ترک تریاک چند روز طول می‌کشد؟

ترک تریاک چند روز طول می‌کشد؟
تاریخ انتشار : 22.03.1402
مدیر سایت
0
(0)

این سوال که ترک تریاک چند روز طول می‌کشد یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که می‌خواهند اعتیاد به مواد مخدری مانند تریاک را درمان کنند. ترک تریاک چند روز طول می‌کشد؟ به باور متخصصان درباره مدت زمان ترک تریاک عوامل زیادی دخیل هستند. با در نظر گرفتن مراحل و روند ترک در بسیاری از مواقع مشکلاتی سر راه افراد قرار می‌گیرد.

مدت ترک تریاک برای افراد مختلف با شدت اعتیاد و شرایط روحی جسمانی متفاوت است. افرادی که می‌خواهند تریاک را ترک کنند چیزی بین 10 روز تا دو هفته باید برای پاکی کامل و رفع کامل خماری تلاش کنند؛ مدت ترک تریاک در واقع ارتباط زیادی با ویژگی‌های شخصی مثل سن و سال، جنسیت، مدت زمان و میزان مصرف دارد.

مدت زمان ترک تریاک به روش تدریجی

مدت زمان ترک تریاک به روش تدریجی

ترک مواد مخدر تریاک به صورت تدریجی و قدم به قدم یکی دیگر از روش‌هایی است که می‌توان در مواقع پیشرفته و وخیم اعتیاد از آن استفاده کرد. در این روش معمولاً سم زدایی به صورت دوره‌ای و به آهستگی صورت می‌گیرد که در این صورت مدت زمان ترک تریاک افزایش خواهد یافت. در این روش متخصصان به تدریج میزان تریاکی که به فرد می‌رسد را کاهش می‌دهند. این روش در واقع روش ترک مواد تریاک بدون درد است که بسیار مؤثر است اما توجه داشته باشید این روش ترک حتماً باید تحت نظر پزشک و در کلینیک ترک اعتیاد انجام شود و کم‌کم بدن با میزان کمتری از تریاک عادت می‌کند به نحوی که به مرور زمان میزان مصرف به صفر می‌رسد.

مدت زمان سم زدایی تریاک از بدن (سم زدایی تریاک چند روز است؟)

روش‌های مختلفی در جهت ترک تریاک وجود دارد و هر کدام از این روش‌ها مدت زمان سم زدایی را کاهش و یا افزایش می‌دهند. در مطلب بالا به روش تدریجی ترک این ماده مخدر پرداختیم اما در این جا می‌خواهیم به روش های دیگری نیز بپردازیم که در دوره ترک تریاک وجود دارد و مدت سم زدایی را مشخص می‌کند.

مدت زمان ترک اعتیاد تریاک به روش سنتی

هر فردی که درگیر اعتیاد به تریاک است حداقل یک بار این دوره ترک مواد تریاک را تجربه کرده است. یکی از معایب این روش، کاهش موفقیت افراد برای ترک اعتیادشان است. به صورتی که طبق آمار تنها ۱۵ درصد از افراد توانسته‌اند به وسیله روش سنتی، اعتیاد خود را درمان کنند. در رابطه با این دوره که ترک اعتیاد چند روز طول می کشد باید بگوییم نسبت به روش های دیگر زمان ترک اعتیاد تریاک به روش سنتی بیش تر می‌شود.

این روش را برای کسانی که استقامت زیادی برای ترک ندارند و نمی‌توانند دردهای طولانی مدت را تحمل کنند توصیه نمی‌گردد و بخصوص اگر زمان طولانی مصرف تریاک داشته‌اند! پیشنهاد می‌کنیم از جدیدترین داروهای روانپزشکی و روش‌های روان درمانی متناسب با شرایط هر بیمار بصورت برنامه منحصر و جداگانه در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد دکتر جوادی که تحت نظر کادر درمانی با تجربه ارائه می‌شود، استفاده کنند.

مدت زمان ترک اعتیاد تریاک به روش سنتی

ترک شیره چند روز طول می کشد؟

مدت زمان ترک اعتیاد برای کسانی که به شیره تریاک وابسته هستند، در روش های درمانی مختلف متفاوت است. اغلب افرادی که اعتیاد شدید و مصرف طولانی مدت داشته‌اند، باید حتماً تحت نظر روانپزشک متخصص و در مراکز تخصصی ترک اعتیاد و روانپزشکی شبانه روزی، اقدام به درمان اعتیاد خود کنند. به فرض مثال مدت زمان ترک تریاک و شیره در روش درمانی که از داروی آنتاگونیست استفاده می‌شود، نسبت به روش تدریجی متفاوت است.

درد خماری تریاک چند روز است؟

یکی از سوالات مهم که ذهن افراد درگیر اعتیاد را مشغول کرده این است که درد خماری تریاک چند روز است؟

باید در پاسخ این سوال به شما بگوییم که این امر ارتباط مستقیمی با میزان مصرف فرد دارد اما گذراندن مراحل درمان اعتیاد در یک کلینیک تخصصی تحت نظر پزشک متخصص اهمیت ویژه ای دارد. به عبارتی باید بگوییم طی کردن مسیر ترک تریاک در یک مرکز تخصصی دوره خماری آن را کاهش داده و برای فرد قابل تحمل می کند.

برای درمان اعتیاد به تریاک در مرکز تخصصی ترک اعتیاد دکتر جوادی چقدر زمان لازم است؟

اگر بخواهیم پاسخ دقیقی به این سوال بدهیم به صورت میانگین حدود ۱۰ تا ۱۶ روز طول می کشد تا ماده مورفین از بدن شخص مصرف کننده خارج شود. همان طور که می‌دانید مورفین ماده اعتیادآور در تریاک است و برای این که این ماده به صورت کامل از بدن خارج شود، حدود ۱۰ تا ۱۶ روز زمان می‌برد. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که طول دوره درمان اعتیاد بسیار بیش تر از این مدت است و پس از گذراندن دوره سم زدایی تریاک از بدن، شخص بیمار باید مراقبت های پزشکی و درمانی مانند: گروه درمانی، خانواده درمانی، زوج درمانی، سکس تراپی و درمان اختلالات جنسی، ویزیت ماهیانه روانپزشک و روانشناس را در بهترین مرکز ترک تریاک سپری کند.

مدت زمان ترک قطعی تریاک برای اشخاص خاص متفاوت است. بسیاری از بیماران از قبل باید شرایط روانی خود را برای وارد شدن به این دوره درمان آماده کنند. چون بیمار در روزهای ابتدایی حتماً دردهای جسمانی و عضلانی را تجربه می‌کند و باید از قبل این موضوع را در ذهن خود باز کرده باشد که طاقت و توانایی هر گونه درد و رنج را در این دوره درمان داشته باشد. به همین دلیل برای پاسخ دادن قطعی به سوال ترک اعتیاد تریاک چند روز طول می کشد در بالا عنوان کردیم که حدود 10 – 16  روز به طول می‌انجامد تا شخص بیمار از درد و خماری ناشی از ماده مورفین در بدن خود رهایی یابد.

یکی از مراکز برتر درمان ترک تریاک و شیره در تهران کلینیک دکتر جوادی است. این مجموعه با پشتوانه قوی توانسته در واقع یکی از بهترین و مجهزترین کلینیک‌های ترک اعتیاد را در تهران دایر کند. در مرکز ترک اعتیاد دکتر جوادی روش‌های نوین ترک و سم زدایی برای رهایی کامل از اعتیاد به تریاک در اختیار افراد بیمار قرار می‌گیرد. متخصصان و درمانگران مرکز ترک اعتیاد دکتر جوادی دانش و تجربه بالایی دارند و می‌توانند در امور سم زدایی و روش‌های مقابله با وسوسه در دوران نقاهت به افراد کمک زیادی کنند.

سوالات متداول در مورد مدت زمان ترک تریاک

ترک مواد مخدر تریاک چند روز طول می ‌کشد؟

بسته به وخامت و مدت زمان اعتیاد فرد، ترک این ماده مخدر متغیر خواهد بود طبیعتاً سم زدایی و ترک جسمی در فردی که 10 سال تریاک مصرف می‌کند با فردی که دو سال و با دوز پایین به این ماده مخدر معتاد است تفاوت خواهد داشت.

ترک مواد مخدر تریاک به روش تدریجی چند روز طول می کشد؟

در ترک مواد مخدر تریاک به صورت تدریجی معمولاً سم زدایی به صورت دوره‌ای و به آهستگی صورت می‌گیرد که در این صورت مدت زمان ترک تریاک افزایش خواهد یافت.

مدت زمان برای ترک مواد مخدر تریاک در مراکز ترک اعتیاد چقدر است؟

اگر بخواهیم پاسخ دقیقی به این سوال بدهیم به صورت میانگین حدود ۱۰ تا ۱۶ روز طول می کشد تا ماده مورفین از بدن شخص مصرف کننده خارج شود.

به این مطلب چه امتیازی میدید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا 0 / 5. شمارش آرا: 0

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

6 + هشت =

Call Now Buttonمشاوره رایگان