۰۲۱-۷۹۴۴۱
کلینیک ترک دکتر جوادی

کلاس آر تی ام اس (RTMS)

کلاس آر تی ام اس (RTMS)
آخرین تاریخ آپدیت: 1402/07/17
امتیاز به نوشته:
5/5

متخصصین مرکز روانشناسی و ترک اعتیاد دکتر جوادی، از دانش روز دنیا برخودارند و همین موجب می‌شود تا با کمترین درد و خماری به درمان اعتیاد شما بپردازند. از جمله روش های کاربردی در کلینیک روانشناسی و ترک اعتیاد دکتر جوادی، روش آر تی ام اس(RTMS) است. آرتی ام اس rtms یکی از روش های نوین ترک اعتیاد است که عموما به عنوان درمان تکمیلی و جایگزین روش‌های روتین درمان اعتیاد استفاده می‌شود. در مرکز دکتر جوادی کلاس های آر تی ام اس، به منظور به روز نگه داشتن دانش متخصصین این مجموعه برگزار می‌شود تا جدیدترین نکات ترک اعتیاد به از نظر پزشکان مرکز دکتر جوادی دور نماند.

آرتی ام اس rtms  و کاربردهای آن

ابتدا بیایید ببینیم که آرتی ام اس چیست؟ در واقع RTMS یک روش درمانی بدون دارو است که عموما برای بهبود افسردگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این رویکرد مناطقی از مغز که تحت تاثیر اعتیاد و افسردگی هستند، تحریک شده و درمان می‌شوند.

تحریک مغز در این رویکرد با استفاده از پالس‌های مغناطیسی صورت می‌گیرد. در حقیقت با استفاده از پالس‌های مغناطیسی آرتی ام اس(rtms) می‌توان آن دسته از نواحی مغز را که دچار مشکل شده است، تغییر داد و از این طریق به درمان اختلالات مربوط به روان پرداخت. از آنجایی که اعتیاد به مواد نیز می‌تواند روی مغز تاثیر بگذارد، بنابراین ترک اعتیاد با روش  rtms نیز امکانپذیر است.

چرا در مرکز دکتر جوادی، کلاس های آموزشی آر تی ام اس (RTMS) برگزار می شود؟

دکتر مسعود جوادی به عنوان متخصص اعتیاد با بیش از 15 سال سابقه در زمینه درمان اعتیاد، درصدد است تا دانش کادر درمانی خود در به روزترین سطح ممکن نگه دارد. می‌دانیم که پیشرفت علم فرایند درمان را آسانتر کرده است، به همین دلیل برخوردار بودن از دانش روز دنیا می‌تواند منجر به فرایند درمانی بدون درد و خماری شود. از اینرو دکتر جوادی بصورت دوره ای و هفتگی کلاس های مختلفی از قبیل کلاس آموزشی آر تی ام اس و … برگزار می‌کند تا کادر درمانی اش جدیدترین مطالب روز دنیا را یاد بگیرند.

یکی از کلاس‌های برگزار شده در مرکز روانشناسی و ترک اعتیاد دکتر جوادی، کلاس های آموزشی آر تی ام اس (RTMS) است که می‌تواند موجب درمان اعتیاد و اختلالات روانی مانند افسردگی گردد. از آنجایی که دکتر مسعود جوادی در مراکز خود به درمان بیماری های مختلف سلامت روان و همچنین اعتیاد می‌پردازد، روش آر تی ام اس در مراکز دکتر جوادی به وفور استفاده می‌شود.

درمان اعتیاد با روش rtms و همچنین درمان اختلالات سلامت روان با این رویکرد غیرتهاجمی و بدون درد در مرکز دکتر جوادی می‌تواند رویکردی تضمینی برای درمان شما باشد.

از این رو کلاس های آموزشی آر تی ام اس (RTMS) در مرکز دکتر جوادی استفاده می‌شود تا دانش متخصصین آن با به روزترین علم دنیا پیش برود.

مراحل درمان اعتیاد با روش rtms در مرکز دکتر جوادی

در این مرکز زمانی که پزشک ترک اعتیاد تشخیص دهد که روش آر تی ام اس (RTMS) برای شما مناسب است، شما را به اتاق rtms می‌برند. شما روی صندلی مخصوص می‌نشینید و مراحل زیر طی می‌شود:

  1. کادر درمان محافظ گوش را روی گوش های شما قرار می‌دهد
  2. متخصص rtms سیم پیچ مغناطیسی را روی سر شما می‌گذارد
  3. سیم پیچ مذکور بطورمکرر خاموش و روشن می‌شود تا پالس مغناطیسی ایجاد کند. این حرکت به مانند ضربه روی سر است.

انجام آر تی ام اس بطور متوسط 40 دقیقه طول می‌کشد تا از مغز نقشه برداری شود. این فرایند بدون هیچ گونه بیهوشی انجام می‌شود و بعد از اتمام آن فرد می‌تواند به مسئولیت های خود رسیدگی کند. در ضمن به منظور درمان اعتیاد تضکینی لازم است که جلسات آر تی ام اس تکرار شود.

هر روشی می‌تواند پیشرفت کند،  آر تی ام اس نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین کلاس های اموزشی rtms

در مرکز دکتر جوادی برگزار می‌شود تا متخصصین این مرکز بتوانند بیماران را به بهترین نحو درمان کنند.

در مرکز روانشناسی و ترک اعتیاد دکتر جوادی، از آر تی ام اس (RTMS) به منظور درمان چه بیماری هایی استفاده می‌شود؟

کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی، علاوه بر اعتیاد به درمان بیماری‌های اختلالات سلامت روان نیز می‌پردازد که در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

  • اختلال وسواس فکری
  • پارکینسون
  • صرع
  • اختلال اضطراب فراگیر یا پس از سانحه
  • اختلال دو قطبی
  • میگرن

بنابراین اگر دچار اختلالات مذکور نیز باشید، می‌توانید از خدمات درمانی ما برخوردار شوید.

در این مطلب به برگزاری کلاس های آموزشی آر تی ام اس (RTMS) در کلینیک روانشناسی و ترک اعتیاد دکتر جوادی پرداختیم. حالا دلیل برگزاری این کلاس‌ها را می‌دانیم. دکتر مسعود جوادی به عنوان رئیس اداره سلامت روان و MMT دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همچنین رئیس اداره MMT و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درصدد است تا از به روزترین روش‌های ترک اعتیاد در مراکز درمانی خود استفاده کند. به همین دلیل است اقدام که به برگزاری کلاس های (الکتروانسفالوگرافی) و کلاس های آر تی ام اس (RTMS) و … در مجموعه خود می‌کند. هدف ایشان این است که کادر درمانی خود را با روش های نوین ترک اعتیاد آشنا کنند. به همین علت است که مرکز روانشناسی و ترک اعتیاد دکتر جوادی به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد کشور شناخته شده است. اگر خواهان برخورداری از به روزترین روش های ترک اعتیاد هستید، می‌توانید با متخصصین کلینیک روانشناسی و ترک اعتیاد دکتر جوادی تماس حاصل فرمایید. ما در مسیر درمان همراه شما خواهیم بود. کافیست همین امروز با ما تماس بگیرید و از خدمات درمانی ما بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.