۰۲۱-۷۹۴۴۱
کلینیک ترک دکتر جوادی

ترک مورفین

امکانات مرکز ترک اعتیاد

ترک ماده مخدر مورفین یکی از چالش‌های چشمگیر در مسیر بهبود و بازپس‌گیری زندگی بهتر است. مورفین، یک آپیوئید قوی، که از گیاه اپیوم به‌دست می‌آید، باعث ایجاد احساساتی مثبت و کاهش درد در افراد می‌شود. اما، مصرف بلندمدت و بیش از حد مورفین باعث وابستگی جسمی و روحی می‌شود و می‌تواند به سلامتی فرد آسیب برساند. 

آیا امکان ترک اعتیاد مورفین  مورفین  بدون بازپروری وجود دارد؟

 

ممکن است فرد فقط دچار وابستگی جسمی به مورفین شود، اما این موقعیت چندان متداول نیست. چنانچه این شرایط پیش آید، بهره‌گیری از درمان بازپروری و ترک اعتیاد به مورفین در قالب سم‌زدایی مورفین همچنان ضروری خواهد بود. البته این بار تمرکز بر روی اثرات جسمی اعتیاد به مورفین است و درمان پزشکی با هدف از بین بردن وابستگی جسمی انجام می‌شود. چنانچه فرد دچار وابستگی روانی به مورفین نشده باشد، زمانی که سم‌زدایی مورفین انجام شود و وضعیت بیمار پایدار شود، درمان ترک اعتیاد نیز به پایان می‌رسد.

نشانه های وابستگی به مورفین مورفین

اعتیاد به مورفین ممکن است بعد از فقط چند بار مصرف مورفین ایجاد شود. از نشانه‌های وابستگی به مورفین می‌توان به ایجاد مقاومت نسبت به اثر دارو اشاره کرد، از طرفی فردی که به مورفین وابسته شده است، هرچند از عوارض مخرب مورفین آگاهی دارد، اما همچنان به مصرف مورفین ادامه می‌دهد. تجویز داروهایی توسط روانپزشک متخصص کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی می‌تواند در کنار هدایت و مشاوره جامع به ترک اعتیاد و بهبود درازمدت بیماران کمک می‌کند.

شکی نیست که اعتیاد به مورفین موقعیت ناخوشایندی را به وجود می‌آورد و تعداد روزافزون افرادی که در دام اعتیاد به مورفین گرفتار می‌شوند و زندگی خود را به نابودی می‌کشانند، گواه آن است که سوءمصرف مورفین و مشکلات ناشی از آن تا چه اندازه دشوار و بی‌رحمانه است و تا چه حد سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد. مشکل اصلی و موقعیت ناگوار مربوط به سوءمصرف مورفین این است که اعتیاد به مورفین و مشکلات ناشی از آن روز به روز جنبه حادتر و گسترده‌تری به خود می‌گیرد و فقط جوانان قربانی اعتیاد به مورفین نیستند. از آنجایی که هر روز افراد بیشتری به مورفین روی می‌آورند، علائم اعتیاد به مورفین سراسر کشور را فرا گرفته است. واقعیت غم‌انگیز و ناامید کننده اعتیاد به مورفین این است که ترک اعتیاد به مورفین به دلیل قدرتمند بودن این بلای خانمانسوز بسیار دشوار و توانفرسا است.

 

خطرات سوءمصرف مورفین مورفین

 

سوءمصرف مورفین بسیار خطرناک است و در اکثر موارد به قیمت زندگی فرد تمام می‌شود. تزریق مورفین خطر ابتلا به هپاتیت را افزایش می‌دهد. طبق گزارش CDC ، پنج سال تزریق مورفین خطر ابتلا به هپاتیت B و هپاتیت C را به ترتیب 50 ـ 70 درصد و 50 ـ 80 درصد بالا می‌برد. همچنین بر اساس گزارش AVERT ، تزریق مورفین عامل ابتلای هشت درصد از افرادی است که به تازگی در سال 2010 آلوده به HIV تشخیص داده شده‌اند.

البته برخی مصرف کنندگان آنقدر عمر نمی‌کنند تا سابقه مصرفشان به پنج سال برسد. طبق گزارش CDC، تعداد 43٬982 نفر در سال 2013 جان خود را بر اثر اوردوز از دست دادند؛ از این تعداد 22٬767 نفر داروهای تجویزی مصرف می‌کردند و 16٬235 نفر فقط به مسکن‌های مخدر وابسته بودند.

ضرورت ترک مورفین زیر نظر متخصص متخصص

 

 

بستری شدن در بهترین کمپ ترک اعتیاد ضروری و تنها راه برای درمان ترک اعتیاد به مورفین است. وابستگی به مورفین چه جسمی باشد، چه روحی و روانی، بهره‌گیری از نوع تخصصی درمان اعتیاد لازم است. درمان تخصصی ترک اعتیاد بنا به دلایل زیر ضرورت دارد:

 • محافظت از بیمار در برابر عوارض ترک مورفین:
  • اکثر افرادی که به داروهای تجویزی وابسته می‌شوند، مصرف دارو را طبق دستور پزشک و برای درمان بیماری شروع می‌کنند. بنابراین بیمارانی که تصمیم می‌گیرند، سم‌زدایی را خود به تنهایی انجام بدهند، ممکن است دچار عوارض خطرناکی شوند.
 • محافظت از بیمار در برابر اوردوز:
  • حتی افرادی که مدتی طولانی است، مواد مخدر مصرف می‌کنند، چنانچه در مراکز تخصصی ترک اعتیاد به مورفین تحت درمان قرار نگیرند، مستعد اوردوز هستند.
 • محافظت از بیمار در برابر مشکلات و بیماری‌های گوناگون:
  • اعتیاد به مورفین سلامت بیمار را به خطر می‌اندازد و مشکلاتی جدی از ناراحتی قلبی گرفته تا نارسایی کبد یا کلیه را به دنبال دارد.
 • پیشگیری از عود اعتیاد:
  • مراکز بازپروری و ترک اعتیاد به مورفین فقط به روش سم‌زدایی برای غلبه بر وابستگی جسمی اکتفا نمی‌کنند، بلکه اقدامات لازم را برای پیشگیری از برگشت به اعتیاد انجام می‌دهند. مشاوره و روان‌درمانی در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد و اعصاب و روان دکتر جوادی انجام می‌شود تا بیمار وقتی به خانه برمی‌گردد، دوباره به اعتیاد پناه نبرد.

گالری تصاویر

امکانات مرکز ترک اعتیاد

درمان اعتیاد مورفین در  کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی  کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی

 

درمان اعتیاد مورفین در کلینیک دکتر جوادی توسط بهترین کادر روانپزشکی و روانشناس ترک اعتیاد، انجام می پذیرد، کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی یک مرکز ترک اعتیاد پیشرفته در تهران هست که کلیه امکانات رفاهی و هتلینگ اعم از اتاق‌های VIP و لوکس به صورت تفکیک شده، خدمات و سرویس‌های نگهداری بیمارستانی به صورت شبانه روزی ارائه میدهد

همچنین امکانات رفاهی برای همراهان بیمار، خدمات گروه درمانی، مشاوره‌های روزانه روانشناس اعتیاد به صورت خصوصی با بیمار و همراهان بیمار، خدمات اورژانس و آمبولانس در مواقع اضطراری، قرارداد همکاری با سایر بیمارستان‌ها در صورت بروز بیماری‌های جانبی خطرساز و … را به بیماران ارائه می‌دهد

 ویژگی های کلینیک تخصصی دکتر جوادی:

 • دارا بودن امکانات رفاهی و هتلینگ
 • بهترین کادر روانپزشکی و روانشناس ترک اعتیاد
 • روش های نوین درمانی
 • اتاق های مجزا با امکانات رفاهی ویژه
 • بهترین و مجهزترین مرکز با حضورشبانه‌روزی کادر درمانی
 • پیگیری پس از درمان

مقالات مرتبط مرتبط

لیست متخصصین

دکتر ابراهیم زاده
فوق دکترا نوروساینس
دکتر سمیعی
سوپروایزر بخش نوروساینس
دکتر بهاره عیوض نژاد
روانپزشک و متخصص ترک اعتیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 3 =

بهبودی از امروز شروع می شود

اکنون برای حمایت از ترک اعتیاد تماس بگیرید

فرم درخواست مشاوره