پزشک ترک اعتیاد

تلاش برای انتخاب بهترین پزشک ترک اعتیاد در طول پروسه ترک، یکی از موضوعات بسیار مهم در اصولی و آسان‌تر طی کردن مسیر رسیدن به بهبودی کامل است. یک روش علمی و اصولی ترک اعتیاد روشی است که مانع بازگشت دوباره بیمار به سمت استفاده از مواد مخدر، مواد محرک، نوشیدنی‌های الکل‌دار و … شود. روشی که در آن بهره‌گیری از دانش و مهارت‌های یک دکتر ترک اعتیاد حاذق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای ریشه یابی اعتیاد در کنار پزشک، حضور روان درمانگر و مشاوره های روانشناسی ترک اعتیاد نیز حائز اهمیت است.

خصوصیات بهترین پزشک ترک اعتیاد

حضور یک پزشک متخصص ترک اعتیاد با تجربه در طول پروسه درمان اهمیت بسیار زیادی دارد اما چه فاکتورها و پارامترهایی جز ویژگی‌های دکتر ترک اعتیاد به شمار می‌روند؟

  • مجوز دار بودن

یک پزشک ترک اعتیاد، برای پیاده‌سازی تک تک مراحل درمان اعتیاد از سم زدایی بدن از مواد مخدر گرفته تا ارائه خدمات مشاوره‌ای و روان درمانی و یا حتی روانپزشکی، باید مجوزهای معتبری از سوی وزارت بهداشت و درمان کشور داشته باشد.

  • توانمند بودن در تدوین یک برنامه درمانی موثر

دکتر ترک اعتیاد باید نسبت به تک تک روش‌های درمانی و علمی رایج برای درمان اعتیاد اشراف داشته باشد تا بتواند بر اساس شرایط فیزیکی و روانی شما، بهترین روش درمانی ممکن را انتخاب کند. یک پزشک ترک اعتیاد با تجربه باید بتواند بر اساس شرایط بیماران (سن، جنسیت، شرایط زندگی، میزان اعتیاد، مدت زمانی که فرد درگیر با مقوله اعتیاد است، شرایط فیزیولوژیکی و روانی بیمار و …) برنامه درمانی را برای آن‌ها تدوین کند. برنامه درمانی که به صورت اختصاصی و با توجه به شرایط بیمار برای او درنظر گرفته شده است.

  • برخورداری از جدیت کافی برای پیگیری کردن از بیمار در طول دوره نقاهت او

دوره نقاهت، یکی از اصلی‌ترین دوره‌های رهایی کامل از اعتیاد است. دوره‌ای که فرد دیگر از نظر جسمی درگیر با اعتیاد نیست اما به دلیل وابستگی روانی که نسبت به مصرف مواد اعتیادزا دارد کماکان به عنوان یک بیمار معتاد شناخته می‌شود. دوره‌ای که لازم است در طول آن، بیمار تحت مراقبت‌های درمانی ویژه دوره نقاهت و مشاوره‌های ورانشناسی و یا روان پزشکی قرار گیرد تا مجددا به سمت استفاده از انواع مختلف مواد مخدر، محرک، نوشیدنی‌های الکل‌دار و … کشیده نشود. به همین جهت لازم است که پزشک از جدیت کافی برای پیگیری بیماران در طول دوره نقاهت برخوردار باشد تا بتواند در به دست آوردن مجدد سلامت روانی کمک کند.

روش های درمانی استفاده شده توسط بهترین پزشک ترک اعتیاد

دکتر ترک اعتیاد باید به انواع مختلف روش‌های درمانی اشراف کافی داشته باشد. اشراف به انواع مختلف این روش‌ها می‌تواند به او در انتخاب بهترین روش درمانی بر اساس شرایط بیمار کمک بسیار برجسته‌ای کند. روش‌های درمانی که بر سلامت جسمانی و روانی به صورت همزمان تاکید دارند.

استفاده از نالتروکسان در بهترین کلینیک ترک اعتیاد یک روش درمانی قطعی و موثر است که در کنار سم زدایی بدن از اعتیاد به صورت اصولی و بهره گیری از خدمات روانشناسی می تواند موثر واقع شود. تمامی روش های درمانی انتخابی توسط پزشک کاملا بستگی به شرایط بیمار دارد. برای کنترل و درمان اختلالاتی که باعث لغزش و مصرف مواد در شخص می شود، داروهای روانپزشکی تجویز می شوند و اگر بیمار تا پایان دوره درمان داروهای خود را مرتب مصرف کند و در تایم مشخص ویزیت خود مراجعه کند در کوتاه مدت دوز داروها کمتر و برخی داروها حذف می شوند.

دکتر ترک اعتیاد در کلینیک دکتر جوادی

مرکز ترک اعتیاد دکتر جوادی دارای مجوز معتبر از سوی وزارت بهداشت و درمان کشور بوده و روش‌های علمی و به روز را در کنار ارائه انواع خدمات مشاوره‌ای توسط بهترین پزشک ترک اعتیاد در تهران برای بیماران خود ارائه می دهد. افراد بعد از مراجعه تحت معاینه و بررسی کامل شرایط فیزیکی و روانی قرار گرفته می‌شوند. بررسی که در تشخیص دقیق ماده‌ای که فرد نسبت به مصرف آن اعتیاد دارد و همچنین چگونگی عملکردش بر سلامتی او نقش بسیار مهمی دارد.

بعد از سپری کردن این مرحله، بهترین پزشک ترک اعتیاد بر اساس شرایط بیمار خود یک برنامه درمانی برای او تدوین می‌کنند. برنامه‌ای که شامل استفاده از روش‌های دارویی و همچنین ارائه خدمات روانشناسی و روانپزشکی به بیمار در طول پروسه ترک و نیز مرحله نقاهت اوست. گروه درمانی و رفتار درمانی، rtms نوروفیدبک شوک درمانی دو نمونه بسیار مهم از خدمات روانشناسی ارائه شده در کلینیک دکتر جوادی هستند که در افزایش اعتماد به نفس بیماران برای حرکت به سمت بهبودی کامل و همچنین افزایش چشمگیر مهارت‌های آن‌ها در کنترل و مدیریت هیجانات و استرس‌ها نقش بسیار چشمگیری دارند.

روش‌های درمانی موثر و با بازده‌ای بالا، همچون کاشت کپسول نالتروکسان در بدن، برای درمان قطعی اعتیاد توسط بهترین دکتر ترک اعتیاد استفاده می‌شود. نالتروکسان یکی از داروهای مورد استفاده برای ترک قطعی اعتیاد است که از سوی سازمان‌ها و ارگان‌های معتبری همچون سازمان غذا و داروی آمریکا یا همان FDA دارای مجوز مصرف است. دارویی که از طریق درگیر شدن با گیرنده‌های عصبی و تحت تاثیر قرار دادن آن‌ها سبب می شود که فرد نشئگی و سرخوشی ناشی از مصرف مواد مخدر را تجربه نکند و به این ترتیب انتظار می‌رود که از عود اعتیاد جلوگیری شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

5 × یک =

همین حالا تماس بگیرید

02179441
Call Now Buttonمشاوره رایگان