۰۲۱-۷۹۴۴۱
کلینیک ترک دکتر جوادی

ترک هروئین

امکانات مرکز ترک اعتیاد

برای ترک هروئین چه کنیم؟

ترک هروئین یک فرآیند چالش‌برانگیز و مهم برای بهبود کیفیت زندگی افراد است. در این مسیر، روش‌های متعددی برای کمک به افراد برای ترک هروئین وجود دارد.

یکی از این روش‌ها، مشاوره تخصصی و مشارکت در برنامه‌های ترک اعتیاد است. این برنامه‌ها تحت نظر تیم‌های متخصص در کلینیک‌های ترک اعتیاد اجرا می‌شوند و افراد با استفاده از مشاوره‌های روانشناسی و پشتیبانی فردی توانایی مقابله با وابستگی را تقویت می‌کنند.

درمان‌های دارویی نیز می‌توانند در فرآیند ترک هروئین مؤثر باشند. این درمان‌ها باید تحت نظر پزشک ترک اعتیاد قرار گیرند و ممکن است به تسهیل فرآیند ترک و کاهش علائم وابستگی کمک کنند.

علاوه بر این، مشارکت در گروه‌های حمایتی و جلسات گروهی نیز می‌تواند افراد را در مسیر ترک هروئین یاری کند. این گروه‌ها فرصتی مناسب برای به اشتراک گذاری تجربیات و افزایش انگیزه افراد به منظور ترک هروئین فراهم می‌آورند.

در نهایت، ترک هروئین نیازمند تصمیم قوی و پشتیبانی مداوم است. انتخاب روش‌ها و استراتژی‌های مناسب باید با مشورت با متخصصان صورت گیرد و درخواست کمک از کلینیک‌های تخصصی ترک اعتیاد می‌تواند یکی از گام‌های مؤثر در این مسیر باشد

روش‌های نوین و قطعی ترک هروئین

استفاده از روش‌های سنتی برای ترک مانند روش ترک ناگهانی، منسوخ شده است. چراکه استفاده از این روش‌ها، علائم و عوارض ترک زیادی را برای بیماران ایجاد می‌کند. از این رو متخصصان ترک اعتیاد برای کاهش درد و عوارض ترک از روش‌هایی مانند درمان rtms، ایمپلنت و روش‌های روان‌درمانی استفاده می‌کنند. در ویدئو زیر می‌توانید اطلاعات جامعی از این روش‌های نوین بدست آورید.

پادکست ترک هروئین 

پادکست زیر برای کسانی که نمی‌توانند ویدئو را تماشا کنند، تهیه شده است. اگر امکان دیدن ویدئو را ندارید به راحتی پادکست زیر را گوش دهید. 

بهترین مرکز ترک هروئین 

مصرف هروئین هرگز نباید به طور ناگهانی و بدون حمایت پزشک متخصص ترک اعتیاد و روان درمانی متوقف شود. از آنجا که علائم ترک هروئین ممکن است بعد از چند روز از آخرین دوز مصرفی به اوج خود برسد، سم زدایی بدن از هروئین می‌بایست در مرکز تخصصی سم زدایی مواد مخدر از بدن تحت نظر کادر درمانی مجرب و باتجربه صورت گیرد.

اعتیاد به هروئین یک نوع بیماری است. بسیاری از پزشکان متخصص ترک اعتیاد معتقد هستند که استفاده منظم از هروئین می‌تواند باعث ایجاد تغییرات طولانی مدت در مغز شود. در نتیجه، بسیاری از مصرف کنندگان هروئین برای ترک اعتیاد به داروهای روانپزشکی نیاز دارند. دقیقاً مانند یک فرد مبتلا به دیابت ممکن است هر روز به انسولین احتیاج داشته باشد. تزریق و مصرف هروئین، فرد را در معرض خطر HIV، هپاتیت، عفونت های قلبی (اندوکاردیت) و سایر بیماری‌ها قرار می‌دهد. هیچ یک از اینها خبر خوبی برای شما نیست. اما آنچه باید بدانید این است که درمان های پزشکی برای ترک اعتیاد هروئین وجود دارد که می‌تواند به شما در ترک همیشگی مواد مخدر و کنترل زندگی شما کمک کند.

No Data Found

هزینه ترک هروئین  چقدر است؟

تعیین هزینه برای ترک هروئین در کلینیک‌های ترک اعتیاد به میزان مصرف و طول زمان ترک وابسته است. این هزینه‌ها متغیر بوده و بستگی به شدت و مدت زمان مصرف، وضعیت فردی، نیاز به درمان‌های دارویی یا درمان‌های متمرکز بر مشاوره و پشتیبانی روانی دارد. برای تعیین دقیق هزینه و مشاوره در مورد ترک هروئین، توصیه می‌شود با کلینیک‌های تخصصی ترک اعتیاد تماس حاصل فرمایید و جهت مشاوره فردی و تعیین هزینه به متخصصین مراجعه کنید. این کلینیک‌ها می‌توانند با توجه به وضعیت شما، بهترین راهکارها و هزینه‌های مرتبط با فرآیند ترک را برایتان ارائه دهند.

علائم ترک  اعتیاد هروئین  چیست؟

علائم ترک هروئین برای همه‌ی افراد یکسان نخواهد بود. نوع و طریقه مصرف، شرایط جسمی و روحی فرد، سن و مقدار مصرفی روزانه! همه این عوامل در میزان وابستگی مغز و بدن به مواد اعتیادآور تأثیرگذار است. علائم ترک کردن هروئین در 6 تا 12 ساعت از آخرین دوز شروع می‌شود، حداکثر طی 2-3 روز و در کل 5-10 روز طول می‌کشد. علائم ترک مواد مخدر هروئین ممکن است فقط یک هفته طول بکشد، اما علائم آن می‌تواند با توجه به شرایط بیمار شدید باشد. بنابراین، شدت و مدت زمان علائم ترک هروئین نیز متفاوت خواهد بود. فردی که سابقه بیماری اعصاب و روان دارد یا سابقه ترک ناموفق مواد افیونی داشته، ممکن است تجربه ترک شدیدتری داشته باشد.

در طی مصاحبه‌های اولیه در این کلینیک شرایط جسمانی و روانی شما سنجیده شده و مدت زمان مصرف شما در نظر گرفته خواهد شد و در آخر با توجه به این مواد بهترین راهکارها به شما پیشنهاد خواهد شد. شما می‌توانید با مراجعه به این کلینیک و یا تماس تلفنی با مشاوران آن از روش‌های درماتن ترک تریاک اطلاعات لازم را کسب کنید. 

امکانات مرکز ترک اعتیاد

رفتار درمانی  مرکز ترک هروئین مانند کلینیک دکتر جوادی

بسیاری از درمان‌های رفتاری مؤثر برای ترک مصرف مواد افیونی در مراکز تخصصی ترک اعتیاد قابل ارائه هستند. مدیریت احتمالی و درمان شناختی رفتاری برای درمان مؤثر ترک هروئین، به ویژه هنگامی که در کنار هم با داروها استفاده می‌شود، بسیار نتیجه‌بخش است. مدیریت احتمالی از یک سیستم مبتنی بر کوپن استفاده می‌کند که در آن بیماران بر اساس آزمایشات دارویی منفی “امتیاز” کسب می‌کنند، که می‌توانند مواردی را که موجب ترغیب زندگی سالم می‌شود، بدست آورند. درمان شناختی – رفتاری (CBT) برای کمک به اصلاح انتظارات و رفتارهای بیمار مربوط به مصرف مواد مخدر و افزایش مهارت‌های مقابله با عوامل استرس‌زا در زندگی طراحی شده است.

تأثیرات مصرف هروئین بر روی سلامتی

مصرف هروئین در دوزهای بالا می‌تواند سبب افزایش تعداد ضربان قلب، نارسایی قلب، تنگی نفس، وزوز گوش یا سر، ایجاد مردمک‌های نوک سوزنی و بسیار تنگ، پوست سرد، تشنج و عدم هوشیاری شود. در هنگامی که فرد هشیار نیست، امکان دارد در اثر استفراغ‌های زیاد راه هوایی‌اش مسدود گشته و دچار خفگی و مرگ می‌شود. مصرف مواد در زنان موجب بی نظمی قاعدگی شده و در برخی از آنها تخمک گذاری متوقف می‌شود. فرد حامله که مواد مخدر هروئین مصرف می‌کند، دچار سقط جنین، مرده زایی، تولد نوزاد با وزن کم در نتیجه رشد عقب افتاده جنین در رحم مادرش یا زایمان زودرس می‌شود. بهترین راه ترک هروئین چیست؟ انتخاب روش صحیح ترک مواد هروئین یکی از سخت‌ترین و در عین حال بهترین انتخاب‌هایی است که می‌توانید برای خود و خانواده خود داشته باشید. هنگامی که شما آماده انجام اولین قدم هستید، می‌توانید با مشاوران متخصص ترک اعتیاد ما تماس بگیرید.

درمان  اعتیاد هروئین در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی

اگر سوال شما هم این است که برای ترک هروئین چه باید کرد؟ باید بگوییم که درمان هروئین در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی توسط بهترین کادر روانپزشکی و روانشناس ترک اعتیاد، انجام می‌پذیرد و با ترک هروئین در کمپ متفاوت است. کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی یک مرکز ترک اعتیاد پیشرفته در تهران است و ترک هروئین بدون درد را با کلیه امکانات رفاهی و هتلینگ اعم از اتاق‌های VIP و لوکس به صورت تفکیک شده، خدمات و سرویس‌های نگهداری بیمارستانی به صورت شبانه روزی ارائه می‌دهد. همچنین امکانات رفاهی برای همراهان بیمار، خدمات گروه درمانی، مشاوره‌های روزانه روانشناس اعتیاد به صورت خصوصی با بیمار و همراهان بیمار، خدمات اورژانس و آمبولانس در مواقع اضطراری، قرارداد همکاری با سایر بیمارستان‌ها در صورت بروز بیماری‌های جانبی خطرساز و … را به بیماران ارائه می‌دهد که همین امر ترک هروئین در بیمارستان ترک اعتیاد را با روش ترک هروئین در کمپ ترک اعتیاد متفاوت کرده است.

ویژگی‌های کلینیک تخصصی ترک اعتیاد دکتر جوادی:

پیگیری پس از درمان

جديدترين روش مصرف داروي نالتروكسان استفاده از ايمپلنت آن است. از ويژگي‌هاي اين روش استفاده طولاني مدت بدون نياز به مصرف روزانه خوراكي آن است با اين روش همواره مقدار مشخصي از دارو وارد بدن مي‌شود. در درمان اعتياد و وابستگي به انواع مخدر‌ها هروئین و… و همچنين درمان وابستگي به الكل و ديگر مواد توهم زاها مثل ماري جوآنا ( حشيش ) نيز مؤثر است، اين روش باعث كاهش وسوسه فرد براي مصرف مجدد و هم چنين بروز علائم محروميت ناشي از عدم مصرف مواد مخدر مي‌شود و افراد ديگر لذتی از مصرف نمی برند در كلينيك تخصصي روانپزشكي و ترك اعتياد دکتر جوادی بعد از سم زدايی، كاشت نالتروكسان توسط جراح انجام مي‌شود و فرد بهتر است براي روان‌درماني هفته‌اي يكبار به روانشناس متخصص ترک اعتیاد و ماهي يكبار براي ويزيت روانپزشكي با دكتر خود در ارتباط باشد تا به نتيجه قطعی و بهبودی كامل خود برسد.  

سوالات متداول متداول در مورد ترک هروئین

مدت زمان ترک هروئین به عواملی مانند: شرایط سنی شخص مصرف کننده، مدت زمان مصرف و دوز مصرفی هروئین در روز بستگی دارد و میتواند یک هفته تا سه هفته دوره بستری بیمار زمان ببرد.

دریافت برنامه درمانی جامع برای ترک اعتیاد هروئین در کلینیک دکتر جوادی این امکان را به بیماران خود می‌دهد که بهترین راه برای ترک هروئین را طبق شرایط خود انتخاب کنند.

 برای ترک همیشگی هروئین و کنترل علائم ترک می‌بایست دوره بستری برای ترک هروئین تحت نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد صورت بگیرد و بعد از زمان سم زدایی نیز دوره درمانی خود را تحت نظر پزشک و روانشناس ادامه دهید.

مقالات مرتبط مرتبط

لیست متخصصین

دکتر ابراهیم زاده
فوق دکترا نوروساینس
دکتر سمیعی
سوپروایزر بخش نوروساینس
دکتر بهاره عیوض نژاد
روانپزشک و متخصص ترک اعتیاد

سوالات متداول

مدت زمان ترک هروئین به عواملی مانند: شرایط سنی شخص مصرف کننده، مدت زمان مصرف و دوز مصرفی هروئین در روز بستگی دارد و میتواند یک هفته تا سه هفته دوره بستری بیمار زمان ببرد.

دریافت برنامه درمانی جامع برای ترک اعتیاد هروئین در کلینیک دکتر جوادی این امکان را به بیماران خود میدهد که بهترین راه برای ترک هروئین را طبق شرایط خود انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هشت =

بهبودی از امروز شروع می شود

اکنون برای حمایت از ترک اعتیاد تماس بگیرید

فرم درخواست مشاوره