مرکز ترک هروئین

مرکز ترک هروئین - https://drjavadiclinic.com/

اعتیاد به هروئین یک نوع بیماری است. بسیاری از پزشکان متخصص ترک اعتیاد معتقد هستند که استفاده منظم از هروئین می‌تواند باعث ایجاد تغییرات طولانی مدت در مغز شود. در نتیجه ، بسیاری از مصرف کنندگان هروئین برای ترک اعتیاد به داروهای روانپزشکی نیاز دارند. دقیقاً مانند یک فرد مبتلا به دیابت ممکن است هر روز به انسولین احتیاج داشته باشد. تزریق و مصرف هروئین، فرد را در معرض خطر HIV، هپاتیت، عفونت های قلبی (اندوکاردیت) و سایر بیماری‌ها قرار می‌دهد. هیچ یک از اینها خبر خوبی برای شما نیست. اما آنچه باید بدانید این است که درمان های پزشکی برای ترک اعتیاد هروئین وجود دارد که می‌تواند به شما در ترک همیشگی مواد مخدر و کنترل زندگی شما کمک کند.

5
(1)

مصرف هروئین هرگز نباید به طور ناگهانی و بدون حمایت پزشک متخصص ترک اعتیاد و روان درمانی متوقف شود. از آنجا که علائم ترک هروئین ممکن است بعد از چند روز از آخرین دوز مصرفی به اوج خود برسد، سم زدایی بدن از هروئین می‌بایست در مرکز تخصصی سم زدایی تحت نظر کادر درمانی مجرب و باتجربه صورت گیرد.

هروئین چیست؟

خانواده مواد مخدر شامل مواد افیونی طبیعی، مصنوعی و نیمه مصنوعی است. مواد مخدر، مانند مرفین و کدئین، مواد مخدر طبیعی است که در خشخاش مشاهده می‌شود. مواد مخدر مصنوعی مانند متادون، از نظر شیمیایی ساخته می‌شوند. هروئین یک افیون نیمه مصنوعی است که از مورفین ساخته شده و به روش شیمیایی فرآوری شده است. این ماده مخدر بعد از مصرف به سرعت وارد مغز می‌شود و اثر فوری تری ایجاد می‌کند.

 

 

بستری
1
-تماس بیمار با کلینیک. -پاسخگویی پذیرش و پرزنت بیمار و توضیحات روند درمان به او. -ست کردن تایم با روانشناس مجموعه جهت ارائه مشاوره رایگان به بیمار. -توضیحات کامل در رابطه با روند درمان به بیمار در جلسه رایگان مشاوره.
روند درمان
2
روند کلی درمان بیماران در این مجموعه به صورت ترکیب دو روش دارو درمانی و روان درمانی توام با هم صورت می گیرد. طول دوره درمان بسته به حال بیمار، مقدار دوز مصرفی و نوع ماده ای که مصرف می کند، متفاوت می باشد ولی حداقل زمانی که برای آن در نظر گرفته شده است 2 تا 3 هفته(10 تا 21 روز) است.
سرویس ها
3
خدماتی که ارائه می شود شامل صبحانه، ناهار و شام (در کلینیک آجودانیه میان وعده) و اینترنت رایگان می باشد و استفاده از تلفن همراه نیز آزاد است. اتاق های کلینیک به صورت یک تخته و دو تخته می باشند که به کمد و یخچال مجهز بوده و در اتاق های یک تخته امکان حضور همراه هم برای بیمار فراهم می باشد.
سم زدایی
4
بسته به نوع اعتیاد و مواد مصرفی در صورت لزوم سم زدایی کامل انجام می شود. همچنین بعد از به اتمام رسیدن دوره درمان، بیمار توسط روانپزشک Follow می شود و بیماران می توانند روانکاوی را با روانشناسان خود همچنان ادامه دهند. بیماران در کنار ترک اعتیادشان باید جهت بهبود اختلالات روانشناسی به وجود آمده نیز تحت نظر روانشناسان قرار گرفته و روانکاوی شوند.
ترخیص
5
بعد از اتمام دوره درمان در صورت منفی بودن تست و نرمال شدن بیمار از نظر فیزیکی، روحی و روانی و پس از تائیدیه پزشک متخصص، کارهای ترخیص بیمار انجام می پذیرد که بعد از ترخیص هم باز بسته به نیاز بیمار می تواند جلسات مشاوره و روانکاوی خود را با روانپزشکان مجموعه داشته باشد.

 

تاثیرات مصرف هروئین بر روی بدن

مصرف مواد مخدر هروئین با سلامت و تندرستی مغایرت دارد و آن را به عنوان ماده ای خطرناک و اعتیادآور می‌شناسند. به علت اینکه فرد مصرف کننده هروئین باید همیشه مراقب زمان تزریق بعدی خود باشد. اغلب از نیازهای ضروری که به هر انسان عطا شده است، مانند خوردن و خوابیدن غافل می‌ماند و مشکلات سلامتی او بدینگونه پدیدار می‌گردد. مشکلات بی شماری که با مصرف طولانی مدت هروئین برای بدن اتفاق می‌افتد عبارتند از: تنگی نفس و سرفه، عفونت دریچه‌های قلبی، سلولیت و بیماری کبدی.

اثرات کوتاه مدت مصرف هروئین

 • تهوع
 • استفراغ
 • گیجی و خواب آلودگی
 • عدم تمرکز
 • مردمک‌های تنگ شده
 • مرگ در صورت ایست تنفسی ناشی از مصرف دوز بالای هروئین

اثرات دراز مدت مصرف هروئین

 • کاهش اشتها که منجر به کاهش وزن و سوء تغذیه می‌شود.
 • یبوست
 • ایجاد آبسه (در صورت استفاده از فرم تزریقی و هروئین)
 • HIV
 • بی نظمی در قاعدگی
 • وابستگی فیزیکی و روانی
 • خواب آلودگی مزمن
 • علائم ترک دارو شامل تعریق، لرز، کرامپ‌های عضلانی و اسهال

برای ترک هروئین چه بخوریم؟ آیا هروئین قابل ترک است؟

تحقیقات علمی ثابت کرده است که استفاده از درمان دارویی برای ترک اعتیاد هروئین باعث کاهش مصرف مواد مخدر، انتقال بیماری‌های عفونی و فعالیت‌های مجرمانه می‌شود. هنگامی که افراد مصرف کننده مواد افیونی مانند هروئین برای اولین بار ترک می‌کنند، علایم ترک (درد، اسهال، تهوع و استفراغ) را تجربه می‌کنند که ممکن است شدید باشد. داروها می‌توانند در این مرحله از سم زدایی هروئین برای تسکین درد و نشانه‌های جسمی دیگری که اغلب می‌توانند فرد را به عود وادار کند، کمک کند. خود درمانی برای اعتیاد نیست، سم زدایی اولین قدم مفید است که به دنبال آن درمان اعتیاد مبتنی بر شواهد انجام می‌شود.

ترک هروئین چند روز طول می‌کشد؟

مراحل ترک هروئین در مرکز ترک هروئین دکتر جوادی بصورت تدریجی با داروهای روانپزشکی، خدمات درمانی و امکانات هتلینگ انجام می‌گیرد. سم زدایی هروئین چند روز است؟ سم زدایی مواد از بدن اغلب قبل از ترک کامل هروئین شروع می‌شود و معمولاً بین 5 تا 7 روز طول می‌کشد. برای کسی که به شدت به هروئین وابسته است، سم زدایی ممکن است کمی بیشتر و بیشتر از 10 روز طول بکشد. در سم زدایی هروئین اغلب از داروها و خدمات درمانی استفاده می‌کند که بدن و مغز در طول درمان اعتیاد از وابستگی به هروئین بهبود یابد. فشار خون، ضربان قلب، تنفس و درجه حرارت همه تحت نظر قرار می‌گیرند تا بیماران فرآیند ترک اعتیاد را در سلامت کامل به سر ببرند.

علائم ترک اعتیاد هروئین چیست؟

علائم ترک هروئین برای همه‌ی افراد یکسان نخواهد بود. نوع و طریقه مصرف، شرایط جسمی و روحی فرد، سن و مقدار مصرفی روزانه! همه این عوامل در میزان وابستگی مغز و بدن به مواد اعتیادآور تأثیرگذار است. علائم ترک کردن هروئین در 6 تا 12 ساعت از آخرین دوز شروع می‌شود، حداکثر طی 2-3 روز و در کل 5-10 روز طول می‌کشد. علائم ترک مواد مخدر هروئین ممکن است فقط یک هفته طول بکشد، اما علائم آن می‌تواند با توجه به شرایط بیمار شدید باشد.

بنابراین، شدت و مدت زمان علائم ترک هروئین نیز متفاوت خواهد بود. فردی که سابقه بیماری اعصاب و روان دارد یا سابقه ترک ناموفق مواد افیونی داشته، ممکن است تجربه ترک شدیدتری داشته باشد.

بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد هروئین

از برخی مواد مخدر دارویی پزشکان برای درمان و تسکین درد استفاده می‌کنند. افرادی که برای لذت از هروئین استفاده می‌کنند به راحتی به آن اعتیاد پیدا می‌کنند. استفاده از داروهای روانپزشکی برای بیماران اعتیاد در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد دکتر جوادی می‌تواند به شما در جلوگیری از مصرف هروئین کمک کند. این داروها می‌توانند علائم ترک هروئین را از بین ببرند و میل به مصرف بیمار را کنترل کنند. اگر می‌خواهید راحت ترین روش ترک هروئین را در مرکز ترک هروئین تجربه کنید، این داروها به شما کمک می‌کنند که هروئین را با توجه به شرایط جسمی، روحی، مقدار مصرف و نوع مصرف، طی دوره درمانی اعتیاد بصورت کاملاً پزشکی تحت نظارت پزشک ترک اعتیاد ترک کنید.

سایت‌ها و مراکز مختلف روش‌های متعددی را برای ترک هروئین در خانه ارائه می‌دهند که عموماً با شکست مواجه شده‌اند. قطع مصرف هروئین عوارض فیزیکی زیادی دارد که ترک آن در خانه را تقریبا غیرممکن می‌کند.

به باور برخی افراد مصرف متادون یا قرص B2 ترک هروئین در خانه را امکان‌پذیر می‌سازد. اثربخشی این داروها زمانی است که تحت نظر پزشک و طبق تجویز و معاینه پزشک متخصص ترک اعتیاد باشد. در غیر این صورت خود این دارو‌ها اعتیاد آور هستند و برای فرد در ادامه مشکلات جدیدی ایجاد می‌کنند. در واقع بهترین روش برای ترک هروئین مراجعه به بهترین بیمارستان ترک اعتیاد و استفاده از تجربه و دانش افراد متخصص است.

در صورتی که فرد قصد ترک در خانه را داشته باشد باید حتما قبلا با پزشک مشورت کرده باشد. شرایط جسمانی فرد ممکن است باعث شود دکتر برای وی داروهای خاصی را تجویز کند تا عوارض ترک را به حداقل ممکن برساند. در کلینیک‌های ترک اعتیاد علاوه بر سم زدایی ترک هروئین از لحاظ رفتاری و روانی نیز مورد بررسی و کنترل قرار می‌گیرد.

عوارض ترک هروئین در صورت اعتیاد شدید به قدری است که در واقع ترک در منزل را بسیار سخت می‌کند. تغییر حالت فرد بعد از چند ساعت نرسیدن هروئین به بدن فرد باعث می‌شود تا حال بیمار کاملا به هم خورده و عوارض شدیدی را نشان می‌دهد. بهترین روش ترک اعتیاد ترک در مرکز ترک اعتیاد دکتر جوادی است. کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی با ورود بیمار به مرکز آزمایشات و بررسی‌های متعددی که بر روی فرد بعمل می آورد، راه حل درمان اعتیاد وی به هروئین دقیقا بررسی و برنامه‌ریزی می‌شود عموما ترک هروئین با قطع تدریجی مصرف و سم زدایی چند هفته‌ای صورت می‌گیرد.

مرحله سم زدایی مواد مخدر از بدن بسیار مهم است زیرا در این مرحله بسیاری از مراکز ترک اعتیاد از دارو‌های مخدر جایگزین استفاده می‌کنند که این مسئله خود باعث اعتیاد به ماده مخدر یا داروی مخدر دیگری می‌شود. همانطور که گفته شد افراد گاهی تصور می‌کنند که می‌توانند با دارو‌های متادون و یا قرص B2 در منزل این کار را انجام دهند اما در واقع ترک اعتیاد به هروئین بسیار سخت است و در بهترین حالت در مراکز ترک اعتیاد استاندارد و دارای مجوز صورت می‌گیرد.

مرحله بعد از سم زدایی زمانی است که فرد دیگر اعتیاد جسمی نداشته و تنها از لحاظ روانی تحت فشار و وسوسه مصرف مجدد مواد است. مصرف مداوم مواد مخدر باعث ایجاد تغییر شکل در مغز شده و عملکرد سیستم عصبی فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در دوران نقاهت ممکن است این عوارض، خود را در قالب تمایل شدید به مصرف و یا بیماری‌ها و اختلالات عصبی نشان دهند. در این مدت استفاده از خدمات روانشناسی که به صورت هفته‌ای یکبار مشاوره‌های شخصی یا گروهی برگزار می‌شود می‌تواند نقش به سزایی در یادگیری رفتار‌ها و واکنش‌های مناسب در مواقع بحران برای فرد داشته باشد.

در صورت بستری بیمار در منزل نیز لازم است برای درمان بیماری‌های روانی و اختلالات شخصیت در فرد بیمار که عامل اصلی اعتیاد بوده‌اند با روانشناس متخصص ترک اعتیاد مشورت شود.

درمان خود را با کمک بهترین پزشکان ترک اعتیاد کلینیک دکتر جوادی شروع کنید.

شماره تماس: ۰۲۱۷۹۴۴۱

این داروها با 3 روش با اعتیاد به هروئین مبارزه می‌کنند:

 • علائم ترک هروئین را کنترل می‌کند و به مرور آن را از بین می‌برد.
 • میل به مصرف مجدد هروئین را کنترل و متوقف می‌کند.
 • اثر هروئین را مسدود می‌کند، به این عمل “محاصره” گفته می‌شود.

انواع مختلفی از درمان‌های موثر برای درمان ترک اعتیاد هروئین وجود دارد، از جمله درمان‌های رفتاری و درمان‌های دارویی (داروهای روانپزشکی) که امروزه در دسترس است. هر دو روش به بازگرداندن درجه‌ای از نرمال بودن عملکرد مغز کمک می‌کنند. در نتیجه خطر ابتلا به HIV و سایر بیماری‌ها و رفتار مجرمانه کاهش می‌یابد. البته درمان‌های رفتاری و دارویی تنها در هنگام عدم مصرف هروئین می‌توانند بسیار مفید باشند. تحقیقات نشان می‌دهد که برای درمان اعتیاد بسیاری از افراد مصرف کننده، تلفیق هر دو نوع درمان، موثرترین رویکرد را دارد.

رفتار درمانی مرکز ترک هروئین مانند کلینیک دکتر جوادی

بسیاری از درمان های رفتاری مؤثر برای ترک مصرف مواد افیونی در مراکز تخصصی ترک اعتیاد قابل ارائه هستند. مدیریت احتمالی و درمان شناختی رفتاری برای درمان مؤثر ترک هروئین، به ویژه هنگامی که در کنار هم با داروها استفاده می‌شود، بسیار نتیجه‌بخش است. مدیریت احتمالی از یک سیستم مبتنی بر کوپن استفاده می‌کند که در آن بیماران بر اساس آزمایشات دارویی منفی “امتیاز” کسب می‌کنند، که می‌توانند مواردی را که موجب ترغیب زندگی سالم می‌شود، بدست آورند. درمان شناختی – رفتاری (CBT) برای کمک به اصلاح انتظارات و رفتارهای بیمار مربوط به مصرف مواد مخدر و افزایش مهارت‌های مقابله با عوامل استرس‌زا در زندگی طراحی شده است.

تأثیرات مصرف هروئین بر روی سلامتی

مصرف هروئین در دوزهای بالا می‌تواند سبب افزایش تعداد ضربان قلب، نارسایی قلب، تنگی نفس، وزوز گوش یا سر، ایجاد مردمک‌های نوک سوزنی و بسیار تنگ، پوست سرد، تشنج و عدم هوشیاری شود. در هنگامی که فرد هشیار نیست، امکان دارد در اثر استفراغ‌های زیاد راه هوایی‌اش مسدود گشته و دچار خفگی و مرگ می‌شود. مصرف مواد در زنان موجب بی نظمی قاعدگی شده و در برخی از آنها تخمک گذاری متوقف می‌شود. فرد حامله که مواد مخدر هروئین مصرف می‌کند، دچار سقط جنین، مرده زایی، تولد نوزاد با وزن کم در نتیجه رشد عقب افتاده جنین در رحم مادرش یا زایمان زودرس می‌شود.

بهترین راه ترک هروئین چیست؟ انتخاب روش صحیح ترک مواد هروئین یکی از سخت‌ترین و در عین حال بهترین انتخاب‌هایی است که می‌توانید برای خود و خانواده خود داشته باشید. هنگامی که شما آماده انجام اولین قدم هستید، می‌توانید با مشاوران متخصص ترک اعتیاد ما تماس بگیرید.

درمان اعتیاد هروئین در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی

اگر سوال شما هم این است که برای ترک هروئین چه باید کرد؟ باید بگوییم که درمان هروئین در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی توسط بهترین کادر روانپزشکی و روانشناس ترک اعتیاد، انجام می‌پذیرد و با ترک هروئین در کمپ متفاوت است. کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی یک مرکز ترک اعتیاد پیشرفته در تهران است و ترک هروئین بدون درد را با کلیه امکانات رفاهی و هتلینگ اعم از اتاق‌های VIP و لوکس به صورت تفکیک شده، خدمات و سرویس‌های نگهداری بیمارستانی به صورت شبانه روزی ارائه می‌دهد.

همچنین امکانات رفاهی برای همراهان بیمار، خدمات گروه درمانی، مشاوره‌های روزانه روانشناس اعتیاد به صورت خصوصی با بیمار و همراهان بیمار، خدمات اورژانس و آمبولانس در مواقع اضطراری، قرارداد همکاری با سایر بیمارستان‌ها در صورت بروز بیماری‌های جانبی خطرساز و … را به بیماران ارائه می‌دهد که همین امر ترک هروئین در بیمارستان ترک اعتیاد را با روش ترک هروئین در کمپ ترک اعتیاد متفاوت کرده است.

ویژگی‌های کلینیک تخصصی ترک اعتیاد دکتر جوادی:

 • دارا بودن امکانات رفاهی و هتلینگ
 • بهترین کادر روانپزشکی و روانشناس ترک اعتیاد
 • روش‌های نوین درمانی
 • اتاق‌های مجزا با امکانات رفاهی ویژه
 • بهترین و مجهزترین مرکز با حضورشبانه‌روزی کادر درمانی

پیگیری پس از درمان

جديدترين روش مصرف داروي نالتروكسان استفاده از ايمپلنت آن است. از ويژگي‌هاي اين روش استفاده طولاني مدت بدون نياز به مصرف روزانه خوراكي آن است با اين روش همواره مقدار مشخصي از دارو وارد بدن ميشود. در درمان اعتياد و وابستگي به انواع مخدر‌ها هروئین و… و همچنين درمان وابستگي به الكل و ديگر مواد توهم زاها مثل ماري جوآنا ( حشيش ) نيز مؤثر است، اين روش باعث كاهش وسوسه ي فرد براي مصرف مجدد و هم چنين بروز علائم محروميت ناشي از عدم مصرف مواد مخدر ميشود و افرادديگر لذتی از مصرف نمی برنددر كلينيك تخصصي روانپزشكي و ترك اعتياد دکتر جوادی بعداز سم زدايی، كاشت نالتروكسان توسط جراح انجام ميشود و فرد بهتر است براي رواندرماني هفته اي يكبار به روانشناس و ماهي يكبار براي ويزيت روانپزشكي با دكتر خود در ارتباط باشد تا به نتيجة قطعی و بهبودی كامل خود برسد.

 

سوالات متداول در مورد ترک هروئین

ترک اعتیاد هروئین چند روز طول میکشد؟

مدت زمان ترک هروئین به عواملی مانند: شرایط سنی شخص مصرف کننده، مدت زمان مصرف و دوز مصرفی هروئین در روز بستگی دارد و میتواند یک هفته تا سه هفته دوره بستری بیمار زمان ببرد.

بهترین روش ترک هروئین چیست؟

دریافت برنامه درمانی جامع برای ترک اعتیاد هروئین در کلینیک دکتر جوادی این امکان را به بیماران خود میدهد که بهترین راه برای ترک هروئین را طبق شرایط خود انتخاب کنند.

چگونه اعتیاد به هروئین را ترک کنیم؟

برای ترک همیشگی هروئین و کنترل علائم ترک می‌بایست دوره بستری برای ترک هروئین تحت نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد صورت بگیرد و بعد از زمان سم زدایی نیز دوره درمانی خود را تحت نظر پزشک و روانشناس ادامه دهید.

 

به این مطلب چه امتیازی میدید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا 5 / 5. شمارش آرا: 1

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

خدمات مرتبط
Call Now Buttonمشاوره رایگان