ایمپلنت نالتروکسان

ایمپلنت نالتروکسان

ما در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی خود را متعهد می‌دانیم که بهترین و جدیدترین درمان‌ها را به بیماران دچار اختلال سوءمصرف مواد مخدر ارائه دهیم و با افتخار اعلام می‌کنیم که مراجعین این مرکز می‌توانند از درمان پیشرفته ایمپلنت نالتروکسان بهره بگیرند.
ایمپلنت یا کاشت داروی نالتروکسان از جدیدترین متدهای درمان روز دنیا است که برای جلوگیری از بازگشت و عود اعتیاد استفاده می‌شود و ترک اعتیاد موفقیت آمیز را تضمین می‌کند.

نالتروکسان داروی ضد مخدری است که سازمان غذا و دارو آمریکا FDA مصرف آن را برای ترک اعتیاد تأیید کرده است. نالتروکسان گیرنده‌های الکل و مواد مخدر مغز را مسدود می‌کند، در نتیجه مصرف‌کننده حالت سرخوشی و نشئگی را پس از مصرف الکل و مواد مخدر احساس نمی‌کند و به این ترتیب ولع و میل کمتری به مصرف مواد احساس می‌کند.

یکی از جدیدترین متدهای درمان اعتیاد با هدف جلوگیری از عود اعتیاد و مصرف مجدد بیمار، ایمپلنت یا کاشت نالتروکسان است.

ایمپلنت نالتروکسان راهی به سوی درمان قطعی

نالتروکسان در سه نوع قرص، آمپول و ایمپلنت به بیماران عرضه می‌شود. قرص نالتروکسان با نام دیپِید یا رِویا باید هر روز خورده شود. چنانچه قرص نالتروکسان هر روز رأس ساعت مشخصی مصرف شود، اثرگذاری آن به حداکثر می‌رسد. آمپول نالتروکسان با نام ویویترول به آهستگی ظرف یک ماه آزاد می‌شود. اثر آمپول ویویترول پس از گذشت یک ماه از بین می‌رود و بیمار برای تزریق نالتروکسان باید مجدداً به پزشک مراجعه کند.

اما ایمپلنت نالتروکسان طی یک جراحی سرپایی در دیواره تحتانی شکم قرار داده می‌شود و ماندگاری اثر آن بیش از ۶ ماه است. یعنی فرد تا مدت‌ها پس از ترک اعتیاد و ترخیص از کلینیک ترک اعتیاد دیگر تمایلی به مصرف ندارد و این روش می‌تواند تضمینی برای جلوگیری از عود اعتیاد باشد.

توجه داشته باشید که بیشترین معضل افرادی که درگیر بیماری اعتیاد هستند، عود و بازگشت مجدد به مصرف مواد است که معمولاً پس از سم‌زدایی و ترخیص اتفاق می‌افتد. فرد بیمار پس از ترخیص از کلینیک ممکن است به دلایل متعددی مصرف ماده مخدر را از سر بگیرد و مجدداً به مصرف مواد روی بیاورد. اما با روش ایمپلنت یا کاشت نالتروکسان در بدن می‌توان تمایل فرد به مصرف مجدد مواد را تا درصد بسیار زیادی کاهش داد.

 

اگر تصمیم جدی به ترک اعتیاد دارید و درگذشته بسیاری از روش‌های مرسوم ترک اعتیاد را تجربه کرده‌اید ولی دوباره در دام اعتیاد افتاده‌اید، اینبار برای ترک اعتیاد بدون بازگشت به ما اعتماد کنید، ما روش درمانی نوین و ایمنی را با استفاده از ایمپلنت نالتروکسان به شما پیشنهاد می‌کنیم.

ایمپلنت نالتروکسان در جلوگیری از بازگشت به اعتیاد

ایمپلنت نالتروکسان ترکیبی دارویی است که تحت بی‌حسی موضعی در بدن قرار داده می‌شود. برای جایگذاری ایمپلنت لازم است که پزشک جراح، برشی کوچک را در پایین شکم در مقابل استخوان لگن ایجاد کند؛ این زخم در پایان جراحی با سه یا چهار بخیه بسته می‌شود. ایمپلنت نالتروکسان دارو را بسته به دوز مورد استفاده به آهستگی طی سه تا شش ماه آزاد می‌کند.

نالتروکسان مانع از اثرگذاری مواد مخدری مانند هروئین، متادون، مورفین، کدئین و اکسی‌کدون می‌شود، همچنین ولع بیمار برای مصرف مشروبات الکلی را از بین می‌برد و به این ترتیب بیمار راحت‌تر می‌تواند دوران ترک اعتیاد را طی کند. توصیه می‌شود که شش ماه بعد از جایگذاری اولین ایمپلنت، ایمپلنت دوم نیز در بدن بیمار قرار داده شود.

نالتروکسان صرفاً زمانی باید مصرف شود که سم‌زدایی مواد مخدر به پایان رسیده باشد. بیماران باید در کنار کاشت نالتروکسان از دیگر برنامه‌های ترک اعتیاد نیز بهره گیرند تا جنبه‌های روانشناختی سوق‌دهنده به اعتیاد شناسایی و مدیریت شود.

کاشت داروی نالتروکسان در کلینیک دکتر جوادی

کلینیک دکتر جوادی از یکی از بهترین مرکز نگهداری ترک اعتیاد است که در کشور کاشت نالتروکسان را انجام می‌دهد. در این مرکز شبانه‌روزی، داروی نالتروکسان توسط پزشک متخصص تجویز شده و توسط جراح زیبایی، کاشت این دارو انجام می‌شود. برای ایمپلنت از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود و با توجه به اینکه این عمل ساده توسط جراح زیبایی انجام می‌شود، بیمار به هیچ عنوان لازم نیست نگران درد و یا جای زخم ناشی از عمل کاشت نالتروکسان باشد.

مزایای استفاده از ایمپلنت نالتروکسان

مزیت استفاده از ایمپلنت نالتروکسان نسبت به مصرف قرص این است که از مصرف مقدار معین دارو به طور پیوسته برای بیمار اطمینان حاصل می‌شود و در نتیجه خطر این که بیمار مصرف قرص را فراموش کند یا کاملاً قطع کند، از بین می‌رود. به این ترتیب بیمار می‌تواند بر روی درمان قطعی اعتیاد خود تمرکز و از عود اعتیاد که یکی از مشکلات شایع در مراحل اولیه درمان است، پیشگیری کند.

بیمارانی که نالتروکسان مصرف می‌کنند، نمی‌توانند احساس سرخوشی ناشی از مصرف مواد را تجربه کنند و خطر اوردوز نیز برایشان وجود ندارد؛ بنابراین حتی اگر بیمار دچار لغزش شود و دوباره مواد مصرف کند، هیچ لذتی از مصرف مواد نخواهد برد.

با ایمپلنت نالتروکسان دیگر نگرانی مصرف دارو در محل کار را ندارید و می‌توانید بدون دغدغه فراموشی مصرف یا نگرانی از اطلاع اطرافیان، روی کارهای روزمره خود تمرکز داشته باشید.

به تجربه دریافته‌ایم که شرکت در جلسات مشاوره و کمک گرفتن از گروه‌های حمایتی احتمال به پایان رساندن موفقیت‌آمیز درمان و متعهد ماندن به برنامه‌های مراقبتی پس از درمان را افزایش می‌دهد.

مدت زمان استفاده از ایمپلنت

نتایج یک پژوهش جدید حکایت از آن دارد که حداقل یک سال طول می‌کشد تا مغز از آسیب‌های اعتیاد التیام بیابد، بنابراین به بیماران توصیه می‌شود که حداقل یک سال از ایمپلنت نالتروکسان استفاده کنند. به علاوه بیماران پس از جایگذاری ایمپلنت می‌توانند وقت خود را کاملاً صرف درمان اعتیاد کنند، در جلسات گروه درمانی شرکت کنند و خود را به ابزار لازم برای پاک ماندن در درازمدت مجهز کنند.

چه اتفاقاتی پس از جایگذاری ایمپلنت نالتروکسان رخ می‌دهد؟

سم‌زدایی فقط آغاز درمان اعتیاد است و ایمپلنت نالتروکسان طی کردن مراحل اولیه را که با ولع و میل شدید مصرف مواد و خطر عود اعتیاد همراه است، آسان‌تر می‌کند. اختلال سوء‌مصرف مواد، نوعی بیماری پیچیده مغزی است که بهبود یافتن آن به طور کامل می‌تواند بسیار طولانی مدت باشد، بنابراین لازم است تمام بیماران به برنامه‌های درمانی مانند مشاوره فردی و مشاوره گروهی پس از جایگذاری ایمپلنت نالتروکسان متعهد باشند.

چطور تشخیص دهم که استفاده از ایمپلنت نالتروکسان برایم مناسب است؟

برای این که از مناسب بودن شرایط بیمار جهت شروع درمان با داروی نالتروکسان اطمینان حاصل شود، معیارهایی تعریف شده است تا عوارض جانبی استفاده از ایمپلنت نالتروکسان به حداقل برسد. این معیارها عبارتند از:

 • بیمار باید بخواهد و بتواند آگاهانه با شروع درمان با ایمپلنت نالتروکسان موافقت کند.
 • بیمار باید مصمم باشد که مصرف مواد مخدر را کاملاً ترک کند.
 • نتایج غربالگری آزمایش ادرار برای بررسی مصرف مخدرها یا دیگر مواد غیرقانونی باید منفی باشد.
 • ابتدا از بیمار خواسته می‌شود که قرص نالتروکسان را به مدت سه تا پنج روز مصرف کند تا اطمینان حاصل شود که بیمار واکنش شدیدی به نالتروکسان نشان نخواهد داد.

ایمپلنت نالتروکسان گزینه‌ای مناسب برای بیمارانی است که سابقه عود اعتیاد دارند یا در شرایطی زندگی می‌کنند که مصرف روزانه قرص در ساعت معین برایشان دشوار است.

 

خدمات مرتبط
سوالات متداول
مزیت ایمپلنت نالتروکسان نسبت به قرص چیست؟

وقتی روزانه دوز معینی از نالتروکسان به صورت منظم وارد بدن بیمار شود، در طولانی مدت تاثیر بسیار بهتری دارد. دریافت دوز منظم دارو باعث می‌شود میل به مصرف دوباره بسیار کمتر شود. با ایمپلنت، دیگر نیازی نیست تا بیمار هر روز تصمیم بگیرد که آیا قرص را مصرف کند و یا با قطع مصرف دارو دوباره به مصرف مواد مخدر بازگردد. و این وسوسه را به کلی از بین می‌برد.

آیا ایمپلنت نالتروکسان عوارضی به همراه دارد؟

برخی از عوارض جانبی ایمپلنت نالتروکسان که احتمال بسیار کمی نیز دارد شامل خارش، عفونت و یا التهاب موضعی است، که خوشبختانه این واکنش‌ها به راحتی درمان می‌شوند.

درمان با نالتروکسان چقدر طول می‌کشد؟

متخصصان پیشنهاد می‌کنند که بیماران حداقل ۱۲ ماه تحت درمان با نالتروکسان قرار گیرند. این امر از بازگشت مجدد آن‌ها به مصرف مواد مخدر جلوگیری می‌کند و به بیماران فرصتی می‌دهد تا سیستم پاداش دهنده مغز آن‌ها بهبود یابد و تغییرات بزرگی را در زندگی خود ایجاد کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

نه − 2 =

من معتاد به متادون و تریاک هستم. اول فقط تریاک میکشیدم اما تو کمپ رفقا گفتن متادون کمکت میکنه ترک کنی.ای کاش گوش نمیکردم. بیچاره شدم. الان با خوندن این مطالب امیدوار شدم. دکتر ایمپلنت نالتروکسان برای ترک به منم کمک میکنه؟

امیر
3 فروردین 1399

  سلام دوست عزیز
  کاشت نالتروکسان برای شما نیز مناسب است ولی باید از نظر بالینی نیز معاینه شوید. برای دریافت نوبت مشاوره با شماره ۴۱ ۲۲ ۲۲ ۲۲- ۰۲۱ تماس بگیرید.

  کلینیک دکتر جوادی
  30 فروردین 1399

من شوهرم مدام مشروب و آبجو میخوره. لطفا اگه کسی با این روش درمان برای ترک اعتیاد جواب گرفته اینجا برامون بنویسه. واقعا هوس رو از بین میبره؟

هاجر میرزایی
12 اردیبهشت 1399

  سلام دوست عزیز
  کاشت نالتروکسان می‌تواند تمایل فرد به مصرف مجدد را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

  کلینیک دکتر جوادی
  12 آبان 1399

دوست عزیز من چند سال پیش ترکیه ایمپلنت نالتروکسان رو انجام دادم، من شخصاً راضی هستم. من بعد این عمل کوچیک هیچ اشتیاقی به مواد مخدر یا الکل نداشتم و دیگه مصرف برام لذت بخش نبود. 10 روز پس از نالترکسون تاثیرش رو کامل حس کردم. من تجربه شخصی خودم رو براتون مینویسم. محل جراحیم به مدت یک هفته دردناک بود ولی مشکل خاص دیگه ای نداشتم. من این دارو رو به شدت توصیه می کنم چون به طور محسوس زنگی من رو متحول کرد. ولی من در کنار این دارو پیش روانشناس هم میرفتم که تاثیرش رو چند برابر میکرد. حالا که در ایران به این خوبی انجام میشه نگران نباشید و امتحانش کنید

sam
2 مرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  ممنون از اینکه تجربه خودتان را با ما به اشتراک گذاشتید. موفق باشید

  کلینیک دکتر جوادی
  12 آبان 1399

من با این روش ترک کردم، برای من عوارض جانبی نداشت. من بعد مصرف نالتروکسان حتی ولع مصرف الکل یا مشروبم نداشتم، طوریکه اطرافیانم تعجب میکردن. به لطف دکتر خوبم که حمایتم کرد الان مدتهاست که پاکم و سالم زندگی میکنم

ابوالفضل کاشف
12 شهریور 1399

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم که شما نیز با استفاده از این روش بهبود یافته‌اید. با آرزوی موفقیت روزافزون

  کلینیک دکتر جوادی
  12 آبان 1399

من امروز با مرکزتون تماس گرفتم و فردا برای مشاوره بهتون مراجعه میکنم. پیام های دوستان خیلی امیدوار کننده بود، ممنون

بیگدلی
28 شهریور 1399

من به توصیه پزشکم درمان نالترکسون رو 3 روز پیش شروع کردم. هوسم به مصرف مواد به شدت فروکش کرده اما احساس خستگی میکنم و دوست دارم استراحت کنم. یکمم سرگیجه دارم که دکتر گفت طبیعیه و چند روز دیگه برطرف میشه. مطمئنم این اخرین تلاشم برای ترک اعتیاده و دیگه به اون شرایط برنمیگردم. گروه درمانی هم هفته ای یک روز شرکت میکنم و امیدوارترم میکنه .امیدوارم تجربم براتون مفید باشه، بازم براتون پیام میزارم از شرایطم

سعید فشمی
2 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  خیلی ممنون از بیان تجربیاتتون، عوارض جزئی که تجربه کردید به مرور رفع می‌شوند، امیدواریم با مشاوره و ادامه درمان خود به بهبودی کامل دست یابید.

  کلینیک دکتر جوادی
  12 آبان 1399

  سلام وقت بخیر
  من برادرم ۴۷ سالشه شیشه مصرف میکرده ولی الان میگه چیزی مصرف نمیکنم ولی دچار حمله میشه گاهی واقعا نمیدونیم چکارش کنیم

  شهبازی
  24 شهریور 1400

   ممکن هست عوارض های قطع مصرف شیشه باشد. برای اطمینان میتوانید از تست های اعتیاد استفاده کنید .

   hdmteam
   24 شهریور 1400

من فقط می خواستم از همه دوستان برای نظراتشان تشکر کنم. خواندن این تجربیات مثبت باعث شد که به دکتر مراجعه کنم و نالترکسون بگیرم. من الان 4 روز که درمان رو شروع کردم، خیلی خوبه! من خیلی الکل و آّجو میخوردم، الان اصلاً هوس نوشیدن نمی کنم. روز اول از روی عادت یک جرعه شراب خوردم و احساسش افتضاح بود. خوشبختانه برای من عوارض جانبی جزئی داشته تا اینجا، کمی خستگی، کمی اسهال، شبها کمی تعریق دارم ولی خوابم خوبه.همگی موفق باشید. من به شدت توصیه می کنم.

تنهای تنها
12 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  ممنون از اینکه تجربه خودتان را با ما به اشتراک گذاشتید. پیروز باشید

  کلینیک دکتر جوادی
  12 آبان 1399

سلام من دیروز هم ایمیل زدم من منادون مصرف میکنم وگاه گداری شیره میخورم اگر امکان دارد دوره بهبودی سم زدایی وکاشت نالتروکسان را بفرمایید وتمام هزینه را بگویید من در شهرستان ارومیه هستم و حدود سه ساله که کلونازپام هم میخورم که روزی یک عدد ۲ میل بود که الان به روزی ۱میل تبدیل شده خواهشمندم بگویید چند روز باید مرخصی بگیرم وکل هزینه درمان را بنویسید یا حق خداوند به احترام خانم حضرت رقیه عوض خدمتتان را بدهد

حسن زاده
14 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  برای اطلاع از هزینه کاشت نالنروکسان یا سم‌زدایی با کلینیک دکتر جوادی به شماره ۴۱ ۲۲ ۲۲ ۲۲- ۰۲۱ تماس بگیرید، با توجه به اینکه شما هم زمان از چند دارو به صورت طولانی مدت مصرف می‌کنید، نیاز به بستری و درمان تحت نظارت پزشک دارید تا سلامتی شما به خطر نیفتد. موفق باشید

  کلینیک دکتر جوادی
  24 آبان 1399

چطور میتونم بوسیله سم زدایی سریع rd که سه تا چهار روز بستری انجام میگیره اینکار انجام بدم؟

احسان کریمی
23 آبان 1399

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت مشاوره با شماره ۴۱ ۲۲ ۲۲ ۲۲- ۰۲۱ تماس بگیرید.

  کلینیک دکتر جوادی
  24 آبان 1399

کاشت دارو برای سفر های خارجی مشکل ساز خواهد بود و آیا ممنوعه ؟سوال دوم آیا شنا و ورزش بدن سازی هم بکنیم مشکلی برای داروی کاشته شده داره ؟.واین که مراقبت خواصی نیازه؟

arman amiri
20 تیر 1400

  خیر . فقط 2-3 روز اول مانند تمامی جراحی ها دوره نقاهت دارد .

  hdmteam
  23 شهریور 1400

چندین سال است که تریاک مصرف میکنم روش خوردن قصد دارم ترک کنم کارگر بندرعباس هستم با این روش ایمیلنت نالتروکسان میتوانم بعد احساس درد وخماری وموارد دیگر ندارد هزینه اش چقدر است وکجا باید مراجعه کرد ممنون

اسیامک امیری
25 مرداد 1400

سلام من شهرستان هستم امکان ایمپلنت راندارم چطورمیتونم باقرص یاآمپول نالتروکسان ترک کنم مصرفم هم شیره سوخته روزی دوگرم هست ممنون

عباس سالمی
11 شهریور 1400

  ابتدا باید مصرف شیره شما قطع گردد و سم زدایی بدن از مواد انجام گردد و سپس بعد از اتمام دوره ترک میتوانید از داروهای ضد مخدر مانند نالتروکسان استفاده کنید.

  hdmteam
  13 شهریور 1400

همین حالا تماس بگیرید

02179441
Call Now Buttonمشاوره رایگان