۰۲۱-۷۹۴۴۱
کلینیک ترک دکتر جوادی

گروه درمانی

امکانات مرکز ترک اعتیاد

گروه درمانی گروه درمانی چیست؟

تقریباً هرکسی در جامعه خود اصطلاح “بازپروری” را شنیده است. بازپروری بخشی از یک اصطلاح فراگیر مربوط به بسیاری از انواع درمان های مختلف، مانند گروه درمانی است، اما مفهوم کلی آن به مراکز بستری ترک اعتیاد اشاره دارد. این مراکز محلی هستند که افراد هفته‌ها، ماه‌ها یا گاهی حتی سالها برای درمان اعتیاد خود به آنجا میروند و اقامت می‌کنند. گروه درمانی جلساتی است همراه با گروهی از افراد دیگر که آن‌ها نیز برای درمان اعتیاد خود شرکت کرده‌اند.

به یکی از انواع روش های ترک اعتیاد که معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرد، گروه درمانی گفته می‌شود، که از حدود دهه 1940 میلادی شروع شده است. در حالی که از لحاظ فنی می‌توان چندین روش مختلف را در این عنوان مطرح کرد، برای رعایت اختصار، اصطلاح گروه درمانی در برگیرنده همه آنها است.

گروه درمانی نوعی مشاوره خاص است که برای درمان اختلالات روانی از جمله سوء مصرف مواد مخدر و اعتیادآور به کار می‌رود. جلسات گروه درمانی هفته‌ای ۱ الی ۲ ساعت برگزار می‌شود.در گروه درمانی روانشناس به بیماران کمک می‌کند تا درک کنند که تنها نیستند و به آنها امکان می‌دهد اطلاعات و تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، این می تواند به تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس در بین اعضای گروه درمانی کمک کند. گروه درمانی به شرایطی تبدیل می‌شود که در آن بیماران می‌توانند یاد بگیرند که چگونه رفتارهای مخرب مانند مصرف مجدد مواد مخدر اجتناب کنند و در عوض شروع به انجام رفتارهای جدید و سالم کنند.

 

نمودار ترک تریاک نسبت به زمان

ترک تریاک چند روز طول می‌کشد؟ به افرادی که سابقه برگشت به اعتیاد دارند، اکیداً توصیه می‌شود که مدت طولانی‌تری در کلینیک اقامت کنند و برنامه‌های درمانی فشرده را ادامه دهند. همچنین درمان طولانی‌تر به بیمارانی پیشنهاد می‌شود که به چند ماده مخدر معتاد هستند یا به عارضه جسمی یا روانی دامن زننده به اعتیاد مبتلا هستند. زمان بیشتر این امکان را برای بیمار فراهم می‌کند تا ساز و کارهای دفاعی خود را در برابر مشکلات و موقعیت‌هایی که آن‌ها را به سوءمصرف مواد ترغیب می‌کند، قبل از ورود به دنیای واقعی قوی‌تر کنند.

چنانچه برای تشخیص روش مناسب درمان اعتیاد به تریاک به کمک پزشک ترک اعتیاد نیاز دارید، می‌توانید برای دریافت مشاوره از متخصصین مجرب ما با شماره کلینیک جوادی تماس حاصل فرمایید یا فرم تماس با ما را تکمیل کنید. مشاوران ما در تمام ساعات شبانه‌روز در خدمت شما هستند و در نهایت رازداری و بدون تحمیل کمترین هزینه یا تعهدی به سوالاتتان پاسخ می‌دهند.

مرکز خدمات سم زدایی بدن از مواد مخدر با نام کلینیک دکتر جوادی در این حوزه فعالیت دارد و بهترین خدمات را در زمینه سم زدایی تریاک ارائه می‌دهد.

No Data Found

برگزاری  جلسات روان درمانی  جلسات روان درمانی در مراکز تخصصی ترک اعتیاد

افرادی که درگیر بیماری اعتیاد هستند برای گفتگو در مورد داستانها، افکار، تجربیات و احساسات مربوط به اعتیاد، با یکدیگر ملاقات می‌کنند. این جلسات توسط یک درمانگر یا روانشناس که با انتخاب مباحث و راهنمایی و هدایت جلسات به سوی بهترین مزایای ممکن صورت می‌پذیرد. به این ترتیب، درمانگر می‌تواند جلسات را رصد کند و از حصول نتیجه مورد انتظار اطمینان حاصل کند.

پروتکل گروه درمانی پروتکل گروه درمانی اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی دکتر جوادی:

 • به افراد اجازه می‌دهند تا تجربیات خود را با دیگران که با موضوعات مشابه سروکار دارند ، به اشتراک بگذارند.
 • گروه می‌تواند متشکل از 4 تا 3 عضو یا بیش از 12 عضو باشد.
 • به طور کلی یک یا دو بار در هفته به مدت 1-2 ساعت برگزار می‌شود.
 • نوع گروه توسط پزشک معالج تعیین می‌شود و می‌تواند شامل گروه های حمایتی، پیشرفت مهارت ها و روحی – تربیتی باشد.

اعتیادهای درمان شده توسط گروه درمانی گروه درمانی

در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد دکتر جوادی درمانگر یک بستر ساختاری فراهم می‌کند که بحث‌ها را کنترل می‌کند و به هر یک از بیماران گروه درمانی کمک می‌کند تا درک بهتری از خود و همچنین راه‌هایی برای پیشرفت مستمر داشته باشند. با توجه به تجربه چندین ساله این مرکز در برگزاری جلسات، اکثر بیماران گروه درمانی نتیجه مثبتی داشتند و همچنین بیشتر مراجعه کنندگان تسهیلات درمان خود را به دیگران پیشنهاد داده‌اند. این نشان می‌دهد که گروه درمانی نقش بزرگی در موفقیت و رضایت درمان اعتیاد آنها داشته است. در زیر می‌توان به اعتیادهای درمان شده توسط گروه درمانی این مرکز اشاره کرد:

 • اعتیاد به الکل
 • اعتیاد به دخانیات یا نیکوتین
 • وابستگی به داروهای ضد افسردگی
 • میل به مصرف مواد توهم‌زا (LSD)
 • مصرف خودسرانه داروهای شبه مخدر
 • اعتیاد به مواد مخدر(تریاک و شیره تریاک و…)
 • اعتیاد به مواد محرک(ماریجوانا، کوکائین و اکستازی و …)

برخی تصور می‌کنند این جلسات همان درمان 12 مرحله ای است. اگرچه هر دو به صورت گروهی انجام می‌شوند، اما آنها در نحوه انجام تفاوت زیادی دارند. 12 مرحله به صورت جداگانه دنبال می‌شوند و جلسات برای این است که هر عضو در مورد روند بهبود در کنار آنها صحبت کند و هرگونه کمک مورد نیاز را دریافت کند. گروه درمانی بهبود یافته است و در جهتی که برای گروه و منافع فردی بهتر باشد، هدایت می‌شود. این روش مراحل خاصی را دنبال نمی‌کند، بلکه دارای دستورالعمل‌ها یا مباحث محکمی است که رهبر گروه از آنها برای کمک به جلسات استفاده می کند. روش 12 مرحله ای به خودی خود روشی کاملا متفاوت است و نباید با گروه درمانی اشتباه گرفته شود.

گالری تصاویر

امکانات مرکز ترک اعتیاد

مزایای مزایای این جلسات برای بیماران اعتیاد

یکی از مزایای مهم این درمان آن است که در حین اینکه افراد در حال حل مشکلات خود هستند، به دیگران نیز در حل مشکلاتشان کمک می‌کنند. ارتباط و دوستی محکمی بین اعضای ایجاد می‌شود. جلسات گروهی و راهنمایی درمانگر باعث می‌شود که مراجعان به فکر کاهش مصرف داروی خود یا ترک کامل باشند. به طور معمول، یک درمانگر دارای مجوز قادر خواهد بود تا تعیین کند که چه نوع گروهی بهترین راه حل را برای بیماران دارد که بر اساس میزان تمایل آنها برای تغییر و مشارکت در گروه درمانی مناسب است. بسته به نوع اعتیاد فرد، ممکن است نیاز به درمان دارویی همراه با گروه درمانی باشد.

دریافت کمک برای اعتیاد به  مواد مخدر یا الکل  مواد مخدر یا الکل

آیا شما یا یکی از عزیزانتان با اعتیاد به مواد مخدر یا الکل دست و پنجه نرم می‌کنید؟ اگر چنین است، امروز با مشاوران ترک اعتیاد ما تماس بگیرید. ما اینجا هستیم تا به افراد در پیدا کردن درمان مناسب کمک کنیم. گاهی اوقات نوع درمان مناسب که منطبق با تمام معیارهای فرد باشد، دشوار است. مشاوران ما با تمامی روش‌های ترک اعتیاد در کلینیک دکتر جوادی آشنایی دارند و می‌توانند در یافتن بهترین و سریع ترین روش ترک اعتیاد، شما را یاری کنند.

مقالات مرتبط مرتبط

لیست متخصصین

دکتر ابراهیم زاده
فوق دکترا نوروساینس
دکتر سمیعی
سوپروایزر بخش نوروساینس
دکتر بهاره عیوض نژاد
روانپزشک و متخصص ترک اعتیاد

0 پاسخ به “گروه درمانی ترک اعتیاد”

 1. داریوش گفت:

  توضیحات برای مدت زمان درمان
  هزینه درمان
  آیا بازگشت پذیر است
  فقط در تهران

 2. کیان صمدی گفت:

  سلام میخوام بیام کلینیک ولی شهرستانم..همدان نمایندگی ندارید؟؟؟

 3. علی جودی گفت:

  سلام هزینه اش حدودن چقدر می‌شود

 4. آنی گفت:

  سلام، ای کاش هزینه همه درمانها در سایت ذکر شده بود . آدم میفهمید آیا توان مالی داره یا نه؟ اینجوری فقط وقت هر دو سمت تلف میشه. البته نظر شخصی منه ☺️ سرویسهایی رو که ارائه میدین بنظر عالی میان ولی میمونه هزینه که آیا میشه یا نه

 5. رشید یزدان پناه گفت:

  سلام هزینش چقدره

 6. فرشاد گفت:

  سلام اینجاب کارمند اداره دولتی هستم و حدودیک سال و نیم گرفتار مصرف شیشه وشیره هستم ، میخواستم بدونم که آیا میشه قسطی پرداخت کنم وازشراین کثافت خلاص شم نمیخوام آبروم بره بجزخداوخانواده ام کسی نمیدونه چکارکنم ترخدا کمکم کنیدآبروخیلی شرطه من سفته ام میزارم ضمانت ،فیش حقوقی واشتغال به کارودفترچه بیمه هرچی که بخوایدکم کم کنیدممنون ازشما زحمتکشان گل و فرزندان حضرت زینب(ص)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 10 =

بهبودی از امروز شروع می شود

اکنون برای حمایت از ترک اعتیاد تماس بگیرید

فرم درخواست مشاوره