ترک شیشه

ترک اعتیاد شیشه - کلینیک تخصصی دکتر جوادی

وقتی مردم درباره‌ی درمان سوءمصرف و اعتیاد به شیشه صحبت می‌کنند، اغلب از این نکته غافل می‌شوند که شیشه "ماده جدیدی" نیست. افرادی که نیازمند درمان برای ترک شیشه هستند، به هیچ عنوان پدیده‌ی جدیدی محسوب نمی‌شوند. اگرچه تکنیک ساخت این ماده در سال‌های اخیر تکامل یافته و آن را قدرتمندتر و مقرون به صرفه‌تر از قبل ساخته است. پیش از آن که درباره‌ی ترک اعتیاد به شیشه یا کریستال متامفتامین و کمک به فرد معتاد صحبت کنیم، مهم است که درک بهتری از این ماده مخدر داشته باشیم تا بتوانیم راجع به نکات مخصوص بازیابی و توانبخشی اعتیاد به به این ماده حرف بزنیم.

یکی از دلایل نیاز بیماران دچار اعتیاد به روش های تخصصی ترک شیشه، به خاطر روش‌های مختلف سوءمصرف این مواد اعتیادآور است. شیشه را می‌توان در آب یا الکل حل و به بدن تزریق کرد، همچنین فرم‌های استنشاقی و خوراکی نیز سوءمصرف می‌شوند. تزریق و استنشاق این دارو حسی قوی و فوری برمی‌انگیزد. با این که نشئگی شاید خیلی قوی باشد، اما کوتاه است. این موضوع باعث می‌شود افراد وابسته به این ماده هر 15 دقیقه مصرف داشته باشند تا بتوانند سرخوشی خود را حفظ کنند.

اگر مطمئن نیستید چگونه باید به فرد مصرف کننده شیشه کمک کنید، می‌توانید با متخصصان حرفه‌ای ترک اعتیاد شیشه ما که می‌دانند چگونه به افراد دچار سوء مصرف کمک کنند در ارتباط باشید. به یاد بیاورید که مرکز تخصصی ترک اعتیاد و روانپزشکی دکتر جوادی آماده‌ی کمک به شما در توانبخشی و ترک اعتیاد شیشه هست.

چگونه به فرد وابسته به شیشه کمک کنیم؟

با وجود این واقعیت که سوءمصرف طولانی مدت این مواد اعتیادآور مشکلات جسمانی بی‌شماری به بار می‌آورد، گزینه‌های درمانی در کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی دکتر جوادی این قابلیت را دارند که فرد را از شر مواد مخدر نجات دهند. داستان‌های زیادی درباره‌ی ترک اعتیاد شیشه یا متامفتامین وجود دارد، که بسیاری از آن‌ها شروع یکسانی دارند؛ بیماری برای درمان خود کمک گرفته است. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توان به فرد وابسته به مواد اعتیادآور کمک کرد، فهماندن این واقعیت به آن‌ها که مصرف کننده هستند، اولین گام است. بعضی اوقات تا افراد متوجه مشکل‌ساز شدن رفتار خود نشوند، نمی‌توانند شیشه را ترک کنند.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود فرد در همان بار اول به سوءمصرف شیشه رو بیاورد، شاید مصرف کننده این باور را داشته که برای مقابله با احساسات و مشکلات زندگی راه دیگری غیر از سوءمصرف مواد نیست. به همین دلیل است که انتخاب برنامه درمانی و سم زدایی مناسبی که هم به شرایط جسمی و هم روحی بیمار توجه داشته باشد بسیار اهمیت دارد.

ترک قطعی شیشه در کلینیک شبانه روزی دکتر جوادی

با وجود این که همه می‌خواهند آسان‌ترین و سریع‌ترین راه را برای درمان اعتیاد شیشه پیدا کنند، اما حقیقت این است که برنامه‌های کوتاه مدت به ندرت مؤثر واقع می‌شوند. باید این را در نظر بگیرید که درمان سوء مصرف شیشه چیزی بیشتر از مقابله با وابستگی جسمانی است. ترک این ماده با روش درمانی مناسب در این مرکز سم زدایی شیشه بصورت بستری تدریجی و داروهای روانپزشکی تجویز شده تحت نظر روانپزشک صورت می‌گیرد.

مخصوصاً وقتی به گزینه‌های درمانی طولانی مدت ارائه شده (بستری تدریجی) در مراکز تخصصی ترک اعتیاد شیشه توجه می‌کنیم، در مقایسه با فعالیت‌های جایگزین کوتاه مدت‌تر، احتمال منجر شدن آن‌ها به موفقیت پایدارتر بسیار بیشتر است. با توجه به خطرناک بودن مصرف ممتد شیشه، اگر شما یا فردی نزدیک به شما به دنبال درمان اعتیاد شیشه می‌گردد، مطمئن شوید که انتخاب درستی انجام داده‌اید. روش های مختلفی برای ترک اعتیاد شیشه در دسترس است، اما این شما هستید که باید درست انتخاب کنید.

باید به این موضوع توجه کرد که هیچ درمان فوق سریعی برای درمان اعتیاد شیشه وجود ندارد که آسیب‌های جسمانی وارده‌ی مواد را برگرداند. اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌توان به افراد مصرف کننده این ماده محرک کمک کرد، به یاد داشته باشید که بهترین کمک به این افراد معرفی به مراکز تخصصی درمان اعتیاد با داروهای روانپزشکی و بصورت بستری تدریجی می‌باشد.

خدمات مرتبط

همین حالا تماس بگیرید

021-22222241
Call Now Buttonمشاوره رایگان