۰۲۱-۷۹۴۴۱
کلینیک ترک دکتر جوادی

ترک آنتی هیستامین

امکانات مرکز ترک اعتیاد

ترک آنتی‌هیستامین، که یک دسته از داروهای استفاده‌شده در کنترل حساسیت‌ها و علائم آلرژیک محسوب می‌شود، یک فرآیند چالش‌آمیز و مهم برای افرادی است که از این داروها برای مدت طولانی استفاده کرده‌اند. آنتی‌هیستامین‌ها با کاهش تأثیرات هیستامین در بدن، به کنترل علائم آلرژیک کمک می‌کنند. اما برخورداری از وابستگی به این داروها و نیاز به تدریجی کاهش مصرف آنها، تصمیمی دشوار و ضروری می‌کند.

برای ترک آنتی هیستامین آنتی هیستامین چه باید کرد؟

ترک آنتی‌هیستامین، که به طور گسترده برای مدیریت حساسیت‌ها و علائم آلرژیک استفاده می‌شود، می‌تواند یک فرآیند چالش‌برانگیز باشد. روش‌های مختلفی برای کمک به فرد در فرآیند ترک وجود دارد که بهترین راه انتخاب آن‌ها به عواملی مانند سطح وابستگی و وضعیت فرد بستگی دارد. یکی از پیشنهادات مؤثر برای ترک آنتی‌هیستامین مراجعه به کلینیک‌های ترک اعتیاد است. این مراکز تجهیزات و تخصصی‌های متعددی دارند که به افراد کمک می‌کنند تا فرآیند ترک را بهتر و موثر‌تر طی کنند.

مشاوره از متخصصین نقش بسزایی در موفقیت فرآیند ترک آنتی‌هیستامین دارد. مشاوره فردی یا گروهی با متخصصین می‌تواند به فرد کمک کند تا با چالش‌ها و مشکلاتی که در طول فرآیند ترک با آن‌ها روبرو می‌شود، مقابله کند.

همچنین، تغییر سبک زندگی و ترک عادات مصرف آنتی‌هیستامین به‌طور تدریجی با مشوره پزشک می‌تواند مفید باشد. توجه به تغذیه سالم، فعالیت‌های ورزشی منظم و ایجاد ساختار مناسب در روزمره زندگی می‌تواند فرآیند ترک را تسهیل و تسریع کند.

وابستگی به آنتی هیستامین آنتی هیستامین

افرادی که آنتی هیستامین‌ها را به طور منظم مصرف می‌کنند، احتمالا اعتیاد به آنتی هیستامین را تجربه خواهند کرد درست مانند کسانی که اعتیاد به قرص های خواب آور را تجربه می کنند. این افراد به مرور باید دوز بالاتری از آنتی هیستامین را مصرف کنند تا اثر مشابهی داشته باشد. اگر علائم وابستگی را در خود میبینید سریعا باید برای ترک آنتی هیستامین و ترک قرص خواب اقدام کنید.

No Data Found

انواع آنتی هیستامین آنتی هیستامین

لیست آنتی هیستامین‌ها به دو دسته عمده تقسیم می‌شوند. دسته اول مسدود کننده‌های H-1 نام دارد که دارای نسل اول و نسل دوم است. این نوع از آنتی هیستامین‌ها برای درمان علائم آلرژی استفاده می‌شود. نوع دوم، مسدود کننده‌های H-2 نام دارد. آنها برای درمان بیماری‌های گوارشی، از جمله بیماری ریفلاکس معده به مری، زخم معده، تهوع و استفراغ استفاده می‌شوند.

چند نمونه از لیست آنتی هیستامین های نسل اول مسدود کننده‌های H-1 عبارتند از:

بروم فنیرامین ،کلرفنیرامین، کلماستین ، سیپروهپتادین ، دکس کلرفنیرامین، دیمن هیدرینات، دیفن هیدرامین، دوکسیلامین، هیدروکسی زین، فنیندامین

چند نمونه از لیست آنتی هیستامین ها  نسل دوم مسدود کننده های H-1 عبارتند از:

آزلاستین، لوراتادین، ستیریزین ، دس لوراتادین ، فکسوفنادین

اگر می‌خواهید برای درمان مشکلات معده، آنتی هیستامین استفاده کنید، احتمالاً آنتی هیستامین H-2 را باید بکار بگیرید.

چند نمونه از آنتی هیستامین های H-2 عبارتند از:

سایمتیدین ، فاموتیدین، رانیتیدین

مراحل آنتی هیستامین آنتی هیستامین

عوارض آنتی هیستامین آنتی هیستامین

برخی از عوارض آنتی هیستامین‌های نسل اول عبارتند از:

خواب آلودگی، خشکی دهان، خشکی چشم، تاری یا دوبینی، سرگیجه و سردرد، فشار خون پایین، ضخیم شدن مخاط در راه های هوایی، ضربان قلب سریع، مشکل در ادرار کردن و یبوست.

از عوارض جانبی آنتی هیستامین‌های نسل دوم عبارتند از:

سردرد، سرفه کردن، خستگی، گلو درد، درد یا ناراحتی شکم، حالت تهوع یا استفراغ.

عوارض جانبی رایج لیست آنتی هیستامین‌های H-2 عبارتند از:

خواب آلودگی، درد مفاصل یا عضله، سردرد، سردرگمی در افراد مسن، سرگیجه، تورم و حساسیت سینه.

مرکز ترک آنتی هیستامین آنتی هیستامین

آنتی‌هیستامین‌ها برای محافظت از بدن شما در برابر آلرژن‌های خارجی ایجاد شده‌اند، اما ممکن است اعتیادآور باشند. بنابراین در صورت داشتن علائم اعتیاد، حتما باید اقدام به ترک آنتی هیستامین کنید. برای این کار پیشنهاد می‌کنیم به بهترین مرکز ترک آنتی هیستامین و بهترین بیمارستان ترک اعتیاد مراجعه کنید. همکاران ما آماده ارائه خدمات به شما هستند.

می‌دانیم که دیفن هیدرامین‌ها از معروفترین آنتی سیتامین‌ها به شمار می‌روند. به همین دلیل در مورد وابستگی به آن هم کمی صحبت خواهیم کرد.

گالری تصاویر

امکانات مرکز ترک اعتیاد

وابستگی به دیفن هیدرامین دیفن هیدرامین

بسیاری از مردم معتقدند که داروهای بدون نسخه، اعتیاد آور نیستند، اما دیفن هیدرامین خلاف آن را ثابت کرد. در واقع، اعتیاد به دیفن هیدرامین به یک نگرانی فزاینده تبدیل شده است. وابستگی به دیفن هیدرامین به اندازه وابستگی به کوکائین بررسی نشده اما به معنای واقعی کلمه یک مشکل جدی محسوب می‌شود. مشکلات ناشی از سوء مصرف دیفن هیدرامین به این دلیل است که مردم فکر می‌کنند دیفن هیدرامین یک داروی کاملا بی خطر است، چون می‌توانند آن را بدون تجویز پزشک بخرند اما افرادی که برای مشکلات بی خوابی یا علائم آلرژیک به این دارو متکی هستند، ممکن است وابستگی به دیفن هیدرامین را تجربه کنند.

مانند هر نوع اعتیاد، وابستگی به دیفن هیدرامین زمانی رخ می‌دهد که فرد از نظر روانی به آن وابسته باشد. زمانی که فرد قادر نباشد، بدون استفاده از دیفن هیدرامین فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهد، معتاد شده است. البته سیر اعتیاد به دیفن هیدرامین معمولا از دوزهای معمولی در طول روز شروع می‌شود و با گذشت زمان، این الگوی رفتاری تبدیل به سوء مصرف دیفن هیدرامین و اعتیاد خواهد شد.

ترک دیفن هیدرامین دیفن هیدرامین

از آنجایی که بسیاری از افراد دیفن هیدرامین را در سبد داروهای خود در خانه دارند! مهم است که علائم سوء مصرف دیفن هیدرامین را بدانیم، این علائم عبارتند از:

اضطراب، افزایش ضربان قلب، فشار خون پایین، (خشکی دهان، که می تواند باعث مشکلات دندانی شود)، یبوست، مشکلات بینایی، حافظه ضعیف، صدای زنگ یا وزوز در گوش، مشکل در دفع ادرار، آسیب کبدی، تشنج. اعتیاد به دیفن هیدرامین می‌تواند موجب بستری شما شود و عوارض وحشتناکی داشته باشد. بنابراین اگر شما یا یکی از عزیزانتان، هر کدام از علائم بالا را داشتید، فورا با بهترین مرکز ترک دیفن هیدرامین تماس بگیرید.

سخن پایانی پایانی

در این مطلب به بررسی آنتی هیستامین‌ها پرداختیم. حالا می‌دانیم با وجود اینکه آنتی هیستامین را می‌توان بدون نسخه تهیه کرد، اما این دارو می‌تواند اعتیاد ایجاد کند. اگر علائم وابستگی به آنتی هیستامین‌ها را دارید، لازم نیست نگران شوید. فقط کافیست با کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برای ترک آنتی هیستامین برخوردار شوید.

سوالات متداول در مورد ترک آنتی هیستامین آنتی هیستامین

برای درمان وابستگی به آنتی هیستامین ها و دیفن هیدرامین می توانید به کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی مراجعه کنید و از مشاوره رایگان این مجموعه استفاده کنید.

هزینه ترک آنتی هیستامین ها زمانی تعیین می شود که بیمار تحت مشاوره پزشک قرار گیرد. شما می توانید در صورت نیاز به درمان با شماره های کلینیک دکتر جوادی تماس بگیرید.

برخی از عوارض آنتی هیستامین ها خواب آلودگی، خشکی دهان، خشکی چشم، تاری یا دوبینی، سرگیجه و سردرد است.

مقالات مرتبط مرتبط

لیست متخصصین

دکتر ابراهیم زاده
فوق دکترا نوروساینس
دکتر سمیعی
سوپروایزر بخش نوروساینس
دکتر بهاره عیوض نژاد
روانپزشک و متخصص ترک اعتیاد

سوالات متداول

برای درمان وابستگی به آنتی هیستامین ها و دیفن هیدرامین می توانید به کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی مراجعه کنید و از مشاوره رایگان این مجموعه استفاده کنید.

هزینه ترک آنتی هیستامین ها زمانی تعیین می شود که بیمار تحت مشاوره پزشک قرار گیرد. شما می توانید در صورت نیاز به درمان با شماره های کلینیک دکتر جوادی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + بیست =

بهبودی از امروز شروع می شود

اکنون برای حمایت از ترک اعتیاد تماس بگیرید

فرم درخواست مشاوره