قرص گاباپنتین برای ترک شیشه

قرص گاباپنتین برای ترک شیشه
تاریخ انتشار : 28.06.1402
مدیر سایت
0
(0)

اخیرا داروی ضد صرع گاباپنتین برای ترک شیشه و بطور کلی مواد افیونی و بنزودیازپین‌ها استفاده می‌شود. می‌دانیم که در جریان سم زدایی شیشه، علائم ترک بروز می‌کند، استفاده از قرص گاباپنتین برای ترک شیشه می‌تواند فرایند سم زدایی را ایمن و راحت کرده و به جلوگیری از عود کمک کند.

در این مطلب در مورد استفاده از قرص گاباپنتین برای ترک شیشه و نحوه عملکرد آن صحبت خواهیم کرد. اگر می‌خواهید از این دارو در جریان درمان اعتیاد استفاده کنید، با ما همراه باشید.

استفاده از قرص گاباپنتین برای علائم ترک شیشه

در سال‌های اخیر گاباپنتین برای درمان سوءمصرف مواد استفاده می‌شود. در حقیقت گاباپنتین به منظور کاهش شدت علائم ترک شیشه، الکل و مواد افیونی و حفظ پرهیز از مصرف دوباره این مواد کاربرد دارد.

کاربرد قرص گاباپنتین برای ترک شیشه به منظور کنترل و مدیریت اضطراب و افسردگی ناشی از سم زدایی است. بروز این اختلالات همزمان می‌توانند روند ترک اعتیاد به شیشه را مختل کند، اما با تجویز داروهایی مانند قرص گاباپنتین و مدیریت علائم مذکور احتمالا شاهد نتایج مثبت‌تری در فرایند درمان خواهید بود.

آیا مصرف قرص گاباپنتین برای ترک شیشه دارای عوارض است؟

قرص گاباپنتین نیز مانند هر داروی دیگری دارای عوارض است. رایج‌ترین عوارض آن عبارت است:

  • خواب آلودگی
  • از دست دادن اشتها
  • سردرد
  • درد مفاصل و کمر
  • اضطراب
  • لرزش
  • اسهال یا یبوست
  • اختلالات حافظه
  • حالت تهوع

واکنش‌های آلرژیک به هر دارویی می‌تواند خطرناک باشد. اگر عوارض جانبی مذکور بیش از حد بود، می‌تواند روند سم زدایی را مشکل‌تر کند و بر مزیت‌های استفاده از قرص گاباپنتین برای ترک شیشه سرپوش بگذارد. اینکه استفاده از قرص گاباپنتین برای درمان اعتیاد به شیشه شما مفید است یا خیر؟! به تشخیص پزشک حاضر در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی برمی‌گردد. در مرکز دکتر جوادی ابتدا شرایط فیزیکی و روانی شما نظر گرفته شده و سپس متناسب با آن بهترین داروها و برنامه درمانی جامع برایتان تدوین و تنظیم خواهد شد. بنابراین نیاز نیست از بابت عوارض قرص گاباپنتین نگران باشید.

آیا مصرف قرص گاباپنتین برای ترک شیشه دارای عوارض است؟

عملکرد قرص گاباپنتین برای ترک شیشه چگونه است؟

مکانیزم قرص گاباپنتین برای ترک شیشه بطور کامل مشخص نشده است اما تا به امروز متوجه شده‌ایم که این دارو با افزایش برخی از مواد شیمیایی در مغز، به آرام کردن مغز کمک می‌کند. همچنین قرص گابانتین می‌تواند منجر به کاهش تحریک الکتریکی مغز، کاهش ترشح مونوآمین‌ها در مغز و کاهش تحریک پذیری سلول‌های مغز نیز گردد.

از علائم ترک شیشه می‌توان به افسردگی و اضطراب اشاره کرد، با توجه به موارد مذکور، مصرف این دارو با آرام کردن مغز همراه است که این می‌تواند به تعدیل برخی از علائم ترک بپردازد. بنابراین بطور کلی قرص گاباپنتین برای ترک شیشه می‌تواند موثر باشد.

سم زدایی شیشه با قرص گاباپنتین چگونه است؟

همانگونه که گفتیم سم زدایی شیشه یا بروز علائم ترک جسمی و روانی همراه است. استفاده از رویکرد دارودرمانی، به منظور بهبود علائم ترک، می‌تواند به ایمن طی کردن فرایند درمان اعتیاد کمک شایانی بکند. از علائم ترک شیشه می‌توان به افسردگی، میل به شیشه و نظایر آن اشاره کرد. تحمل این علائم و مقابله با هوس شیشه، حتی برای کسانی که اراده بالایی نیز دارند، ممکن است مشکل باشد. بنابراین دارودرمانی یک راه عالی برای مقاومت در مقابل عوارض مذکور است. یکی از داروهای مورد استفاده برای بهبود علائم ترک شیشه گاباپنتین است.

در حقیقت استفاده از قرص گاباپنتین برای ترک شیشه به منظور جلوگیری از عود مصرف شیشه است تا فرایند ترک تضمینی صورت گیرد و بدون بازگشت مجدد به اعتیاد باشد.

البته فراموش نکنید که دارودرمانی و استفاده از داروهای مانند قرص گاباپنتین یا فلوکستین برای ترک شیشه جزئی از یک برنامه جامع درمانی طراحی شده توسط متخصصین مرکز روانشناسی و ترک اعتیاد دکتر جوادی است و برای اثرگذاری بیشتر باید در کنار روان درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

بطور کلی گاباپنتین پتانسیل اعتیاد بسیار کمی دارد، اما یادتان باشد که آن را حتما طبق تجویز پزشک حاضر در کلینیک دکتر جوادی مصرف کنید و برای قطع مصرف آن نیز بصورت خودسر عمل نکنید و حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

برای ترک شیشه تضمینی از متخصصین مرکز دکتر جوادی کمک بگیرید

ترک شیشه اگر چه دارای علائم ترک کشنده نیست، اما می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد. برای درمانی ایمن و راحت لازم است تا کمک حرفه‌ای دریافت کنید. در این راستا متخصصین مرکز ترک اعتیاد دکتر جوادی با ارزیابی موقعیت فیزیکی  و روانی شما بهترین روش ترک شیشه را برایتان تنظیم خواهند کرد. این روش متشکل از سم زدایی تدریجی، دارودرمانی (مانند استفاده از قرص گاباپنتین برای ترک شیشه) و روان درمانی است. اگر می‌خواهید از درمانی ایمن برخوردار شوید و ترک اعتیاد به شیشه با حداقل درد و خماری تجربه کنید، با ما تماس بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی میدید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا 0 / 5. شمارش آرا: 0

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

10 + یازده =

Call Now Buttonمشاوره رایگان