۰۲۱-۷۹۴۴۱
کلینیک ترک دکتر جوادی

بستری ترک اعتیاد

امکانات مرکز ترک اعتیاد

هنگامی که فرد مصرف‌کننده در کلینیک شبانه روزی ترک اعتیاد دکتر جوادی پذیرش و بستری می‌گردد، کادر درمانی این مرکز دو نکته مهم را که بیماران برای بهبودی و درمان اعتیاد به آن نیازمند هستند را در نظر می‌گیرند: زمان و تمرکز. این موارد باعث می‌شود که افراد بتوانند فرآیند بهبودی خود را به صورت مناسب و تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد آغاز نمایند. انتخاب بین برنامه صحیح و برنامه غلط می‌تواند تفاوت بین عود اعتیاد و یک عمر پاک بودن باشد. افراد در این مرکز از مزایای درمان تخصصی ترک اعتیاد و اعصاب و روان بهره‌مند می‌شوند که در هیچ جای دیگری نمی‌توانند دریافت کنند.

در واقع، این مزایا در مراحل درمان اعتیاد کلینیک دکتر جوادی برای تمامی بیماران بستری و سرپایی وجود دارد:

  • درمان جسمی
  • درمان روانپزشکی
  • درمان روانشناسی و احساسی

نمودار ترک تریاک نسبت به زمان

ترک تریاک چند روز طول می‌کشد؟ به افرادی که سابقه برگشت به اعتیاد دارند، اکیداً توصیه می‌شود که مدت طولانی‌تری در کلینیک اقامت کنند و برنامه‌های درمانی فشرده را ادامه دهند. همچنین درمان طولانی‌تر به بیمارانی پیشنهاد می‌شود که به چند ماده مخدر معتاد هستند یا به عارضه جسمی یا روانی دامن زننده به اعتیاد مبتلا هستند. زمان بیشتر این امکان را برای بیمار فراهم می‌کند تا ساز و کارهای دفاعی خود را در برابر مشکلات و موقعیت‌هایی که آن‌ها را به سوءمصرف مواد ترغیب می‌کند، قبل از ورود به دنیای واقعی قوی‌تر کنند.

چنانچه برای تشخیص روش مناسب درمان اعتیاد به تریاک به کمک پزشک ترک اعتیاد نیاز دارید، می‌توانید برای دریافت مشاوره از متخصصین مجرب ما با شماره کلینیک جوادی تماس حاصل فرمایید یا فرم تماس با ما را تکمیل کنید. مشاوران ما در تمام ساعات شبانه‌روز در خدمت شما هستند و در نهایت رازداری و بدون تحمیل کمترین هزینه یا تعهدی به سوالاتتان پاسخ می‌دهند.

مرکز خدمات سم زدایی بدن از مواد مخدر با نام کلینیک دکتر جوادی در این حوزه فعالیت دارد و بهترین خدمات را در زمینه سم زدایی تریاک ارائه می‌دهد.

No Data Found

درمان درد جسمانی  ترک اعتیاد  ترک اعتیاد 

بیمار در زمان بستری تدریجی با یک برنامه درمانی ترک اعتیاد با توجه به مقدار، نوع مصرف، مدت زمان مصرف و شرایط جسمی، از مزایای درمان درد جسمانی بهره‌مند می‌گردد. اگر فردی وابستگی جسمی به یک ماده مخدر یا الکل داشته باشد، توقف در مصرف می‌تواند منجر به بروز علائم ترک بصورت درد جسمانی شود. در این کلینیک تخصصی که دارای مجوز بهداشت و بستری شبانه روزی است، فرآیند سم‌زدایی فوق سریع ترک اعتیاد تحت نظر پزشک متخصص و کادر درمانی برای بیماران دچار اعتیاد انجام می‌شود. این قضیه به طور عملی باعث کاهش ریسک اُوردوز شده (زیرا بیمار دسترسی به ماده مخدر نداشته) و به طور چشمگیری میزان موفقیت را افزایش می‌دهد.

درمان روانپزشکی  ترک اعتیاد  ترک اعتیاد

چندین نوع درمان روانپزشکی در اغلب مراکز ترک اعتیاد ارائه می‌شود. این طیف وسیع از گزینه‌های درمانی به تغییر وضعیت فعلی فرد به حالت عدم مصرف، سابقه مصرف بیمار و بهبود آینده آنها توجه می‌کند. برنامه‌های خوب، چند گزینه روانپزشکی مختلف را ارائه می‌دهند؛ دلیل این کار این است که هیچ دو نفری شبیه هم نیستند و شرایط فردی خاص هریک تعیین کننده انواع مختلف درمانی است که می‌تواند برای آنها موثر باشد.

درمان روانشناسی  ترک اعتیاد  ترک اعتیاد

برخی مراکز ترک اعتیاد مزایای احساسی که بیمار طی بستری در برنامه درمان را تجربه می‌کند را بر اساس فلسفه برنامه خود به عنوان مزایای روحی یا ذهنی تلقی می‌کنند و اعتقاد دارند که نباید سعی در کاهش این احساسات شود. اگرچه وابستگی جسمی به مواد مخدر و یا الکل یکی از اجزای اصلی اعتیاد است، ولی آرامش ذهنی و امنیت احساسی که افراد بعد از بستری در کلینیک تخصصی روانپزشکی و ترک اعتیاد دکتر جوادی دریافت می‌کنند یکی از اجزای ضروری بوده که در درمان آنها تاثیرگذار است.

فقط کافی است تصور کنید، هیچ کودک بیمار یا فریاد زننده‌ای وجود ندارد، هیچ استرس کاری و تنش با افراد دیگر بر سر مسائل گذشته نیست، جر و بحثی با همسر یا سایر اعضای خانواده وجود ندارد و هیچ قبضی و قسطی هم نیست که بایستی پرداخت شود. در زمان بستری تدریجی این امکان را برای افراد فراهم می‌کند که بین خودشان و جهان دیوار حائلی بکشند و از این طریق فرصتی را جهت تمرکز فقط روی بهبودی خودشان بیابند.

مراحل درمان بستری  ترک اعتیاد  ترک اعتیاد

وقتی فرد بیمار در مرکز تخصصی ترک اعتیاد دکتر جوادی برای درمان تدریجی اعتیاد پذیرش و بستری می‌شود، بلافاصله از محیط اولیه که شاید دلیل اصلی روی آوردن وی به استفاده از مواد مخدر بوده خارج می‌شود. افراد اغلب فکر می‌کنند که میل به مصرف فقط به سادگی پیش می‌آید؛ در حالی که واقعیت بیش از این است؛ محرک‌های خاصی که ممکن است باعث مصرف مواد مخدر یا الکل شوند شامل صداها، بوها و تصاویر است. علاوه بر اینها استرس نیز عامل مهمی در عود اعتیاد است. به این دلیل است که یک کلینیک بستری ترک اعتیاد بصورت شبانه روزی می‌تواند چندین مساله را از بین ببرد. در این مرکز ترک اعتیاد افراد می‌توانند از تمامی این محرک‌ها دوری جسته و حس دائمی وسوسه را تجربه نمی‌کنند.

این قضیه نه تنها باعث پشتیبانی ذهنی و از بین بردن انگیزه تسلیم فوری به هوس‌ها می‌شود، بلکه به این معنی است که می‌توان با هر عارضه غیرمنتظره ای دست و پنجه نرم کرد. حضور کادر پزشکی با تجربه در کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی دکتر جوادی در تهران به این معنی است که این دسته از پزشکان و روانشناسان نه تنها می‌توانند در از بین بردن علائم ترک کمک نمایند، بلکه به طور جدی نسبت به هر تغییری که می‌تواند خطر جسمی برای فرد داشته باشد، آگاه هستند.

ترک اعتیاد به روش  بستری یا سرپایی؟  بستری یا سرپایی؟

پزشک متخصص ترک اعتیاد با توجه به شرایط جسمی، روحی، نوع اعتیاد بیمار نوع دوره درمانی را تشخیص می‌دهد و بیماران می‌توانند از این فرصت برای بازیابی سلامتی دوباره خود استفاده کنند. باید به این موضوع توجه داشته باشید که یک روش ترک اعتیاد برای تمام بیماران موثر نیست! به همین دلیل است که در این کلینیک برنامه‌های خدمات درمان سرپایی، بستری، سم‌زدایی را متناسب با نیازهای مختلف هر بیماران ارائه می‌دهند.

گالری تصاویر

امکانات مرکز ترک اعتیاد

درمان بستری  تدریجی ترک اعتیاد  تدریجی ترک اعتیاد

ترک اعتیاد بصورت بستری تدریجی در این مرکز دارای مدت زمان اقامت طولانی‌تری هست. با اینکه در نگاه اول ممکن است این قضیه ناخوشایند به نظر بیاید. (اینکه فرد مجبور شود در یک مکان دیگر دور از دوستان و عزیزانش باشد)، ولی این اقامت طولانی چند مزیت قابل توجه در پی دارد که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت. مطالعه‌ای که در ژورنال “وابستگی به مواد مخدر و الکل” منتشر شده است حاکی از نرخ ­های بالاتر بهبودی در بیمارانی است که مدت طولانی‌تری را در مرکز توانبخشی بستری خود سپری نموده‌اند. به خاطر داشته باشید که آموزه‌هایی که طی دوره بهبودی به فرد داده می‌شود باید در سرشت او رسوخ کنند تا واقعاً تأثیر خود را در ایجاد تغییر نشان دهند. به همین دلیل است که اقامت های طولانی تر منتج به بیماران سازگارتر می‌شود.

درمان سرپایی  ترک اعتیاد  ترک اعتیاد

درمان سرپایی اعتیاد برای بیمارانی می‌باشد که مراحل سم زدایی مواد از بدن را انجام داده‌اند و دیگر مراحل درمان اعتیاد خود را بدون اقامت شبانه‌روزی در کلینیک دکتر جوادی ادامه می‌دهند. این درمان شامل درمان‌های دارویی (داروهای روانپزشکی ترک اعتیاد) و درمان‌های غیردارویی (روان درمانی، گروه درمانی، خانواده درمانی، زوج درمانی و سکس تراپی) و پیشگیری های بعدی است.

درمان بستری  تدریجی ترک اعتیاد  تدریجی ترک اعتیاد

ترک اعتیاد بصورت بستری تدریجی در این مرکز دارای مدت زمان اقامت طولانی‌تری هست. با اینکه در نگاه اول ممکن است این قضیه ناخوشایند به نظر بیاید. (اینکه فرد مجبور شود در یک مکان دیگر دور از دوستان و عزیزانش باشد)، ولی این اقامت طولانی چند مزیت قابل توجه در پی دارد که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت. مطالعه‌ای که در ژورنال “وابستگی به مواد مخدر و الکل” منتشر شده است حاکی از نرخ ­های بالاتر بهبودی در بیمارانی است که مدت طولانی‌تری را در مرکز توانبخشی بستری خود سپری نموده‌اند. به خاطر داشته باشید که آموزه‌هایی که طی دوره بهبودی به فرد داده می‌شود باید در سرشت او رسوخ کنند تا واقعاً تأثیر خود را در ایجاد تغییر نشان دهند. به همین دلیل است که اقامت های طولانی تر منتج به بیماران سازگارتر می‌شود.

دستگاه‌های ICU ICU

بخش مراقبت های ویژه یا ICU، یک بخش ویژه در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی می‌باشد که مرکز مراقبت های بهداشتی است و در این بخش داروی درمانی فشرده تحت نظر پزشک متخصص اعصاب و روان به بیماران بستری ارائه می‌دهند.

انواع دستگاه های ICU:

داستان همینجا  همینجا  تمام نمی‌شود!

مهم است که به خاطر داشته باشیم که پاک بودن به معنی حل و فصل شدن ماجرا نیست. فقط صرف اینکه کسی پاک است دلیل بر این نیست که او دیگر تحت تأثیر محرک‌ها قرار نمی گیرد. تحقیقات در مورد افراد مبتلا به اعتیاد نشان از ضرورت بروز یک تغییر فرهنگی در افرادی می‌دهد که در حال سپری نمودن دوره بهبودی از اعتیاد به مواد مخدر هستند. بهبودی چیزی بیش از این است که فقط بگویید “من همینجا قسم می‌خورم که هرگز دوباره مصرف نکنم!”. بلکه به معنی یافتن راه کاملا جدیدی برای دست و پنجه نرم کردن با استرس ­های رایج و نیز توسعه یک سبک زندگی کاملاً جدید است. این فرآیندی نیست که طی چند هفته یا حتی چند ماه رخ دهد، بلکه ممکن است نیازمند سال‌ها زمان باشد و حتی در برخی از بیماران، چیزی است که هرگز به طور کامل اتفاق نخواهد افتاد.

مراقبت بعد از دوره بستری دوره بستری ترک اعتیاد

بعد از سپری شدن دوره سم زدایی تدریجی (بستری) و ترک اعتیاد بیمار با شرکت در جلسات هفتگی گروه درمانی، خانواده درمانی، زوج درمانی و یا جلسات مشاوره خصوصی که ممکن است با توجه به شرایط هر بیمار فرمت متفاوتی داشته باشد، مراحل پیشگیری از سوء مصرف خود را تحت نظر کادر روانپزشکی و روانشناسی با موفقیت سپری کند.

  1. خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک برای بیماران اعتیاد و اعصاب و روان
  2. برگزاری جلسات گروه درمانی، خانواده درمانی، زوج درمانی و …
  3. انجام تست های روانشناسی و تشخیص نوع بیماری
  4. ویزیت روانپزشک و روانشناس در تمامی مراحل درمانی

مقالات مرتبط مرتبط

لیست متخصصین

دکتر ابراهیم زاده
فوق دکترا نوروساینس
دکتر سمیعی
سوپروایزر بخش نوروساینس
دکتر بهاره عیوض نژاد
روانپزشک و متخصص ترک اعتیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 11 =

بهبودی از امروز شروع می شود

اکنون برای حمایت از اعتیاد تماس بگیرید