۰۲۱-۷۹۴۴۱
کلینیک ترک دکتر جوادی

ایمپلنت نالتروکسان

امکانات مرکز ترک اعتیاد

کاشت ایمپلنت نالتروکسان

نالتروکسان داروی ضد مخدری است که سازمان غذا و دارو آمریکا FDA مصرف آن را برای ترک اعتیاد تأیید کرده است. نالتروکسان گیرنده‌های الکل و مواد مخدر مغز را مسدود می‌کند، در نتیجه مصرف‌کننده حالت سرخوشی و نشئگی را پس از مصرف الکل و مواد مخدر احساس نمی‌کند و به این ترتیب ولع و میل کمتری به مصرف مواد احساس می‌کند.
یکی از جدیدترین متدهای درمان اعتیاد با هدف جلوگیری از عود اعتیاد و مصرف مجدد بیمار، ایمپلنت یا کاشت نالتروکسان است.
ما در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی خود را متعهد می‌دانیم که بهترین و جدیدترین درمان‌ها را به بیماران دچار اختلال سوءمصرف مواد مخدر ارائه دهیم و با افتخار اعلام می‌کنیم که مراجعین این مرکز می‌توانند از درمان پیشرفته ایمپلنت نالتروکسان بهره بگیرند.
ایمپلنت یا کاشت داروی نالتروکسان از جدیدترین متدهای درمان روز دنیا است که برای جلوگیری از بازگشت و عود اعتیاد استفاده می‌شود و ترک اعتیاد موفقیت آمیز را تضمین می‌کند.

درمان قطعی اعتیاد با ایمپلنت نالتروکسان

نالتروکسان در سه نوع قرص، آمپول و ایمپلنت به بیماران عرضه می‌شود. قرص نالتروکسان با نام دیپِید یا رِویا باید هر روز خورده شود. چنانچه قرص نالتروکسان هر روز رأس ساعت مشخصی مصرف شود، اثرگذاری آن به حداکثر می‌رسد. آمپول نالتروکسان با نام ویویترول به آهستگی ظرف یک ماه آزاد می‌شود. اثر آمپول ویویترول پس از گذشت یک ماه از بین می‌رود و بیمار برای تزریق نالتروکسان باید مجدداً به پزشک مراجعه کند. اما ایمپلنت نالتروکسان طی یک جراحی سرپایی در دیواره تحتانی شکم قرار داده می‌شود و ماندگاری اثر آن بیش از ۶ ماه است. یعنی فرد تا مدت‌ها پس از ترک اعتیاد و ترخیص از کلینیک ترک اعتیاد دیگر تمایلی به مصرف ندارد و این روش می‌تواند تضمینی برای جلوگیری از عود اعتیاد باشد. توجه داشته باشید که بیشترین معضل افرادی که درگیر بیماری اعتیاد هستند، عود و بازگشت مجدد به مصرف مواد است که معمولاً پس از سم‌زدایی و ترخیص اتفاق می‌افتد. فرد بیمار پس از ترخیص از کلینیک ممکن است به دلایل متعددی مصرف ماده مخدر را از سر بگیرد و مجدداً به مصرف مواد روی بیاورد. اما با روش ایمپلنت یا کاشت نالتروکسان در بدن می‌توان تمایل فرد به مصرف مجدد مواد را تا درصد بسیار زیادی کاهش داد.  

 

اگر تصمیم جدی به ترک اعتیاد دارید و درگذشته بسیاری از روش‌های مرسوم ترک اعتیاد را تجربه کرده‌اید ولی دوباره در دام اعتیاد افتاده‌اید، اینبار برای ترک اعتیاد بدون بازگشت به ما اعتماد کنید، ما روش درمانی نوین و ایمنی را با استفاده از ایمپلنت نالتروکسان به شما پیشنهاد می‌کنیم.

ایمپلنت نالتروکسان  در جلوگیری از بازگشت به اعتیاد

ایمپلنت نالتروکسان از جدیدترین متدهای درمان اعتیاد می‌باشد که توسط سازمان‌های معتبر دنیا تایید شده است. ایمپلنت نالتروکسان ترکیبی دارویی است که تحت بی‌حسی موضعی در بدن قرار داده می‌شود. برای جایگذاری ایمپلنت لازم است که پزشک جراح، برشی کوچک را در پایین شکم در مقابل استخوان لگن ایجاد کند؛ این زخم در پایان جراحی با سه یا چهار بخیه بسته می‌شود. ایمپلنت نالتروکسان دارو را بسته به دوز مورد استفاده به آهستگی طی سه تا شش ماه آزاد می‌کند که مانع از اثرگذاری مواد مخدری مانند هروئین، متادون، مورفین، کدئین و اکسی‌کدون می‌شود، همچنین ولع بیمار برای مصرف مواد اعتیاد آور را از بین می‌برد و به این ترتیب بیمار راحت‌تر می‌تواند دوران ترک اعتیاد را طی کند. توصیه می‌شود که شش ماه بعد از جایگذاری اولین ایمپلنت، ایمپلنت دوم نیز در بدن بیمار قرار داده شود. نالتروکسان صرفاً زمانی باید مصرف شود که سم‌زدایی مواد مخدر به پایان رسیده باشد. بیماران باید در کنار کاشت نالتروکسان از دیگر برنامه‌های ترک اعتیاد نیز بهره گیرند تا جنبه‌های روانشناختی سوق‌دهنده به اعتیاد شناسایی و مدیریت شود.

No Data Found

کاشت داروی نالتروکسان  در کلینیک دکتر جوادی

کلینیک دکتر جوادی از یکی از بهترین مرکز نگهداری ترک اعتیاد است که در کشور کاشت نالتروکسان را انجام می‌دهد. در این مرکز شبانه‌روزی، داروی نالتروکسان توسط پزشک متخصص تجویز شده و توسط جراح زیبایی، کاشت این دارو انجام می‌شود. برای ایمپلنت از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود و با توجه به اینکه این عمل ساده توسط جراح زیبایی انجام می‌شود، بیمار به هیچ عنوان لازم نیست نگران درد و یا جای زخم ناشی از عمل کاشت نالتروکسان باشد.

مزایای استفاده از  ایمپلنت نالتروکسان

مزیت استفاده از ایمپلنت نالتروکسان نسبت به مصرف قرص این است که از مصرف مقدار معین دارو به طور پیوسته برای بیمار اطمینان حاصل می‌شود و در نتیجه خطر این که بیمار مصرف قرص را فراموش کند یا کاملاً قطع کند، از بین می‌رود. به این ترتیب بیمار می‌تواند بر روی درمان قطعی اعتیاد خود تمرکز و از عود اعتیاد که یکی از مشکلات شایع در مراحل اولیه درمان است، پیشگیری کند.

بیمارانی که نالتروکسان مصرف می‌کنند، نمی‌توانند احساس سرخوشی ناشی از مصرف مواد را تجربه کنند و خطر اوردوز نیز برایشان وجود ندارد؛ بنابراین حتی اگر بیمار دچار لغزش شود و دوباره مواد مصرف کند، هیچ لذتی از مصرف مواد نخواهد برد.

با ایمپلنت نالتروکسان دیگر نگرانی مصرف دارو در محل کار را ندارید و می‌توانید بدون دغدغه فراموشی مصرف یا نگرانی از اطلاع اطرافیان، روی کارهای روزمره خود تمرکز داشته باشید.

به تجربه دریافته‌ایم که شرکت در جلسات مشاوره و کمک گرفتن از گروه‌های حمایتی احتمال به پایان رساندن موفقیت‌آمیز درمان و متعهد ماندن به برنامه‌های مراقبتی پس از درمان را افزایش می‌دهد.

مدت زمان استفاده از ایمپلنت

نتایج یک پژوهش جدید حکایت از آن دارد که حداقل یک سال طول می‌کشد تا مغز از آسیب‌های اعتیاد التیام بیابد، بنابراین به بیماران توصیه می‌شود که حداقل یک سال از ایمپلنت نالتروکسان استفاده کنند. به علاوه بیماران پس از جایگذاری ایمپلنت می‌توانند وقت خود را کاملاً صرف درمان اعتیاد کنند، در جلسات گروه درمانی شرکت کنند و خود را به ابزار لازم برای پاک ماندن در درازمدت مجهز کنند.

امکانات مرکز ترک اعتیاد

چه اتفاقاتی پس از جایگذاری ایمپلنت نالتروکسان  رخ می‌دهد؟

سم‌زدایی فقط آغاز درمان اعتیاد است و ایمپلنت نالتروکسان طی کردن مراحل اولیه را که با ولع و میل شدید مصرف مواد و خطر عود اعتیاد همراه است، آسان‌تر می‌کند. اختلال سوء‌مصرف مواد، نوعی بیماری پیچیده مغزی است که بهبود یافتن آن به طور کامل می‌تواند بسیار طولانی مدت باشد، بنابراین لازم است تمام بیماران به برنامه‌های درمانی خود در بهترین بیمارستان ترک اعتیاد مانند مشاوره فردی و مشاوره گروهی پس از جایگذاری ایمپلنت نالتروکسان متعهد باشند. در مجموع اتفاقات پس از جایگذاری ایمپلنت نالتروکسان عبارت است از: 

کاهش خواست و اشتیاق به مواد مخدر: نالتروکسان از طریق مهار گیرنده‌های مواد مخدر در مغز به کاهش خواست و اشتیاق به مواد مخدر کمک می‌کند.

جلوگیری از تأثیر مواد مخدر: نالتروکسان با جلوگیری از تأثیر مواد مخدر بر روی مغز، باعث کاهش اثرات اعتیاد‌آور این مواد می‌شود.

تسهیل فرآیند ترک: ایمپلنت نالتروکسان می‌تواند فرآیند ترک اعتیاد را تسهیل کرده و به فرد در این مسیر کمک کند.

افزایش موفقیت در درمان: استفاده از ایمپلنت نالتروکسان می‌تواند باعث افزایش موفقیت درمانی و پایداری در طولانی‌مدت شود.

کاهش خطرات جانبی: در مقایسه با روش‌های دیگر ترک اعتیاد، استفاده از ایمپلنت نالتروکسان می‌تواند خطرات جانبی کمتری داشته باشد.

چطور تشخیص دهم که استفاده از ایمپلنت نالتروکسان  برایم مناسب است؟

برای این که از مناسب بودن شرایط بیمار جهت شروع درمان با داروی نالتروکسان اطمینان حاصل شود، معیارهایی تعریف شده است تا عوارض جانبی استفاده از ایمپلنت نالتروکسان به حداقل برسد. این معیارها عبارتند از:

بیمار باید بخواهد و بتواند آگاهانه با شروع درمان با ایمپلنت نالتروکسان موافقت کند.

بیمار باید مصمم باشد که مصرف مواد مخدر را کاملاً ترک کند.

نتایج غربالگری آزمایش ادرار برای بررسی مصرف مخدرها یا دیگر مواد غیرقانونی باید منفی باشد.

ابتدا از بیمار خواسته می‌شود که قرص نالتروکسان را به مدت سه تا پنج روز مصرف کند تا اطمینان حاصل شود که بیمار واکنش شدیدی به نالتروکسان نشان نخواهد داد.

ایمپلنت نالتروکسان گزینه‌ای مناسب برای بیمارانی است که سابقه عود اعتیاد دارند یا در شرایطی زندگی می‌کنند که مصرف روزانه قرص در ساعت معین برایشان دشوار است.

سوالات متداول متداول

ایمپلنت نالتروکسان از جدیدترین متدهای درمان اعتیاد می‌باشد که در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی انجام می شود.

حداقل یک سال طول می‌کشد تا مغز از آسیب‌های اعتیاد التیام بیابد، بنابراین به بیماران توصیه می‌شود که حداقل یک سال از ایمپلنت نالتروکسان استفاده کنند.

بیمارانی که نالتروکسان مصرف می‌کنند، نمی‌توانند احساس سرخوشی ناشی از مصرف مواد را تجربه کنند و خطر اوردوز نیز برایشان وجود ندارد؛ بنابراین حتی اگر بیمار دچار لغزش شود و دوباره مواد مصرف کند، هیچ لذتی از مصرف مواد نخواهد برد.

مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان درباره ایمپلنت نالتروکسان هستند.

مهم ترین ویژگی‌های کلینیک تخصصی دکتر جوادی:

مقالات مرتبط مرتبط

لیست متخصصین

دکتر ابراهیم زاده
فوق دکترا نوروساینس
دکتر سمیعی
سوپروایزر بخش نوروساینس
دکتر بهاره عیوض نژاد
روانپزشک و متخصص ترک اعتیاد

سوالات متداول

ایمپلنت نالتروکسان از جدیدترین متدهای درمان اعتیاد می‌باشد که در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی انجام می شود.

حداقل یک سال طول می‌کشد تا مغز از آسیب‌های اعتیاد التیام بیابد، بنابراین به بیماران توصیه می‌شود که حداقل یک سال از ایمپلنت نالتروکسان استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 12 =

بهبودی از امروز شروع می شود

اکنون برای حمایت از ترک اعتیاد تماس بگیرید

فرم درخواست مشاوره