۰۲۱-۷۹۴۴۱
کلینیک ترک دکتر جوادی

مدت زمان ترک حشیش

امکانات مرکز ترک اعتیاد

بهترین مرکز ترک حشیش حشیش

حشیش یک ماده روانگردان اعتیاد آور است که از فشرده سازی و فرآوری قسمت‌هایی از گیاه شاهدانه تولید می‌شود.

ماده اصلی حشیش، ترکیب دلتا-9-تتراهیدروکانابینول است که بیشتر به عنوان THC شناخته می‌شود.

بسیاری از افراد معتاد به حشیش با این تصور اشتباه که حشیش اعتیاد‌آور نیست از این ماده برای تفریح و سرگرمی استفاده می‌کنند و حتی قبل از این که متوجه شوند در دام اعتیاد به حشیش گرفتار می‌شوند.

در این شرایط، یکی از سوالات متداول افراد معتاد به حشیش این است که ترک حشیش چند روز طول می‌کشد و چگونه می‌توان از شر اعتیاد به حشیش خلاص شد! بنابراین در این مقاله به بررسی مدت زمان ترک حشیش و بهترین روش ترک آن پرداخته ایم.

 

ترک  حشیش چند روز طول میکشد؟

مدت زمان ترک حشیش براساس شرایط بیماران از فردی به فرد دیگر متغیر است و از یک قانون ثابت پیروی نمی‌کند اما به صورت کلی علائم ترک حشیش طی 24 تا 72 ساعت پس از قطع مصرف شروع می‌شود و معمولاً در هفته اول به اوج خود می‌رسد.

این علائم تقریباً 2 هفته پس از آخرین وعده مصرف حشیش رو به کاهش می‌گذارد اما برخی از مشکلات ممکن است تا ماه‌ها ادامه پیدا کند.

سه روز اول پس از ترک حشیش

علائم ترک حشیش معمولا در طی سه روز اول ترک، به شدیدترین شکل ممکن ظاهر می‌شوند.

بروز درد معده همراه با استفراغ در این مرحله شایع است و شدت تعریق افزایش پیدا می‌کند. بسیاری از افراد با احساس بی‌قراری و نگرانی از مصرف مجدد حشیش دست به گریبان می‌شوند. برخی از افراد توانایی تحمل علائم ترک را نداشته و ممکن است مجددا اقدام به مصرف حشیش کنند.

البته احتمال عود اعتیاد در افرادی که در مراکز ترک اعتیاد حرفه ای تحت درمان قرار دارند بسیار اندک است.

 4تا 10 روز پس از ترک حشیش

در این مدت علائم فیزیکی ترک حشیش کاهش پیدا می‌کند، اما عوارض روانی ناشی از ترک حشیش بعد از یک هفته تشدید می‌شود.

یکی از شایع‌ترین عوارض در این محدوده زمانی افسردگی است، زیرا مغز برای سازگاری با عدم وجود THC تحت فشار است.

10-20 روز پس از ترک حشیش

 علائم ترک حشیش در این محدوده زمانی فروکش می‌کند. با پایان هفته دوم، اکثر افراد دوباره احساس ثبات و قدرت می‌کنند، اما ادامه درمان مهم‌ترین بخش بازگشت بیمار به بهبودی است.

برخی از افراد ممکن است در طول یک ماه اول ترک حشیش با بی‌خوابی، بی‌حالی و خستگی دست به گریبان شوند. برخی دیگر نیز تحت تاثیر علائم روانی ترک قرار می‌گیرند و ممکن است برای چندین ماه به اضطراب و افسردگی مبتلا شوند.

در اکثر موارد، بدن بیماران پس از گذشت 30 روز به طور کامل از حشیش پاکسازی می‌شود که براساس شرایط منحصر به فرد بیماران، این زمان ممکن است کوتاه‌تر یا بلند‌تر باشد.

No Data Found

عوامل موثر بر مدت زمان ترک حشیش حشیش حشیش

مدت زمان لازم برای ترک حشیش تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد ازجمله:

  • دفعات مصرف
  • مقدار مصرف حشیش
  • مدت زمان مصرف
  • خلوص حشیش
  • شدت وابستگی یا اعتیاد
  • مشکلات و بیماری‌های زمینه‌ای
  • روش مصرف (ترکیب با سایر مواد مخدر)
  • سطح متابولیسم بدن

علاوه بر موارد فوق، هرچقدر سن فرد بالاتر باشد، علائم ترک را به صورت شدیدتری تجربه خواهد کرد.

مراحل حشیش حشیش

درمان اعتیاد به حشیش حشیش در مرکز ترک اعتیاد دکتر جوادی

بهترین روش برای ترک اعتیاد به حشیش مراجعه به یک مرکز ترک اعتیاد تخصصی و انجام سم زدایی زیر نظر پزشکان متخصص و باتجربه است. مرکز ترک اعتیاد دکتر جوادی، یکی از معتبرترین مراکز ترک اعتیاد حشیش در کشور است که از سوابق درخشانی در این زمینه برخوردار است.

پزشکان متخصص و باتجربه این مرکز از میان بهترین متخصصان حوزه ترک اعتیاد گرد هم آمده‌اند تا با استفاده از روش‌های درمانی نوین و موثر درصد بالای رضایت مراجعین از خدمات این مرکز را داشته باشند. میزان بالای رضایت، موید این موضوع است که این مرکز بهترین مکان برای پایان دادن به مشکل اعتیاد شماست. بنابراین برای بهره‌مندی از خدمات تخصصی این مرکز، فرصت را از دست ندهید و همین حالا یا همکاران ما در واحد مشاوره تماس حاصل فرمایید.

گالری تصاویر

امکانات مرکز ترک اعتیاد

مقالات مرتبط مرتبط

لیست متخصصین

دکتر ابراهیم زاده
فوق دکترا نوروساینس
دکتر سمیعی
سوپروایزر بخش نوروساینس
دکتر رجلانی
متخصص روانشناسی در شاخه TMS

سوالات متداول

کلینیک دکتر جوادی از جمله کلینیک‌هایی است که با در اختیار داشتن متخصصین مجرب به افراد مبتلا کمک می‌کند تا ترک تریاک بدون درد و سریع را تجربه کنند. 

برای ترک همیشگی قرص تریاک و کنترل علائم ترک می‌بایست دوره بستری برای ترک تریاک تحت نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد صورت بگیرد و بعد از زمان سم زدایی نیز دوره درمانی خود را تحت نظر پزشک و روانشناس ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

بهبودی از امروز شروع می شود

اکنون برای حمایت از اعتیاد تماس بگیرید