۰۲۱-۷۹۴۴۱
کلینیک ترک دکتر جوادی

راهکارهای ترک اعتیاد تریاک

امکانات مرکز ترک اعتیاد

روش قطعی ترک تریاک  چیست؟

ترک مواد مخدری مانند تریاک را از طریق شیوه‌های نوین و تخصصی می‌توان خیلی راحت‌تر انجام داد. راه‌های درمان ترک ماده تریاک و شیره بسته به میزان اعتیاد فرد می‌تواند متفاوت باشد. در روش‌های سنتی، ترک اعتیاد عموما همراه با آشفتگی کلافگی و درد و تب و لرز همراه است. این مسئله باعث ایجاد مشکلات فراوانی در هنگام ترک ماده تریاک می‌شود. از طرفی مشکلات روانی که مصرف گذشته در مغز به وجود آورده است شخص را مجددا به مصرف تریاک متمایل می‌سازد.

بار روانی ترک ماده تریاک مهم‌ترین مرحله از ترک کامل است. یکی از بهترین راهای ترک تریاک برای همیشه استفاده از راهکارهای ترک اعتیاد تریاک مختلفی مانند رفتار‌درمانی و استفاده از تخصص‌های روانشناسی و روانپزشکی و مشاوره‌های گروهی است که به فرد در متعهد ماندن به ترک ماده تریاک کمک زیادی می‌کند.

از اولین راه‌های ترک تریاک و شیره، آگاهی به اعتیاد و پذیرش آن است. هر چه بیشتر درباره عوارض و مضرات مصرف تریاک و وابستگی بدانید بیشتر با واقعیت مواجه خواهید شد. به دلایل مختلفی که در زندگی فرد و مشغولیات وی وجود دارد ممکن است روند ترک با برخی از روابط اجتماعی همپوشانی داشته باشد. از این رو بهتر است برنامه‌ریزی درستی برای مواجهه با این شرایط از قبل داشته باشیم.

سه چالش اصلی روش‌ های ترک تریاک

افراد در هنگام ترک اعتیاد به سه چالش اصلی مواجه می‌شوند:

  1. چالش اول خماری است. علائم ترک اعتیاد به تریاک مختلفی وجود دارد که حالت‌هایی مثل درد در بدن، تعریق شدید، ضربان قلب بالا، نگرانی و بیقراری هستند که راه‌های ترک ماده تریاک را سخت‌تر می‌کنند.
  2. وسوسه و حس بی‌تابی شخص برای مصرف مجدد. این مسئله در بسیاری اوقات باعث عود اعتیاد می‌شود.
  3. انجام صحیح امور مربوط به درمان و مراقبت‌های لازم برای متعهد ماندن به ترک. عوامل بیرونی و درونی در این مسئله دخیل هستند.

 

آیا ترک تریاک بدون دارو ممکن است؟

ترک تریاک بدون دارو ممکن است، اما به مراتب سخت‌تر و پرچالش‌تر خواهد بود. استفاده از داروها می‌تواند به کاهش علائم ترک و کنترل وسوسه‌ها کمک کند. با این حال، پشتیبانی‌های روانشناختی و شرکت در جلسات گروهی نیز می‌تواند برای افرادی که تمایلی به استفاده از دارو ندارند، مفید باشد.

آیا ترک تریاک در خانه امن است؟

ترک تریاک در خانه ممکن است، اما امنیت و موفقیت آن به شرایط فردی و میزان آمادگی و حمایت‌های موجود بستگی دارد. علائم ترک می‌تواند شدید و ناخوشایند باشد و شامل اضطراب، بی‌خوابی، درد عضلانی، تعریق و تهوع می‌شود. در خانه، دسترسی به مراقبت‌های پزشکی فوری محدود است، که می‌تواند خطرات بالقوه‌ای را ایجاد کند. بنابراین، اگر تصمیم به ترک تریاک در خانه دارید، باید یک برنامه دقیق و جامع داشته باشید و از حمایت خانواده و دوستان بهره‌مند شوید.

علاوه بر این، ایجاد یک محیط مناسب و بدون استرس در خانه می‌تواند به موفقیت در ترک تریاک کمک کند. اطمینان از دسترسی به مواد غذایی سالم، هیدراتاسیون مناسب، و فعالیت‌های آرامش‌بخش مانند یوگا و مدیتیشن می‌تواند به کاهش علائم کمک کند. با این حال، مشاوره با یک متخصص ترک اعتیاد قبل از شروع فرآیند در خانه ضروری است. آن‌ها می‌توانند راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند و در صورت نیاز، داروهای کمکی را تجویز کنند تا فرآیند ترک را ایمن‌تر و تحمل‌پذیرتر کنند.

No Data Found

بهترین روش ترک تریاک

دلایل متعددی برای عدم رغبت افراد معتاد به ترک وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها مشکلات و عذاب خماری است. به لطف پیشرفت‌هایی که در علم پزشکی و رشته ترک اعتیاد به وجود آمده راه‌های ترک تریاک بدون درد نیز وجود دارد که در کلینیک‌های معتبر قابل ارائه است. در حال حاضر علائم و عوارض ناشی از سم زدایی در بدن فرد با مصرف داروها به حداقل رسیده و راه‌های ترک ماده تریاک بدون درد به خوبی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در مراکز ترک اعتیاد با استفاده از این داروها و فنون علائم خماری قابل کنترل بوده و خطرات آن کاهش می‌یابد. افرادی که تصمیم به ترک دارند باید از بهترین روش ترک تریاک بدون دارو در مرحله اول یعنی سم زدایی استفاده کنند. سم زدایی در کلینیک ترک اعتیاد تحت نظر پزشکان و تیم درمانی طبق برنامه جلو می‌رود.

راحت ترین راه برای ترک ماده تریاک در واقع مراجعه به بهترین مرکز ترک و قرار گرفتن تحت نظر پزشکان و کارشناسان ترک اعتیاد است.

روش‌های  ترک تریاک 

شیوه‌های متنوعی از مصرف دارو مانند قرص b2 برای ترک تریاک گرفته تا مراجعه به کمپ و کلینیک ترک اعتیاد و درمان‌های خانگی سنتی برای درمان اعتیاد به تریاک وجود دارد.بهترین راه ترک اعتیاد به تریاک در واقع روش علمی است که ترکیبی از دارو درمانی و مشاوره و روانشناسی را شامل می‌شود. اگر به کلینیک‌های درمان اعتیاد مراجعه کنید راهکار برای ترک در واقع همان سم زدایی است چون مؤثرترین دارو‌ها برای کنترل عوارض سم زدایی داروهای شیمیایی هستند. در مرحله نقاهت که فرد از لحاظ جسمی اعتیاد ندارد و تنها از لحاظ روانی از درون خود را مجبور و ناگزیر از وسوسه مصرف تریاک می‌بیند. راه‌های ترک ماده تریاک از هر روشی که باشند باید این مسئله یعنی وسوسه و تغییر شکل مغز بر اثر اعتیاد را مد نظر قرار دهند.

داروهای ترک اعتیاد

آسانترین راه ترک در واقع استفاده از دارو‌های شیمیایی است که به خصوص برای درمان اعتیاد طراحی و ساخته شده‌اند. عموما در کمپ ترک اعتیاد‌ و مراکز ترک اعتیاد غیر استاندارد از مواد مخدر جایگزین مانند بی دو و متادون به جای تریاک استفاده می‌شود که کاری نامناسب بوده و می‌تواند منجر به تغییر اعتیاد شخص از تریاک به ماده یا داروی مخدر دیگری شود. اگر در کلینیک ترک اعتیاد و تحت نظر پزشک متخصص عملیات سم زدایی را انجام دهید در این مرحله بیشترین نتیجه را خواهید گرفت.

کمپ‌ها و مراکز ترک

می‌توانید از کمپ‌ها و مراکز ترک اعتیاد استفاده کنید. از خدمات این مراکز می‌توان به قرنطینه، تجویز و مصرف دارو توسط روانپزشک و مشاوره اشاره کرد. کمپ‌های غیراستاندارد به دلیل امکانات ضعیف آسیب‌های زیادی را در هنگام ترک به شخص وارد می‌کنند. اگر به دنبال راه حل برای ترک تریاک هستید مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی کمک قابل توجهی به ترک می‌کند. بهترین راه حل برای ترک تریاک در واقع ترکیبی از روش‌های دارو درمانی و روان درمانی است.

گروه‌های ترک

شرکت در گروهی از افراد که همگی یا ترک کرده‌اند یا در حال ترک هستند و به اشتراک‌گذاری تجربیات برای افراد دیگر، راه درمان اعتیاد به تریاک مناسب و نتیجه بخشی است. در این گروه‌ها افراد با شنیدن تجربیات دیگران برای زمانی که در همان موقعیت قرار بگیرند برنامه‌ریزی کرده و خود را آماده می‌کنند. افراد راه حل ترک ماده تریاک ابداعی خود برای متعهد ماندن به ترک را به اشتراک می‌گذارند که در بسیاری از موارد به درد سایرین نیز می‌خورد.

گالری تصاویر

امکانات مرکز ترک اعتیاد

مقالات مرتبط مرتبط

لیست متخصصین

دکتر ابراهیم زاده
فوق دکترا نوروساینس
دکتر سمیعی
سوپروایزر بخش نوروساینس
دکتر رجلانی
متخصص روانشناسی در شاخه TMS

سوالات متداول

هنوز دارو و درمانی که پس از مدتی به صورت صد درصد فرد را از وسوسه و مشکلات جسمی فیزیکی ناشی از اعتیاد نجات دهد وجود ندارد. اما یکی از راه‌های ترک تریاک بدون درد استفاده از  داروهایی مانند نالتروکسان است که به روش‌های مختلفی استفاده شده و میل به مواد را در شخص از بین می برند.

در صورتی که اعتیاد خفیف باشد و هنوز فرد درگیری زیادی با آن ندارد می‌‍توان از سم زدایی‌های خفیف‌تر و یا روش‌‎های ترک تریاک بدون درد استفاده کرد. اما اگر اعتیاد شخص سنگین و طولانی مدت باشد حتماً باید از درمان بستری برای سم زدایی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − دو =

بهبودی از امروز شروع می شود

اکنون برای حمایت از اعتیاد تماس بگیرید