روش ترک کراک

0
(0)

علائم ترک کراک بسیار ناراحت کننده است و بدون مدیریت و کنترل متخصصین اعتیاد، می‌تواند فرایندی ناخوشایند را ایجاد کند. از این رو برای برخوردار از روش صحیح ترک کراک و روند درمانی ایمن لازم است تا به یک مرکز ترک اعتیاد خوب در تهران مانند کلینیک دکتر جوادی مراجعه کنید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با روش های ترک کراک آشنا کنیم. اگر می‌خواهید اعتیاد به کراک خود را درمان کنید این مطلب را بخوانید.

روش صحیح ترک کراک با دریافت کمک حرفه‌ای

معتبرترین مرکز ترک اعتیاد کشور یعنی کلینیک روانشناسی و ترک اعتیاد دکتر جوادی با استفاده از ترکیبی از روش های ترک کراک به درمان شما می‌پردازد. متخصصین در این کلینیک می‌دانند که علاوه بر اعتیاد جسمی(یعنی استفاده از سم زدایی ترک کراک و پاکسازی بدن از کراک) باید به درمان اعتیاد روانی (از طریق روان درمانی) نیز بپردازند تا ریشه اعتیاد حل شود و بیمار بعد از ترخیص برای مواجهه با مشکلات خود به سراغ مصرف کراک نرود، بلکه با روش صحیح برای حل آن‌ چالش‌ها اقدام کند. اما روش های ترک کراک به چه صورت است؟ در بخش بعدی به توضیح کامل آن‌ها می‌پردازیم.

روش های ترک کراک - کلینیک دکتر جوادی

روش های ترک کراک

خدمات درمانی بستری یا سرپایی، شامل سم زدایی کراک از بدن، مشاوره فردی و گروهی و همچنین مراقبت‌های بعد از ترخیص است که در این بخش آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

سم زدایی کراک

این نحوه ترک کراک شامل خروج فیزیکی کراک از بدن شما است. در واقع اولین گام برای درمان اعتیاد انجام سم زدایی کراک از بدن می‌باشد. سم زدایی منجر به بروز علائم ترک کراک خواهد شد که ناخوشایند هستند. از اینرو توصیه می‌شود تا برای انجام سم زدایی به یک مرکز ترک اعتیاد کراک مراجعه کنید تا علائم ترک شما توسط متخصصین مدیریت و کنترل شوند.

انواع روش های سم زدایی وجود دارد که عبارتند از: سم زدایی سریع، فوق سریع و تدریجی. متخصصین مرکز دکتر جوادی برای کاهش شدت علائم ترک، از روش تدریجی استفاده می‌کنند. در روش ترک کراک بصورت تدریجی، دوز کراک به مرور کاهش می‌یابد و این موجب می‌شود تا شدت واکنشی که بدن به تغییر دوز مصرفی می‌د‌هد، کمتر شود.

سربع ترین روش ترک کراک

متخصصین مرکز دکتر جوادی، از این روش استفاده نمی‌کنند، زیرا علائم ترک آن بسیار شدید است. این روش همان بوقلمون سرد است که شامل قطع ناگهانی مصرف کراک می‌شود. عدم حضور یکباره کراک در بدن موجب می‌شود تا بدن واکنش شدیدی نشان دهد. تحمل علائم ترک در این روش ترک کراک، برای هرکسی ممکن نیست و احتمال عود در آن بسیار بالا می‌باشد. اما باید بگوییم که برای کسانی که می‌خواهند درمان اعتیاد سریع پیش برود، مناسب است.

برگزاری جلسات روان درمانی

به هیچ عنوان این روش ترک کراک را دست کم نگیرید. این روش به بیمار کمک می‌کند تا زمان هایی که احساس نیاز به کراک دارد را درک کند و برای مواجهه درست با آن موقعیت ها آموزش ببیند. در این روش شما مشکل اصلی گرایش به مواد را حل خواهید کرد.

بهترین روش های ترک کراک - کلینیک دکتر جوادی

مراقبت های بعدی ترک کراک

مراقبت های بعدی شامل ادامه دادن جلسات روان درمانی فرد است تا فرد بتواند در مواجهه با چالش‌ها ثابت قدم بماند و از عود خود جلوگیری کند.

انواع رویکردهای درمانی ترک کراک

روش ترک کراک می‌تواند بصورت بستری یا سرپایی صورت گیرد:

درمان بستری ترک کراک

متخصصین مرکز دکتر جوادی برای کسانی که دارای اعتیاد سنگین به کراک هستند، درمان بستری را پیشنهاد می‌کنند. علت آن اینست که شدت علائم ترک کراک، با میزان و مدت زمان مصرف این ماده محرک رابطه مستقیم دارد. از اینرو هر چه اعتیادتان سنگین تر باشد، عوارض ترک هم به احتمال زیاد شدیدتر خواهد شد. برای مدیریت و کنترل صحیح علائم ترک توصیه می‌شود تا تحت نظارت شبانه روزی قرار بگیرید که بتوان به محض بروز علائم آن‌ها را کنترل کرد.

درمان سرپایی ترک کراک

این روش ترک کراک مناسب افرادی است که دارای اراده‌ای قوی در مقابل محرک ها هستند و همچنین اعتیاد به کراک سبکی دارند. عموما کسانی که می‌خواهند برای ترک کراک در منزل اقدام کنند، از این روش استفاده می‌کنند. فرد در این رویکرد عمده زمان خود را در خانه یا مشغول فعالیت های روزانه می‌گذارند و تنها برای گرفتن درمان در ساعات مشخص در طول هفته به مرکز ترک اعتیاد دکتر جوادی مراجعه می‌کند.

بهترین روش ترک کراک

بهترین روش ترک کراک در گام اول این است که برای درمان به یک کلینیک ترک اعتیاد خوب مانند مرکز دکتر جوادی مراجعه کنید و کار را به کاردان بسپارید. گام بعدی استفاده از ترکیب روش های ترک کراک است. یعنی سم زدایی را در کنار روان درمانی انجام دهید. یادتان باشد برای ترک تضمینی حتما روان درمانی را بعد از ترخیص نیز ادامه دهید، زیرا مسلما تغییر واکنش‌هایی که از کودکی در شما نهادینه شده است، زمانبر خواهد بود.

اگر برای ترک کراک اراده کرده‌اید، با ما تماس بگیرید. ما در مسیر درمان شما را تنها نخواهیم گذاشت.

به این مطلب چه امتیازی میدید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا 0 / 5. شمارش آرا: 0

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان