مرکز ترک زولپیدم

ترک اعتیاد به قرص زولپیدم در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی

با توجه به تمام مطالبی که در مورد اعتیاد و مواد مخدر می‌شنویم گاهی این نکته به سادگی فراموش می‌شود که بسیاری از مواد اعتیادآور دیگری مانند قرص زولپیدم نیز وجود دارند که برای مصارف پزشکی تجویز می‌شوند. اما سوءمصرف این داروها می‌توانند در کنار اعتیاد جسمی و روانی، خطرات جبران ناپذیری نیز داشته باشد، که این خطرات اهمیت ترک اعتیاد زولپیدم را نشان می‌دهد.

3.4
(8)

زولپیدم تحت نام‌های تجاری مختلفی از جمله امبین و سابلینوکس نیز به فروش می رسد. این دارو برای درمان افرادی که از بی‌خوابی رنج می‌برند و کمک به خوابیدن در بزرگسالان توسط پزشک متخصص تجویز می‌شود. اگر به هر روشی غیر از آنچه پزشک در نظر داشته است از داروی زولپیدم استفاده کرده‌اید، باید برای ترک قرص به مراکز تخصصی درمان و ترک زولپیدم مراجعه کنید.

قرص زولپیدم یا امبین یک داروی تجویزی توسط روانپزشک است که برای درمان بی‌خوابی بیمار استفاده می‌شود. متعلق به گروهی از داروها به نام آرام بخش-خواب آور است که با فشار بر سیستم عصبی مرکزی و کاهش سرعت فعالیت مغز کار می‌کنند. در حالی که معمولاً امبین از سایر آرامبخش‌های دیگر ایمن تر به حساب می‌آید، اما استفاده طولانی مدت از آن ممکن است منجر به تحمل، وابستگی و عقب نشینی شود.

 

 

بستری
1
-تماس بیمار با کلینیک. -پاسخگویی پذیرش و پرزنت بیمار و توضیحات روند درمان به او. -ست کردن تایم با روانشناس مجموعه جهت ارائه مشاوره رایگان به بیمار. -توضیحات کامل در رابطه با روند درمان به بیمار در جلسه رایگان مشاوره.
روند درمان
2
روند کلی درمان بیماران در این مجموعه به صورت ترکیب دو روش دارو درمانی و روان درمانی توام با هم صورت می گیرد. طول دوره درمان بسته به حال بیمار، مقدار دوز مصرفی و نوع ماده ای که مصرف می کند، متفاوت می باشد ولی حداقل زمانی که برای آن در نظر گرفته شده است 2 تا 3 هفته(10 تا 21 روز) است.
سرویس ها
3
خدماتی که ارائه می شود شامل صبحانه، ناهار و شام (در کلینیک آجودانیه میان وعده) و اینترنت رایگان می باشد و استفاده از تلفن همراه نیز آزاد است. اتاق های کلینیک به صورت یک تخته و دو تخته می باشند که به کمد و یخچال مجهز بوده و در اتاق های یک تخته امکان حضور همراه هم برای بیمار فراهم می باشد.
سم زدایی
4
بسته به نوع اعتیاد و مواد مصرفی در صورت لزوم سم زدایی کامل انجام می شود. همچنین بعد از به اتمام رسیدن دوره درمان، بیمار توسط روانپزشک Follow می شود و بیماران می توانند روانکاوی را با روانشناسان خود همچنان ادامه دهند. بیماران در کنار ترک اعتیادشان باید جهت بهبود اختلالات روانشناسی به وجود آمده نیز تحت نظر روانشناسان قرار گرفته و روانکاوی شوند.
ترخیص
5
بعد از اتمام دوره درمان در صورت منفی بودن تست و نرمال شدن بیمار از نظر فیزیکی، روحی و روانی و پس از تائیدیه پزشک متخصص، کارهای ترخیص بیمار انجام می پذیرد که بعد از ترخیص هم باز بسته به نیاز بیمار می تواند جلسات مشاوره و روانکاوی خود را با روانپزشکان مجموعه داشته باشد.

 

چگونگی ترک قرص زولپیدم

چگونه مصرف زولپیدم را قطع کنیم؟ برنامه‌های درمانی مختلف ویژگی‌های متفاوتی نیز دارند. در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی بهترین روش ترک زولپیدم برای هر فرد متناسب با شرایط جسمی، مقدار و زمان مصرف هر بیمار ارائه می‌شود. برنامه‌های درمانی ترک اعتیاد زولپیدم در این مرکز به طور کلی دارای سه مرحله می‌باشد:

 • سم زدایی مواد از بدن
 • روان درمانی
 • مراقبت های بعد از سم زدایی (ویزیت ماهیانه روانپزشک و روانشناس)

سم زدایی قرص زولپیدم

ترک قرص زولپیدم چگونه است؟ نحوه ترک یکباره زولپیدم به این صورت است که مرحله سم زدایی بدن از مواد، وابستگی جسمی بیمار به دارو را از بین می‌برد. این مرحله ممکن است با کاهش تدریجی و آرام دوز زولپیدم و یا قطع ناگهانی و سریع مصرف دارو انجام شود. نقطه ضعف اصلی سم زدایی سریع این است که ممکن است علائم ترک شدیدتری را ایجاد کند و باید حتماً تحت نظارت کادر پزشکی متخصص ترک اعتیاد صورت گیرد تا اطمینان حاصل شود که روند سم زدایی سریع مواد مخدر بدون خطر انجام می‌شود.


در همین زمینه بخوانید : عوارض زولپیدم


علائمی که هنگام قطع یکباره زولپیدم مشاهده می‌شود عبارتند از:

 • سردرد
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • سرگیجه
 • از دست دادن کنترل حرکتی
 • حواس پرتی و گیجی

ترک زولپیدم همچنین ممکن است منجر به موارد زیر شود:

 • بدن درد
 • مشکل تنفس
 • تب
 • بی‌خوابی
 • رویاهای شفاف

بستری برای ترک قطعی زولپیدم در کلینیک روانپزشکی دکتر جوادی

مرحله بعدی درمان سوءمصرف زولپیدم معمولاً یک برنامه بستری ترک اعتیاد بصورت سم زدایی تدریجی است. بدین معنی که بیمار در این کلینیک شبانه‌روزی روانپزشکی و ترک اعتیاد بستری و تمامی مراحل پاکسازی بدن از زولپیدم را تحت نظر کادر درمانی متخصص سپری می‌کند. مزیت اصلی سم زدایی تدریجی(بستری) زولپیدم به نسبت سم زدایی سریع قرص زولپیدم این است که به بیماران این امکان را می‌دهد تا بدون حواس پرتی‌های معمول زندگی شخصی خود، تمرکز خود را بر روی بهبودی بگذارند. بیماران بستری در این مرکز درمان اعتیاد به طور معمول با سایر بیماران زندگی می‌کنند، که این امر به آنها امکان می‌دهند در طول دوره بهبودی از یکدیگر متقابلا پشتیبانی و حمایت کنند. برنامه سم زدایی تدریجی(بستری) به طور معمول دو تا سه هفته، به طول می‌انجامد و برنامه های بستری طولانی مدت نیز وجود دارد.

روان درمانی ترک زولپیدم

برنامه مراقبت های بعدی (مراقبت های دوران نقاهت) ممکن است با نام برنامه روان درمانی یا زندگی پاک نیز شناخته شود. برنامه‌هایی مانند: گروه درمانی و خانواده درمانی که در کلینیک روانپزشکی دکتر جوادی بصورت هفتگی جلسات تشکیل می‌گردند. برنامه های مراقبت های بعد از ترک اعتیاد معمولاً برای اطمینان از بهبودی مداوم و جلوگیری از لغزش بیمار است، از بیماران خواسته می‌شود تا برای مدت معینی پاک و هوشیار باشند. این برنامه‌ها عموماً مدت زمان مشخصی ندارند و بسته به شرایط بیمار توسط پزشک متخصص روان درمان تشخیص داده می‌شود. پس به شما پیشنهاد می کنیم که برای ترک قطعی زولپیدم به بهترین بیمارستان ترک اعتیاد مراجعه کنید.

 

 ویژگی های کلینیک تخصصی دکتر جوادی:

 • دارا بودن امکانات رفاهی و هتلینگ
 • بهترین کادر روانپزشکی و روانشناس ترک اعتیاد
 • روش های نوین درمانی
 • اتاق های مجزا با امکانات رفاهی ویژه
 • بهترین و مجهزترین مرکز با حضورشبانه‌روزی کادر درمانی
 • پیگیری پس از درمان

جديدترين روش مصرف داروي نالتروكسان استفاده از ايمپلنت آن است. از ويژگي هاي اين سم زدایی زولپیدم با نالترکسون استفاده طولاني مدت بدون نياز به مصرف روزانه خوراكي آن است با اين روش همواره مقدار مشخصي از دارو وارد بدن ميشود.در درمان اعتياد و وابستگي به انواع قرص های خواب مانند زولپیدم و انواع مخدر ها مانند تریاک و… و همچنين درمان وابستگي به الكل و ديگر مواد توهم زاها مثل ماري جوآنا ( حشيش ) نيز مؤثر است ، اين روش باعث كاهش وسوسه ي فرد براي مصرف مجدد و هم چنين بروز علائم محروميت ناشي از عدم مصرف مواد مخدر ميشود و افرادديگر لذتي از مصرف نمي برنددر كلينيك تخصصي روانپزشكي و ترك اعتياد دکتر جوادی بعداز سم زدايي ، كاشت نالتروكسان توسط جراح انجام ميشود و فرد بهتر است براي رواندرماني هفته اي يكبار به روانشناس و ماهي يكبار براي ويزيت روانپزشكي با دكتر خود در ارتباط باشد تا به نتيجة قطعي و بهبودي كامل خود برسد.

سوالات متداول در مورد ترک زولپیدم

ترک زولپیدم چند روز طول میکشد؟

مدت زمان ترک زولپیدم به عواملی مانند: شرایط سنی شخص مصرف کننده، مدت زمان مصرف و دوز مصرفی زولپیدم در روز بستگی دارد و میتواند یک هفته تا سه هفته دوره بستری بیمار زمان ببرد.

بهترین روش ترک زولپیدم چیست؟

دریافت برنامه درمانی جامع برای ترک اعتیاد زولپیدم در کلینیک دکتر جوادی این امکان را به بیماران خود میدهد که بهترین روش ترک اعتیاد را طبق شرایط خود انتخاب کنند.

چگونه زولپیدم را ترک کنیم؟

برای ترک همیشگی زولپیدم و کنترل علائم ترک می‌بایست دوره بستری برای ترک زولپیدم تحت نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد صورت بگیرد و بعد از زمان سم زدایی نیز دوره درمانی خود را تحت نظر پزشک و روانشناس ادامه دهید.


به این مطلب چه امتیازی میدید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا 3.4 / 5. شمارش آرا: 8

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

خدمات مرتبط
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

19 − 12 =

من روزي ٣٠ تا زولپيدم ميخوردم حتی چند يار تشنج كردم خیلی حالم بد شد تا اینکه اومدم کلینیک دکتر جوادی. واقعا ب حرف ایناییکه میان میگن خودتون فلان کنید گوش ندید همه چی بدتر میشه
خداروشكر توي زماني كه اونجا بستري هم بودم هيچ مشكلي برام پیش نیومد و بدون ترس و تشنج برای همیشه اون قرصو ترك كردم و حتی حالمم خیلی بهتر شده دیگه موقع خواب اذیت نمیشم

رضا
23 خرداد 1401

بیمار ما برای سم زدایی فوق سریع در کلینیک ونک دکتر جوادی بستری بودن که امکانات بسیار عالی و هتلینگ بودش و مشاوره ما برای بستری با خانم روشن محترم بودش که به دلیل نزدیک بودن منزل به کلینیک ونک بیمارمون اونجا بستری شدن و خیلی هم از درمان و پزشکان راضی بودیم.

تقی پور
24 خرداد 1401
Call Now Buttonمشاوره رایگان