۰۲۱-۷۹۴۴۱
کلینیک ترک دکتر جوادی

کلاس‌ EEG (الکتروانسفالوگرافی)

کلاس‌ EEG (الکتروانسفالوگرافی)
آخرین تاریخ آپدیت: 1402/07/16
امتیاز به نوشته:
5/5

درمان اعتیاد با نوروفیدبک را می‌توان از روش‌های نوین ترک اعتیاد و درمان افسردگی و… به حساب آورد. ما در مرکز روانشناسی و ترک اعتیاد دکتر جوادی، نه تنها اعتیاد شما، بلکه سایر اختلالات مربوط به روان تان را می‌توانیم با استفاده از رویکرد  EEG (الکتروانسفالوگرافی) درمان کنیم. در واقع از جمله روش های کاربردی ما استفاده از نوروفیدبک به منظور درمان و تشخیص بیماری مرتبط با سلامت روان است.

می‌دانیم که اعتیاد نیز رابطه مستقیمی با روان افراد دارد، از این رو می‌توان گفت که ترک اعتیاد با نورفیدبک نیز در مرکز دکتر جوادی صورت می‌گیرد. متخصصین ما اعم از پزشک فوق تخصص مغز و اعصاب و روانشناس ترک اعتیاد همگی بصورت دوره ای آموزش می‌بینند تا دانش خود در زمینه درمان بیماری‌های سلامت روان و ترک اعتیاد به روز نگه دارند. می‌توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که همراه با ما کمترین درد را در مسیر درمان تجربه خواهید کرد، زیرا ما از روش های نوین درمان اعتیاد و سایر اختلالات سلامت روان استفاده می‌کنیم.

با مرکز نوروفیدبک دکتر جوادی، از به روزترین روش های درمان برخودار شوید!

ابتدا بیایید بدانیم که نوروفیدبک  (EEG) چیست؟ نوروفیدبک آزمایشی است که ناهنجاری‌ها را در امواج مغزی یا فعالیت‌های الکتریکی مغز شما شناسایی می‌کند. در این روش، یک سری الکترودهای متشکل از دیسک های فلزی کوچک با سیم هایی نازک روی پوست سر شما چسبانده می‌شوند. عملکرد نوروفیدبک به اینصورت است که این الکترودها فعالیت‌های سلول‌های مغزی را در نمودار یا بصورت چاپی نشان خواهند داد. شکل طول موج اصلی در این فرایند بسیار مهم است و متخصص مغز و اعصاب از روی تغییر در طول موج عادی و پاسخ به محرک ها مشکل شما را درمی‌یابد.

کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی به عنوان بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران، با بهره گیری از متخصصین نوروفیدیک و تیم روانشناسی حاذق از شما نوار مغزی گرفته و پی به مشکلات حاصله در مغز شما می‌برد.

ما در مرکز دکتر جوادی از کادر پزشکی با دانش روز دنیا استفاده می‌کنیم. در حقیقت تلاش ما این است که ابتدا مشکلات افراد را رصد کرده و سپس آن را درمان کنیم.

برگزاری کلاس های آموزشی EEG (الکتروانسفالوگرافی) در کلینیک اعصاب و روان دکتر جوادی

همه ما ضرب المثل “آب ساکن بماند، می‌گندد” را شنیده ایم. به منظور پیشرفت و به روز نگه داشتن علم متخصصین، در مرکز نوروفیبک دکتر جوادی، در انتهای هر هفته کلاس‌های آموزشی برای پزشکان و همچنین روانپزشکان و روانشناسان برگزار می‌شود. ما با برگزاری این دوره های آموزشی می‌خواهیم دانش کادر درمانی خود را به روز نگه داریم تا به شما بهترین خدمات را ارائه دهند.

در مرکز نوروفیدبک دکتر جوادی به درمان چه بیماری هایی می‌پردازیم؟

 کاربرد  EEG (الکتروانسفالوگرافی) در ارزیابی و درمان طیف وسیعی از اختلالات مغزی است:  

 • مثلا برای ارزیابی فعالیت های تشنجی مغز (بصورت امواج سریع نشان داده می‌شود) در افرادی که صرع دارند.
 • برای تشخیص آلزایمر
 • برخی از بیماری مربوط به روانپریشی
 • برای تشخیص اختلال خواب نارکولپسی
 • از نوروفیدبک برای تعیین فعالیت الکتریکی کلی مغز برای ارزیابی تروما، میزان آسیب مغر در بیمارانی که به کما رفته اند، نیز استفاده شود.
 • برای درمان بیش فعالی
 • برای درمان افسردگی از نوروفیدبک استفاده می‌شود(از آنجایی که علائم ترک الکل شامل افسردگی است، می‌توان گفت که  کاربرد نوروفیدبک در ترک اعتیاد الکل، کاربرد بسیار زیادی دارد.)
 • درمان اضطراب
 • درمان وسواس
 • درمان اختلال تمرکز و یادگیری
 • از EEG به منظور نظارت بر جریان خون در مغز در طی عمل جراحی نیز استفاده می‌شود.
 • الکتروانسفالوگرافی EEG)) برای ترک اعتیاد نیز موثر است.

در مرکز نوروفیدبک دکتر جوادی، متخصص مغز و اعصاب به همراه روانشناسان خبره از دانش به روز دنیا در زمینه ترک اعتیاد و علم نورولوژی برخوردارند. آن‌ها در کلاس‌های نوروفیدبک و الکتروانسفالوگرافی EEG) ) شرکت می‌کنند، تا دانش خود را به روز نگه دارند و همراه با روش های نوین به درمان شما می‌پردازند.

مزایای انجام نوروفیدبک در مرکز اعصاب و روان دکتر جوادی

در سال های اخیر از نوروفیدبک در ترک اعتیاد استفاده زیادی شده است، اما می‌توان آن را برای درمان سایر اختلالات سلامت روان نیز استفاده کرد. می‌توان گفت که نوروفیدبک مزایای زیادی دارد که ما رایج‌ترین آن‌ها را ذکر خواهیم کرد:

 • در طول انجام الکتروانسفالوگرافی EEG)) بیمار هیچ گونه درد و یا ناراحتی حس نمی‌کند.
 • خطر برق گرفتگی در آن وجود ندارد.
 • نوروفیدبک درصد موفقیت بالایی دارد.
 • این رویکرد غیرتهاجمی است.

معمولا از نوروفیدبک در درمان اعتیاد، زمانی استفاده می‌شود که بیمار از روش‌های معمول جواب نگرفته باشد.

در طول نوروفیدبک چه اتفاقی می‌افتد؟

زمانی که شما به یکی از بهترین مراکز نوروفیدبک در تهران، یعنی کلینیک دکتر جوادی مراجعه می‌کنید، مراحل انجام نوروفیدبک به شرح زیر خواهید بود:

 • متخصصین ما از شما می‌خواهند تا روی یک صندلی یا تخت دراز بکشید.
 • چشمان خود را ببندید و ساکن باشید.
 • باید در طول آزمایش نوروفیدبک بی حرکت بمانید. هر گونه حرکت حتی پلک زدن می‌تواند در خواندن نقشه مغزی شما اختلال ایجاد کند. اگر خسته شدید، متخصص مغز و اعصاب به شما استراحت خواهد داد و ثبت نوار مغزی را در چند مرحله انجام می‌دهد. بنابراین از این بابت نگران نباشید.
 • ممکن است متخصص نوروفیدبک شما را در معرض محرک های مختلف مانند نور چشمک زن یا تنفس عمیق قرار دهد و واکنش های مغز شما را نسبت به حالت کاملا ساکن ثبت کند.
 • در نهایت نوار مغزی شما بعد از گذشت 45 دقیقه تا حداکثر دو ساعت ضبط خواهد شد.

اگر می‌خواهید از روش نوروفیدبک به منظور تشخیص و درمان اختلالات سلامت روان خود بهره گیرید و از دانش متخصصین به روز دنیا استفاده کنید، کافیست با ما تماس بگیرید.

درمان اعتیاد با نوروفیدبک در مرکز روانشناسی و ترک اعتیاد دکتر جوادی

در این مطلب به بررسی کاربرد نوروفیدبک در ترک اعتیاد و سایر اختلالات مغزی پرداختیم. اگر می‌خواهید اختلالات مربوط به سلامت روان خود را درمان کنید و یا برای ترک اعتیاد اقدام کنید، می‌توانید به مرکز رواشناسی و ترک اعتیاد دکتر جوادی مراجعه کنید. ما با بهره گیری از امکانات رفاهی و هتلینگ محیط آرامبخشی را برای شما فراهم کرده‌ایم، علاوه بر این ما با ارائه روش های نوین اعتیاد و برخورداری از کادر پزشکی با دانش به روز دنیا در صدد درمان ریشه‌ای بیماری های سلامت روان شما هستیم.

دچار افسردگی و یا اعتیاد هستید؟! درگیر وسواس یا اختلال تمرکز می‌باشید؟ اگر برای درمان خود اراده کرده‌اید، کافیست همین حالا گوشی را بردارید و از مشاورین ما درخواست کمک حرفه‌ای کنید. با از صفر تا صد مسیر درمان را همراه شما هستیم.

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.