مرکز ترک ماشروم

مرکز ترک ماشروم

مجیک ماشروم یا سیلوسایبین یک ماده توهم زا می‌باشد که از قارچ‌هایی که در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان رشد می‌کنند به دست می‌آید. افراد هزاران سال است که از این قارچ‌ها در مراسم مذهبی استفاده می‌کنند. بعد از مصرف مجیک ماشروم، ادراک و توهم افراد دچار تغییرات شده و به دلیل برخی توهم‌های تصویری و شنیداری، به قارچ‌های سیلوسایبین گاهی اوقات قارچ‌های «مقدس» یا «جادویی» نیز گفته می‌شود.مردم قارچ‌های توهم‌زا را بدین منظور مصرف می‌کنند تا خواص روان‌گردان قوی آن‌ها را تجربه نمایند. با این حال، مصرف ماشروم یا قارچ جادویی ممکن است منجر به اعتیاد و چندین عارضه جانبی جدی هم شود. افرادی که اعتیاد به ماشروم دارند، در صورت قطع مصرف دچار اضطراب شدید، بی قراری و پارانویا می‌شوند. استفاده طولانی مدت یا مصرف دوزهای بالای سیلوسایبین، باعث اختلال در سلامت روانی و اعتیاد به قارچ جادویی می‌گردد. اگرچه به نظر می‌رسد هیچ وابستگی فیزیولوژیکی مرتبط با استفاده از این ماشروم‌ها وجود ندارد، با این حال مصرف کنندگان مداوم این ماده محرک و روان‌گردان ممکن است پس از قطع خودسرانه ماشروم، علائم ترک روانی را تجربه نمایند. از این جهت به افراد دچار اعتیاد به ماشروم توصیه می‌کنیم برای ترک اصولی و کنترل علائم وابستگی این ماده محرک و روان‌گردان، به کلینیک تخصصی ترک اعتیاد ماشروم مراجعه کنند.

3.7
(3)

ماشروم یا قارچ جادویی

سیلوسایبین یک ماده توهم زا است که از انواع گونه های قارچ بومی مناطق خاصی از شمال، جنوب و مرکز آمریکا و همچنین اروپا و آسیای جنوب شرقی به دست می‌آید و قرن‌هاست که مردم از این قارچ های مجیک ماشروم در مراسم‌های مذهبی استفاده می‌کنند. آنها به لحاظ تاریخی برای جدا کردن خودشان از واقعیت و برانگیختن رویاهایی که در ذهنشان دارند، از این قارچ‌ها استفاده می‌کنند که تصور می‌شد در آنها بینش معنوی ایجاد می‌کند یا ارتباط با یک روح را برایشان امکان پذیر می‌کند.

به دلیل سوء مصرف گسترده از قارچ‌های توهم زا، در سال 1968 استفاده از ماشروم در ایالات متحده غیرقانونی اعلام شد. امروزه، سیلوسایبین یا همان مجیک ماشروم به عنوان یک ماده محرک و بسیار روان‌گردان شناخته شده، به این معنی که ارزش پزشکی رایجی ندارد اما پتانسیل بالایی برای سوء مصرف افراد دارد.

انواع قارچ‌های جادویی یا قارچ‌های توهم‌زا

قارچ‌های سیلوسایبین به‌عنوان قارچ‌های جادویی، بومر، شاروم، کلاهک و دود کوچک نیز شناخته می‌شوند. قارچ‌های جادویی معمولاً حاوی کمتر از 0.5 درصد سیلوسایبین و همچنین مقادیر اندکی از توهم‌زای دیگری به نام سیلوسین می‌باشند.

مجیک ماشروم‌ها دارای ساقه‌های نازک و بلندی هستند که بالایشان کلاهک‌های قهوه‌ای تیره وجود دارد. قارچ‌های خشک معمولاً به رنگ قهوه‌ای با نواحی کوچک مایل به سفید می‌باشند و قارچ سیلوسایبین تازه دارای ساقه‌های سفید یا خاکستری هستند. مردم معمولاً قارچ سیلوسایبین را به صورت خوراکی مصرف می‌کنند و یا قارچ‌ها را گاهی با غذاهایی مانند شکلات مخلوط می‌کنند یا با چای دم می‌کنند تا تلخی آن را از بین ببرند.

علائم‌های ترک اعتیاد به ماشروم

اگر نگران این هستید که شما یا یکی از عزیزانتان دچار سوء مصرف با این قارچ شده یا حتی به آن معتاد شده است، دانستن علائم و نشانه‌هایی که باید به دنبالشان باشید می‌تواند به شما کمک کند تا از بهترین روش ترک ماشروم بهره‌مند شوید. به خاطر داشته باشید که تشخیص اینکه آیا فردی دچار سوء مصرف ماشروم شده است یا نه کار دشواری است، چرا که بسیاری از علائم مصرف آن در برخی از بیماری‌های روانی یا مصرف سایر موادهای اعتیادآور نیز وجود دارد.

علائم فیزیکی کوتاه مدت استفاده از ماشروم چیست؟ این علائم می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • مشکلات خواب.
 • از دست دادن اشتها.
 • استفراغ یا حالت تهوع.
 • خشکی دهان.
 • تنفس سریع.
 • افزایش فشارخون یا دمای بدن.
 • تعریق مفرط.
 • ناهماهنگی در حرکات.
 • تغییرات در حس زمان.
 • پانیک یا پارانویا.

سوء مصرف موادهای اعتیادآور دارای یک سری علائم کلی می‌باشد که می‌تواند به شما در تشخیص اینکه خودتان یا یکی از عزیزانتان این مشکل را دارند یا نه مفید باشد. این علائم کلی می‌توانند موارد زیر را شامل شوند:

 • گذراندن زمان زیاد در تنهایی.
 • کناره گیری از فعالیت‌هایی که قبلاً از آنها لذت می‌بردید.
 • ناتوانی در انجام وظایف محل کار، مدرسه یا خانه به دلیل مصرف مواد.
 • ادامه مصرف مواد با عواقب شدیدتر و مکررتر.
 • ایجاد مقاومت، یعنی نیاز بیشتر و بیشتر به مواد برای رسیدن به حس قبلی.
 • تجربه علائم ترک روانی در هنگام قطع مصرف مواد.
 • ناتوانی در ترک مصرف مواد با وجود تمایل به ترک آن.
 • نوسانات خلقی شدید.
 • وحشت یا اضطراب.
 • پارانویا یا بی اعتمادی شدید به دیگران.
 • افسردگی یا افکار خودکشی.
 • اختلالات خواب مانند بی خوابی یا خوابیدن در ساعات نامتعارف.
 • خوردن خیلی بیشتر یا کمتر از حد معمول.

از دیگر عوارض‌های اعتیاد به ماشروم، احتمال بازگشت به گذشته یا عود تجربیات حین مصرف مواد حتی در صورت عدم استفاده از آن می‌باشد. فلاش بک ممکن است تا بیش از یک سال پس از آخرین مصرف مواد در فرد رخ بدهد. فلاش بک ممکن است با اختلالات بینایی جزئی یا توهمات قوی همراه باشد. فلاش بک‌های مداوم که بر روی عملکرد روزانه تاثیر می‌گذارند به عنوان اختلال ادراکی توهم‌زای ماندگار یا HPPD شناخته می شوند.

 

عوارض‌های اعتیاد به قارچ جادویی

اثرات توهم این قارچ‌های سمی معمولاً حدود 20 دقیقه پس از مصرف آغاز و می‌تواند تا 6 ساعت نیز ادامه یابد. به دلیل تغییرات طبیعی در نسبت و قدرت مواد روانگردان این قارچ‌ها، عوارض جانبی آن در افراد بسیار متفاوت است و اغلب غیر قابل پیش بینی می‌باشد. برخی از مواردی که ممکن است بر نحوه اثرگذاری این ماده توهم‌زا و روانگردان تاثیر بگذارد عبارتند از محیط اطراف، انتظارات و شخصیت کاربر.

شایع ترین عوارض جانبی اعتیاد به ماشروم و علائم مسمومیت با آن عبارتند از:

 • توهم یا اختلال در درک واقعیت: فرد ممکن است تصاویری را ببیند، احساساتی را تجربه کند و چیزهایی را بشنود که در حقیقت اصلاً وجود ندارند.
 • ترکیب حواس: افراد ممکن است احساس کنند که قادر هستند موسیقی را ببینند یا رنگ‌ها را بشنوند.
 • افزایش تجارب حسی: ممکن است شامل رنگ‌های روشن، حس چشایی بهتر یا افزایش وضوح شنوایی بشود.
 • احساس آرامش مطلق یا سرخوشی.
 • احساس ادغام شدن با طبیعت.
 • مشکلاتی نظیر اختلال در تمایز خیال از واقعیت.
 • حس جدا شدن از بدن.
 • تغییر حس در مورد مکان و زمان.

تصور می‌شود که اثرات منفی قارچ سیلوسایبین بر روی انتقال دهنده‌های عصبی در مغز( که سروتونین را تنظیم می‌کنند) بوده و اختلالات ناشی از مصرف ماشروم را به سلول‌های عصبی در سرتاسر سیستم عصبی مرکزی نسبت می‌دهد. سروتونین نقش مهمی در تاثیرگذاری بر خلق و خو، رفتار، گرسنگی و ادراک حسی ما دارد. همچنین مصرف خوراکی قارچ جادویی بر مناطقی از مغز که در تنظیم پاسخ‌های فیزیولوژیکی به وحشت و استرس نقش دارند، تاثیر منفی بسیاری می‌گذارد.

ترک اعتیاد ماشروم چگونه است؟

استفاده طولانی مدت از مواد توهم زا مانند قارچ و ماشروم می‌تواند منجر به وابستگی شدید و اعتیاد روانی به این ماده شود. از بارزترین عوارض مصرف مجیک ماشروم، روان پریشی مداوم است که در آن فرد حتی پس از ترک قارچ جادویی نیز همچنان توهم و پارانویا را تجربه می‌کند. به همین دلیل کسانیکه دچار وابستگی به ماشروم شده‌اند، بهتر است برای کنترل و درمان علائم‌های ترکشان به کلینیک‌ روانپزشکی و ترک اعتیاد با مجوز رسمی از وزارت بهداشت مراجعه کنند.

با توجه به حضور کادر درمان و نظارت پزشکان متخصص در این زمینه، بیمار از نظر سلامت روانی، آسیب کمتری می‌بیند و همچنین سایر عوارض‌های جانبی که ممکن است شامل از دست دادن حافظه، تغییرات خلق و خو و تفکر بی نظم باشد نیز تحت درمان اصولی قرار می‌گیرد.

روش‌های ترک اعتیاد ماشروم در کلینیک دکتر جوادی

اگر شما یا یکی از عزیزانتان برای از بین بردن اثر ماشروم یا رفع هرگونه نگرانی از سلامت روانی که به دلیل سوء مصرف مجیک ماشروم یا پیامدهای آن باشد به کمک نیاز دارید، می‌توانید از خدمات متنوع بهتربن کلینیک ترک اعتیاد در این زمینه بهره‌مند شوید. برنامه‌های درمان اعتیاد ماشروم در این مرکز بصورت اختصاصی برای هر بیمار متناسب با سن، مدت زمان مصرف، مقدار دوز مصرفی و نوع مواد توسط روانپزشک متخصص ترک اعتیاد مشخص می‌گردد.

چندین رویکرد مختلف برای درمان سوء مصرف مواد محرک و روان‌گردان وجود دارد، از مهمترین روش های درمان اعتیاد به ماشروم در این کلینیک فوق تخصصی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1.مشاوره فردی برای مصرف کنندگان

این رویکرد بر روی کمک به فرد برای قطع مصرف مواد متمرکز شده است و به سایر زمینه‌های زندگی و مشکلات فرد مانند: روابط خانوادگی، وضعیت شغلی یا مقابله با استرس نیز می‌پردازد. مشاوره روانشناسی به این افراد کمک می‌کند تا استراتژی‌ها و ابزارهایی را برای قطع مصرف مواد و جلوگیری از عود آن اتخاذ نمایند.

2.درمان اختلالات همزمان

سوء مصرف مواد اعتیادآور و بیماری‌های روانی مانند اضطراب، افسردگی یا اسکیزوفرنی اغلب توام با هم رخ می‌دهند. به این پدیده اختلالات همزمان یا تشخیص اختلالات دوگانه می‌گویند. از سال 2014، نزدیک به 8 میلیون بزرگسال در ایالات متحده با یک اختلال سلامت روان، همراه با سوء مصرف مواد دست و پنجه نرم می‌کردند. درمان یکپارچه برای این اختلالات در کلینیک دکتر جوادی شامل مراقبت‌های پزشکی و درمانی هر دو اختلال توسط روانشناس متخصص ترک اعتیاد می‌باشد.

برنامه‌های رواندرمانی اعتیاد، باعث عملکرد بهتر بیمار در کنترل و کاهش عود علائم ترک بعد از دوره سم زدایی تدریجی می‌شود. افرادی که درمان‌های تلفیقی دریافت نمی‌کنند بیشتر از افرادی که برای هر دو اختلال تحت درمان قرار می‌گیرند، مشکلات پزشکی و لغزش در برنامه ترک اعتیاد ماشروم را تجربه می‌کنند.

3.سم زدایی ماشروم

خدمات سم زدایی ماشروم، بهترین روش برای افرادی هست که دچار وابستگی به مواد محرک و روانگردان شده‌اند. زیرا برای درمان وابستگی و اعتیاد به مواد محرک مانند: ماشروم، کوکائین، گل و ماریجوانا، میبایست برنامه درمانی هم برای ترک جسمی و هم وابستگی ذهنی بیمار در نظر گرفته شود، که این موارد مستلزم حضور شبانه‌روزی بیمار (بستری) در کلینیک است.

برنامه‌های سم زدایی ترک اعتیاد ماشروم در کلینیک دکتر جوادی با استفاده از داروهای ضدمخدر و جدیدترین متدهای رواندرمانی، تحت نظارت شبانه‌روزی روانپزشک و روانشناس متخصص ترک اعتیاد به بیماران آقا و خانم ارائه می‌گردد.

4. کاشت ایمپلنت نالتروکسان و پیشگیری از عود و لغزش

یکی از اجزای مهم درمان سوء مصرف مواد و همچنین مراقبت‌های پس از آن، مهارت‌های پیشگیری از عود می‌باشد که بخش مهمی از موفقیت ترک اعتیاد به ماشروم در بلندمدت، کاشت ایمپلنت نالتروکسان است. آموزش پیشگیری از عود به بیماران کمک می‌کند تا مهارت‌های فردی خودشان را توسعه بدهند، راه‌های کسب حمایت را بیاموزند و زندگی سالم تری داشته باشند. این امر بخش جدایی ناپذیری از تداوم درمان بوده و نباید نادیده گرفته شود. ایمپلنت نالتروکسان با تاییده سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به عنوان یک داروی ضدمخدر شناخته شده و به جهت کنترل و درمان وسوسه بعد از ترک استفاده می‌شود.

اگر شما یا هر کدام از عزیزانتان با اعتیاد به قارچ سیلوسایبین دست و پنجه نرم می‌کنید، مهم است که بدانید امروزه بهترین و جدترین متدهای ترک اعتیاد ماشروم وجود دارد و کمک گرفتن اولین قدم برای پایان دادن به اعتیاد می‌باشد. متخصصین کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات درمانی به شما عزیزان هستند. با استفاده از خدمات روان‌درمانی و کاشت ایمپلنت نالتروکسان، شما می‌توانید به نقطه‌ای از زندگی خود برسید که دیگر میل و نیازی به مصرف این ماده محرک و روانگردان نداشته باشید.

خدمات ترک اعتیاد ماشروم در کلینیک دکتر جوادی

 • یک ارزیابی محرمانه از نیازهای درمانی شما توسط متخصص ترک اعتیاد
 • حمایت شخصی از شما در طول این دوره درمانی، از همان اولین تماس تا مرحله بعد از درمان
 • فراهم نمودن اطلاعات دقیق درباره گزینه‌های خصوصی فوری و ارائه بهترین خدمات هتلینگ؛ هر کدام را که شما نیاز داشته باشید

ویژگی های کلینیک تخصصی دکتر جوادی:

 • دارا بودن امکانات رفاهی و هتلینگ
 • بهترین کادر روانپزشکی و روانشناس ترک اعتیاد
 • روش های نوین درمانی
 • اتاق های مجزا با امکانات رفاهی ویژه
 • بهترین و مجهزترین مرکز با حضورشبانه‌روزی کادر درمانی
 • پیگیری پس از درمان

سوالات متداول در مورد ترک ماشروم

ترک ماشروم چند روز طول میکشد؟

مدت زمان ترک مجیک ماشروم یا قارچ جادویی به عواملی مانند: شرایط سنی شخص مصرف کننده، مدت زمان مصرف و دوز مصرفی زولپیدم در روز بستگی دارد و میتواند یک هفته تا سه هفته دوره بستری بیمار زمان ببرد..

بهترین روش ترک ماشروم چیست؟

دریافت برنامه درمانی جامع برای ترک اعتیاد ماشروم در کلینیک دکتر جوادی این امکان را به بیماران خود میدهد که بهترین روش ترک ماشروم را طبق شرایط جسمی و روانی خود انتخاب کنند.

چگونه ماشروم را ترک کنیم؟

برای ترک همیشگی ماشروم و کنترل علائم ترک این ماده روانگردان و محرک می‌بایست دوره بستری برای ترک قارچ تحت نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد صورت بگیرد و بعد از زمان سم زدایی تدریجی نیز دوره رواندرمانی خود را تحت نظر پزشک و روانشناس ادامه دهید.

به این مطلب چه امتیازی میدید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا 3.7 / 5. شمارش آرا: 3

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان