بهترین روش ترک تریاک با ب۲

بهترین روش ترک تریاک با ب۲
تاریخ انتشار : 30.07.1401
مدیر سایت
0
(0)

همیشه استفاده از داروهای جایگزین روش پر طرفداری در ترک اعتیاد به مواد مخدر بوده است. ترک تریاک با قرص ب 2 یکی از راه‌هایی است که برای ترک مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما باور های غلطی در ارتباط با این دارو وجود دارد. بنا بر همین باورهای غلط مقدار مصرف قرص ب۲ برای ترک تریاک در بین افراد معتاد جامعه رو به افزایش است. بوپرنورفین یک داروی مخدر است که معمولاً در مراحل سم زدایی مواد مخدر مانند تریاک توسط پزشک متخصص مورد استفاده قرار می گیرد. برخی افراد معتقدند بهترین روش ترک تریاک با ب۲ امکان پذیر است. از آنجایی که ب2 به شدت اعتیادآور است در این مقاله قصد داریم ببینیم که آیا ترک انواع مواد مخدر مانند ترک تریاک با قرص ب2 امکان پذیر است یا خیر.

قرص

سم زدایی با قرص ب2 چگونه انجام می شود؟

پیش از هر چیز ابتدا بهتر است بدانیم که قرص b2 برای ترک تریاک  چطور می تواند در روند ترک اعتیاد موثر باشد و چگونه توانسته است باور های غلط در مورد ترک اعتیاد را در جامعه رواج بدهد.

امروزه روش ترک اعتیاد تدریجی یکی از روش های ترک اعتیاد بدون بازگشت است. به همین دلیل زمانی که بیمار به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه می کند پزشک با توجه به وضعیت بیمار به مرور دوز مخدر مصرفی را کم می کند. در این روند گاهی از داروهای کمکی که باعث خاصیت مخدر با دوز پایینی دارند استفاده می شود. ترک تریاک در منزل با قرص b2 و متادون جزو رایج ترین این دارو ها هستند. اما باید توجه داشت که بوپرنورفین یک داروی مخدر قوی و بسیار اعتیاد آور است که گاهی ترک اعتیاد آن سخت تر از مخدر هایی مانند تریاک و هروئین می شود؛ پس مصرف آن آزاد نیست و حتی برای ترک متادون و ترک مواد مخدرهایی مانند تریاک نیز نباید بدون نظارت پزشک حتی در مرکز ترک تریاک از آن استفاده کرد.

طریقه مصرف قرص b2 برای ترک تریاک

قرص ب ۲ برای ترک تریاک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قرص به صورت زیرزبانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای ترک مواد مخدر دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین نکات در مقدار مصرف قرص ب 2 برای ترک تریاک این است که باید در خصوص دوز مناسب برای شما حتما با پزشک معالج خود مشورت نمایید. چرا که این قرص در سه دوز مختلف هشت، دو و چهاردهم میلی گرم عرضه می‌شود. ترک شربت تریاک با قرص b2 راهی است که شاید اغلب افراد مصرف کننده به آن فکر می‌کنند. اما به این نکته توجه نمی‌کنند که مقدار مصرف قرص بی ۲ برای ترک تریاک چقدر حائز اهمیت است و باید به آن توجه شود.
بهترین روش ترک شیره با ب۲، بستری در مرکز ترک اعتیاد است و مراجعه به یکی از بهترین این مراکز یعنی کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی است.

ترک قرص ب2 چند روز طول می کشد؟

عده ای از افراد به دلیل اطلاعات ناکافی تصور می کنند که b2 یا بوپرنورفین مخدر و اعتیاد آور نیست. برخی دیگر تصور می کنند که مصرف بوپرنورفین درمان قطعی برای ترک اعتیاد تریاک است. بر خلاف تصور عوام، ترک تریاک با متادون یا بوپرنورفین تنها در موارد معدودی برای کمک به روند ترک آن هم با تجویز پزشک موثر واقع می شود. در غیر این صورت نه تنها به ترک اعتیاد تریاک یا دیگر مخدر ها کمک نمی کند بلکه خود باعث اعتیاد در فرد بیمار می شود.

دوره ترک اعتیاد ب2 می تواند به مرتب دشوار تر باشد زیرا در این مرحله بیمار علاوه بر وابستگی جسمانی از لحاظ روانی نیز وابسته به مصرف ب2 می شود.

ترک ب۲ چند روز طول میکشد؟: زمان لازم برای ترک اعتیاد قرص ب2 با توجه به مدت زمان و دوز مصرف b2 و مخدری که در کنار آن استعمال شده گاهی از یک هفته تا چند ماه هم به طول می انجامد.

ترک اعتیاد تریاک با قرص b2 چگونه است؟

قرص بوپرنورفین دارویی مسکن است که احتمال وابستگی و اعتیاد را در افراد بالا می برد. از آنجایی که روش ترک تریاک با قرص b2 اثری شبه به مورفین دارد در درمان ترک اعتیاد به برخی مواد مخدر مانند تریاک استفاده می شود. عملکرد قرص b2 در ترک اعتیاد به این نحو است که با تجویز پزشک در مرحله سم زدایی استفاده می شود. دارو هایی مانند ب2 و متادون دوز کمتری در مقایسه با مخدر تریاک داشته و برای ترک اعتیاد تدریجی در بهترین مرکز ترک تریاک استفاده می شود.

تجویز پزشک

نکته قابل توجه این است که بوپرنورفین درمان قطعی برای ترک تریاک نیست و فقط به عنوان بخش کوچکی از درمان می تواند با کمک پزشک موثر واقع شود. در کنار این مرحله باید از درمان هایی مانند روانپزشکی ترک اعتیاد استفاده شود که یکی از موثر ترین مراحل درمان برای بیماران معتاد است. این روش هم برای ترک مخدر های قوی کاربرد دارد و هم ترک مخدر هایی مانند قرص ب2، متادون و مواد دیگری مانند ماری جوانا و الکل که عمدتا وابستگی روانی در فرد ایجاد می کنند.

عوارض مصرف بوپرنورفین یا ب2 چیست؟

اعتیاد به این ماده شبیه به اعتیاد به موادی مانند کدئین، هروئین، مورفین و متادون است. اما ترک اعتیاد ب2 نسبت به دیگر قرص های اعتیاد آور مانند ترک آلپرازولام سخت تر خواهد بود. اعتیاد به مصرف قرص ب2 عوارض جسمی و روحی فراوانی از جمله موارد زیر را در پی خواهد داشت.

عوارض روحی مصرف قرص ب2

اضطراب و افسردگی از جمله مهم ترین عوارض روحی بر اثر مصرف قرص بوپرنورفین است که می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد. ب2 جزو آن دسته داروهای اعتیاد آور است که وابستگی روحی بیشتری در بیمار ایجاد می کند به همین دلیل در ترک اعتیاد آن بهتر است از روش هایی مانند روانشناسی ترک اعتیاد، مشاوره و گروه درمانی استفاده شود.

آیا ب2 برای ترک اعتیاد تریاک خوب است؟

عوارض جسمی مصرف قرص ب2

مصرف قرص ب2 بدون تجویز پزشک چه به تنهایی باشد یا در کنار دیگر مواد مخدر استفاده شود، عوارض جسمانی زیر را به همراه دارد که در بروز این علائم باید سریعا به پزشک مراجعه شود.

 • تورم صورت، لب، زبان و گلو
 • تهوع، احساس سبکی در سر، ضعف و بی حالی
 • تهوع
 • درد معده
 • تب خفیف
 • کاهش اشتها
 • ادرار تیره رنگ یا به رنگ خاک رس
 • زرد شدن چشم و پوست
 • مشکلات تنفسی
 • تنفس آرام و سطحی
 • اختلالات خواب

از این رو مصرف بی رویه این قرص، خود باعث بروز علائم اعتیاد می‌شود. اما ترک تریاک سخت تره یا b2؟

ترک تریاک سخت تره یا b2؟

ترک هر یک از این مواد، تریاک و قرص ب2 به عوامل زیادی مانند، شرایط جسمی و روحی افراد وابسته است. به همین دلیل نمی‌توان دقیقا گفت که ترک کدام یک از این مواد سخت‌تر است. نکته‌ای که باید همواره به خاطر داشت این است که از ترک خودسرانه این مواد خطرناک بوده و بهتر است به بهترین کلینیک ترک اعتیاد مراجعه کنید تا زیرنظر بهترین متخصصان بتوانید به راحتی و بدون درد و بدون استفاده از ماده جایگزین ترک کنید. برای این کار کافی است با شماره 22222241-021 تماس بگیرید. متخصصین باتجربه در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی با جدیدترین روش‌های درمانی آماده کمک رسانی به شما و عزیزانتان هستند.

به این مطلب چه امتیازی میدید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا 0 / 5. شمارش آرا: 0

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

دو × 1 =

Call Now Buttonمشاوره رایگان