و بدون مصرف هيچ دارويي مشكل زود انزالي ايشون بر طرف شد

ناشناس . سعیده
23 خرداد 1401
Call Now Buttonمشاوره رایگان