۰۲۱-۷۹۴۴۱
کلینیک ترک دکتر جوادی

مرکز ترک ریتالین

امکانات مرکز ترک اعتیاد

ریتالین یک داروی مؤثر برای درمان اختلال کمبود توجه و بیش‌فعالی است که ممکن است به مدت طولانی مصرف شود. ترک این دارو چالش‌هایی را برای افرادی که از آن استفاده کرده‌اند، به وجود می‌آورد. برنامه‌ریزی موثر برای ترک ریتالین نیازمند یک دیدگاه دقیق به روش‌ها و مراحل ترک، تدابیر سازگار و حمایت از افراد در این مسیر است. 

برای تر ک ریتالین  ریتالین  چه باید کرد؟

برای ترک مصرف ریتالین، انتخاب مسیر مناسب و پیگیری با دقت ضروری است. یکی از راه‌های مؤثر ترک ریتالین، مشاوره با متخصصین اعتیاد و روانشناسان است. آن‌ها می‌توانند راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند و به شما کمک کنند تا با چالش‌های این فرآیند برخورد کنید. همچنین، کاهش تدریجی دوز ریتالین تحت نظر پزشک متخصص می‌تواند کمک کننده باشد. از سوی دیگر، مشارکت در برنامه‌های ترک اعتیاد و کمک‌های اجتماعی نیز می‌تواند انگیزه و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. اما نکته حائز اهمیت این است که هر کدام از این راه‌ها نیازمند مشورت و راهنمایی متخصصانی است که با شرایط و ویژگی‌های شما آشنا هستند.

به علاوه، تغییر الگوی زندگی و ایجاد سبک زندگی سالم با تمرکز بر فعالیت‌های ورزشی، تغذیه مناسب، و مدیریت استرس نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. ورزش و فعالیت‌های بدنی می‌توانند به شما کمک کنند تا انرژی منفی را کاهش داده و از وابستگی به مواد مخدر خارج شوید. همچنین، از مراجعه به گروه‌های حمایتی و گفت‌وگو با افرادی که توانسته‌اند از مصرف ریتالین خارج شوند، استفاده کنید. تجربیات آن‌ها و انگیزه‌هایشان می‌تواند برای شما الهام‌بخش باشد و در این مسیر سخت، دلسرد کننده ولی ارزشمند، همراهیتان کند. بهترین راه برای ترک ریتالین و دریافت کلیه این خدمات متناسب با شرایط شما، مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد است. 

 

نمودار ترک ریتالین  نسبت به زمان

No Data Found

عوارض جانبی  ریتالین  ریتالین

 

عوارض جانبی عمده باید سریعاً به پزشک گزارش شود و می تواند شامل ضربان سریع قلب، درد مفاصل، بثورات، تب، مدفوع سیاه، خون در ادرار، تاری دید، گرفتگی عضلات، برون دهی صوتی، کبودی غیرمعمول یا پوسته پوسته شدن پوست باشد. اینها رایج ترین عوارض جانبی است که توسط افرادی که ریتالین مصرف می‌کنند گزارش شده است:

 • سردرد
 • حالت تهوع و استفراغ
 • بیخوابی
 • کاهش اشتها
 • خشکی دهان

سوء مصرف ریتالین ریتالین و علائم ترک آن

شاید بدیهی به نظر برسد، اما شرط مؤثر بودن درمان اعتیاد این است که بیمار ابتدا مصرف مواد را متوقف کند. البته ترک کردن مواد چالش دشواری برای بیمار است، چرا که بیماران پس از قطع مصرف مواد با علائم آزاردهنده ترک و میل شدید به مصرف مواد مواجه می‌شوند. علائم ترک می‌تواند چند ساعت پس از قطع دارو شروع شود و تا چند ماه ادامه یابد. علائم ترک ریتالین به شرح زیر است:

 • خواب‌آلودگی، خستگی مزمن و بی‌خوابی
 • ناتوانی در تمرکز کردن
 • سرگیجه
 • افزایش اشتها و افزایش وزن
 • آشفتگی، خشم و نوسانات خلقی
 • افسردگی
 • ناراحتی معده و مشکلات گوارشی
 • تپش قلب یا ضربان قلب نامنظم
 • ولع و میل شدید به مصرف مواد

البته هیچ یک از علائم فوق کشنده نیست؛ اما از آنجایی که این علائم بسته به وضعیت بیمار و نوع علائم می‌تواند یک هفته تا یک ماه یا بیشتر استمرار داشته باشد، ترک ریتالین برای بیمار دشوار می‌شود. سم زدایی ریتالین در کلینیک  تخصصی ترک اعتیاد دکتر جوادی به این صورت است که ابتدا متخصصین مقدار مصرف ریتالین را به تدریج کاهش می‌دهند و از تکنیک‌ها یا داروهای روانپزشکی دیگر برای تسکین علائم ترک ریتالین استفاده می‌کنند تا احتمال این که بیمار بدون برگشت به اعتیاد بتواند دوران ترک را به پایان برساند، بیشتر شود.

یافتن یک مرکز تخصصی ترک اعتیاد معتبر ترک اعتیاد معتبر

نخستین گام برای ترک هر نوع اعتیادی، از جمله اعتیاد به محرک‌ها و روانگردان‌ها، یافتن یک مرکز درمانی معتبر و پژوهش محور است. بسیاری از افرادی که سعی می‌کنند اعتیادشان را به تنهایی ترک کنند، معمولاً برای چالش‌های دشواری که در دوران ترک اعتیاد رخ می‌دهد، آماده نیستند. افراد پس از قطع مصرف مواد با مشکلات زیر روبه‌رو می‌شوند:

 • علائم ناراحت کننده ناشی از قطع مصرف مواد یا خماری
 • ولع و میل شدید به مصرف دوباره مواد
 • اثرات منفی محرک‌هایی که فرد را به مصرف دوباره تشویق می‌کند. برای مثال رفت و آمد به مکانهای خاص یا معاشرت با دوستانی که هنوز مواد مصرف می‌کنند.
 • ابتلا به عارضه‌های همزمانی مانند افسردگی و اضطراب

در بهترین کلینیک ترک اعتیاد مانند کلینیک دکتر جوادی، درمان کارآمدی را بر مبنای پژوهش و شناخت اثرات ریتالین بر مغز ارائه می‌دهند و به بیماران کمک می‌کنند تا این چالش‌ها را مدیریت کنند و علی‌رغم موانعی که بر سر راهشان قرار می‌گیرد، در مسیر سلامتی حرکت کنند.

گالری تصاویر

امکانات مرکز ترک اعتیاد

مشاوره ترک اعتیاد ترک اعتیاد

مشاوره مؤلفه اصلی درمان ترک اعتیاد ریتالین است. چون اعتیاد به عنوان یک اختلال ذهنی طبقه‌بندی می‌شود، بیمارانی که سعی در ترک ریتالین دارند، اگر از تأثیر ریتالین بر مغز مطلع شوند و واکنش خواستن دارو را با رفتارهای سالمی جایگزین کنند که کارآمدی آنها در جلوگیری از برگشت به اعتیاد نشان داده شده است، بهتر می‌توانند بر ولع مصرف و محرک‌های مختلف غلبه کنند.

یک نمونه موفق از مشاوره‌هایی که غالباً در درمان اعتیاد به کار برده می‌شود، رفتاردرمانی شناختی است. رفتار درمانی شناختی CBT در ترک قطعی ریتالین به بیماران کمک می‌کند که محرک‌های سوق دهنده به مصرف مواد را بشناسند و رفتارهای سالمی را برای واکنش نشان دادن به این محرک‌ها یاد بگیرند. روش دیگر، مدیریت اقتضایی است، در این روش مشوق‌ها یا پاداش‌هایی برای اجتناب از مصرف مواد به بیمار داده می‌شود. برنامه‌های درمانی موفق و کارآمد برنامه‌هایی هستند که این مشاوره‌ها و روش‌های دیگر را با هم ترکیب می‌کنند تا با مجهز کردن بیماران به تکنیک‌های مختلف از پناه آوردن دوباره آنها به ریتالین جلوگیری کنند.

مراقبت پس از ترک ریتالین ترک ریتالین چیست؟

برخی بیمارانی که مدتهای طولانی ریتالین یا دیگر داروهای محرک را مصرف کرده‌اند، بعد از اتمام درمان همچنان به کمک نیاز دارند تا دوباره به سمت مواد نروند. در برنامه های روانشناسی ترک اعتیاد کلینیک تخصصی ترک اعتیاد دکتر جوادی، روانشناسان منابع لازم را از طریق حمایت‌های انگیزشی و تشویق کننده مستمر در اختیار بیماران قرار می‌دهند تا آنان مرحله گذار از مرکز درمانی به خانه را به سلامت پشت سر بگذارند.

شرکت در جلسات  گروهی درمانی  گروهی درمانی

یکی دیگر از مؤلفه‌های مهم درمان اعتیاد و وابستگی به ریتالین، نیاز به حمایت اجتماعی است. ارتباطات اجتماعی در بسیاری از موارد عاملی است که موجب شروع مصرف ریتالین شده است. برای مثال دوستی که فرد را تشویق کرده تا برای قبولی در یک امتحان ریتالین مصرف کند یا ادعا کرده است که ریتالین حال بسیار خوبی را ایجاد می‌کند. به همین نحو ساختارهای اجتماعی حمایتی می‌تواند به ترک مواد کمک کند؛ از جمله این ساختارها می‌توان به روابط خانوادگی قوی و ارتباط با افرادی اشاره کرد که خود در حال ترک ریتالین هستند یا موفق شده‌اند اعتیاد به ریتالین را ترک کنند.

ترک ریتالین در  کلینیک دکتر جوادی  کلینیک دکتر جوادی

نحوه ترک ریتالین چگونه است؟ ترک ریتالین در کلینیک دکتر جوادی توسط بهترین کادر روانپزشکی و روانشناس ترک اعتیاد، انجام می پذیرد، کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی یک مرکز ترک اعتیاد پیشرفته در تهران هست که کلیه امکانات رفاهی و هتلینگ اعم از اتاق‌های VIP و لوکس به صورت تفکیک شده، خدمات و سرویس‌های نگهداری بیمارستانی به صورت شبانه روزی ارائه میدهد.

همچنین امکانات رفاهی برای همراهان بیمار، خدمات گروه درمانی، مشاوره‌های روزانه روانشناس اعتیاد به صورت خصوصی با بیمار و همراهان بیمار، خدمات اورژانس و آمبولانس در مواقع اضطراری، قرارداد همکاری با سایر بیمارستان‌ها در صورت بروز بیماری‌های جانبی خطرساز و … را به بیماران ارائه می‌دهد.

ویژگی های کلینیک تخصصی دکتر جوادی:

 • دارا بودن امکانات رفاهی و هتلینگ
 • بهترین کادر روانپزشکی و روانشناس ترک اعتیاد
 • روش های نوین درمانی
 • اتاق های مجزا با امکانات رفاهی ویژه
 • بهترین و مجهزترین مرکز با حضورشبانه‌روزی کادر درمانی
 • پیگیری پس از درمان

مقالات مرتبط مرتبط

لیست متخصصین

دکتر ابراهیم زاده
فوق دکترا نوروساینس
دکتر سمیعی
سوپروایزر بخش نوروساینس
دکتر بهاره عیوض نژاد
روانپزشک و متخصص ترک اعتیاد

5 پاسخ به “نحوه ترک ریتالین، ترک ریتالین چند روز طول میکشد”

 1. رضایی گفت:

  سلام
  همسر بنده برای مصرف تریاک و قرص b2 بستری بودش که واقعا هیچی درد نداشت و از خدمات هم خیلی راضی بودیم.الان هم 3 ماه هست که زیر نظر پزشک و روانشناس ادامه درمان دارد و تحت درمان هستش.

 2. یک مادر گفت:

  پسر من بخاطر درس و دانشگاه خیلی ریتالین استفاده ميكرد و بعد از بستري و سمزدايي كه در كلينيك دکتر جوادی انجام دادن خداروشكر حالش خوب است و با داروها كاملا تحت كنترل ما هست

 3. قرصهاي ترك سيگار كه خريدم خيلي خوب بودن و بهم كمك كرد تو هفته دوم مصرف سيگارم تقريباً نصف شد و بعدش كلاً گذاشتم كنار الان ٦ ماهه سيگار نميكشم

 4. ممنون از مطالب بسیار مفیدتون و ممنون از خدماتی که ارایه می دهید

 5. بسیار مطالب امورنده ای بود ممنون ار محبتتون برای مطالب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

بهبودی از امروز شروع می شود

اکنون برای حمایت از ترک اعتیاد تماس بگیرید

فرم درخواست مشاوره