مرکز ترک شیشه-مرکز ترک کریستال

مرکز ترک شیشه-مرکز ترک کریستال

وقتی مردم درباره‌ی درمان سوءمصرف و اعتیاد به شیشه صحبت می‌کنند، اغلب از این نکته غافل می‌شوند که شیشه "ماده جدیدی" نیست. افرادی که نیازمند درمان برای ترک شیشه هستند، به هیچ عنوان پدیده‌ی جدیدی محسوب نمی‌شوند. اگرچه تکنیک ساخت این ماده در سال‌های اخیر تکامل یافته و آن را قدرتمندتر و مقرون به صرفه‌تر از قبل ساخته است. پیش از آن که درباره‌ی ترک اعتیاد به شیشه یا کریستال متامفتامین و کمک به فرد معتاد صحبت کنیم، مهم است که درک بهتری از این ماده مخدر داشته باشیم تا بتوانیم راجع به نکات مخصوص بازیابی و توانبخشی اعتیاد به به این ماده حرف بزنیم.

یکی از دلایل نیاز بیماران دچار اعتیاد به روش های تخصصی ترک شیشه، به خاطر روش‌های مختلف سوءمصرف این مواد اعتیادآور است. شیشه را می‌توان در آب یا الکل حل و به بدن تزریق کرد، همچنین فرم‌های استنشاقی و خوراکی نیز سوءمصرف می‌شوند. تزریق و استنشاق این دارو حسی قوی و فوری برمی‌انگیزد. با این که نشئگی شاید خیلی قوی باشد، اما کوتاه است. این موضوع باعث می‌شود افراد وابسته به این ماده هر 15 دقیقه مصرف داشته باشند تا بتوانند سرخوشی خود را حفظ کنند.

اگر مطمئن نیستید چگونه باید به فرد مصرف کننده شیشه کمک کنید، می‌توانید با متخصصان حرفه‌ای ترک اعتیاد شیشه ما که می‌دانند چگونه به افراد دچار سوء مصرف کمک کنند در ارتباط باشید. به یاد بیاورید که مرکز تخصصی ترک اعتیاد و روانپزشکی دکتر جوادی آماده‌ی کمک به شما در توانبخشی و ترک اعتیاد شیشه هست.

 

بهترین روش ترک شیشه چیست؟

در حال حاضر درمان ترک مصرف مواد مخدر از جمله شیشه، جزو یکی از مهم ترین درمان های سوء مصرف مواد است. در درمان ترک اعتیاد به شیشه بر اساس مدت، مقدار، نوع و روش مصرف، فرد ممکن است نیاز به درمان های متفاوتی داشته باشد اما معمولا بستری شدن در کلینیک های روانپزشکی ترک اعتیاد و استفاده از روش های مشاوره ترک اعتیاد در کنار همه راه ها ضروری است.

معمولا همه افراد به دنبال سریع‌ ترین و آسان ‌ترین راه برای درمان ترک اعتیاد شیشه هستند. اما حقیقت این است که برنامه های کوتاه مدت به ندرت مؤثر واقع می ‌شوند. در ترک اعتیاد به هر نوع ماده مخدری روش های تدریجی بهترین نتیجه را به همراه دارند و روش های آنی می توانند منجر به بازگشت فرد به مصرف دخانیات شوند. به طور کلی باید در نظر داشته باشید که استفاده از چند روش به صورت همزمان ضمن اینکه اثربخشی بهتری دارد، می تواند باعث تسهیل فرآیند ترک، بالا بردن انگیزه فرد و همچنین کاهش دردهای خماری شود.

ترک شیشه با روش دی اس تی چیست؟

ترک اعتیاد به شیشه با روش دی اس تی DST از جمله روش های محسوب می شود که با کاهش مصرف مواد در طی ده ماه همراه است. این روش به گروه های کنگره 60 معروف است که جزو روش های ترک تدریجی به حساب می آید. یکی از ویژگی های مثبت روش DST این است که در کنار خارج کردن سم از بدن افراد مصرف ‌کننده، به سلامت روان آن‌ها نیز می پردازد. در واقع می توان گفت که دی اس تی همان روش های ترکیبی است که همیشه در ترک اعتیاد به روش اصولی روی آن تأکید می شود.

ترک مصرف شیشه چند روز طول می کشد؟

طول دوره کنار گذاشتن مصرف شیشه به عوامل مختلفی بستگی دارد. از آنجایی که شیشه جزو یکی از بدترین ماده های مخدر است در نتیجه مدت زمان ترک آن به دوز مصرفی، طول سال های مصرف و میزان وابستگی روحی آن شخص به مخدر شیشه بستگی دارد. معمولا اگر افراد دچار مصرف سوء مواد مخدر اگر از شرایط روحی خوبی برخوردار باشند، می توانند طی 2 تا 8 ماه از بلای مصرف این مخدر رهایی یابند.

بهترین راه برای کاهش علائم خماری شیشه

خوشبختانه امروزه روش ‌هایی برای کاهش درد خماری برای افراد در حال ترک اعتیاد به مواد مخدر وجود دارد؛ بهترین این موارد داشتن یک برنامه تغذیه ای مناسب برای افزایش حس خوب و سم زدایی بدن است. دارو درمانی و حمایت خانواده از جمله دیگر مواردی هستند که می توانند در طول فرآیند ترک اعتیاد شیشه به فرد بیمار کمک کنند. حمایت خانواده و عزیزان چیزی است که می تواند فرد را در پایبندی به انتخاب و افزایش آستانه تحملش یاری کند. به همین دلیل در این فرآیند از ساده ترین روش ها هم نباید غافل شد.

چگونه به فرد وابسته به شیشه کمک کنیم؟

با وجود این واقعیت که سوءمصرف طولانی مدت این مواد اعتیادآور مشکلات جسمانی بی‌شماری به بار می‌آورد، گزینه‌های درمانی در کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی دکتر جوادی این قابلیت را دارند که فرد را از شر مواد مخدر نجات دهند. داستان‌های زیادی درباره‌ی ترک اعتیاد شیشه یا متامفتامین وجود دارد، که بسیاری از آن‌ها شروع یکسانی دارند؛ بیماری برای درمان خود کمک گرفته است. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توان به فرد وابسته به مواد اعتیادآور کمک کرد، فهماندن این واقعیت به آن‌ها که مصرف کننده هستند، اولین گام است. بعضی اوقات تا افراد متوجه مشکل‌ساز شدن رفتار خود نشوند، نمی‌توانند شیشه را ترک کنند.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود فرد در همان بار اول به سوءمصرف شیشه رو بیاورد، شاید مصرف کننده این باور را داشته که برای مقابله با احساسات و مشکلات زندگی راه دیگری غیر از سوءمصرف مواد نیست. به همین دلیل است که انتخاب برنامه درمانی و سم زدایی مناسبی که هم به شرایط جسمی و هم روحی بیمار توجه داشته باشد بسیار اهمیت دارد.

ترک قطعی شیشه در کلینیک شبانه روزی دکتر جوادی

با وجود این که همه می‌خواهند آسان‌ترین و سریع‌ترین راه را برای درمان اعتیاد شیشه پیدا کنند، اما حقیقت این است که برنامه‌های کوتاه مدت به ندرت مؤثر واقع می‌شوند. باید این را در نظر بگیرید که درمان سوء مصرف شیشه چیزی بیشتر از مقابله با وابستگی جسمانی است. ترک این ماده با روش درمانی مناسب در این مرکز سم زدایی شیشه بصورت بستری تدریجی و داروهای روانپزشکی تجویز شده تحت نظر روانپزشک صورت می‌گیرد.

مخصوصاً وقتی به گزینه‌های درمانی طولانی مدت ارائه شده (بستری تدریجی) در مراکز تخصصی ترک اعتیاد شیشه توجه می‌کنیم، در مقایسه با فعالیت‌های جایگزین کوتاه مدت‌تر، احتمال منجر شدن آن‌ها به موفقیت پایدارتر بسیار بیشتر است. با توجه به خطرناک بودن مصرف ممتد شیشه، اگر شما یا فردی نزدیک به شما به دنبال درمان اعتیاد شیشه می‌گردد، مطمئن شوید که انتخاب درستی انجام داده‌اید. روش های مختلفی برای ترک اعتیاد شیشه در دسترس است، اما این شما هستید که باید درست انتخاب کنید.

باید به این موضوع توجه کرد که هیچ درمان فوق سریعی برای درمان اعتیاد شیشه وجود ندارد که آسیب‌های جسمانی وارده‌ی مواد را برگرداند. اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌توان به افراد مصرف کننده این ماده محرک کمک کرد، به یاد داشته باشید که بهترین کمک به این افراد معرفی به مراکز تخصصی درمان اعتیاد با داروهای روانپزشکی و بصورت بستری تدریجی می‌باشد.

درمان اعتیاد شیشه در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی

درمان اعتیاد الکل در کلینیک دکتر جوادی توسط بهترین کادر روانپزشکی و روانشناس ترک اعتیاد، انجام می پذیرد و به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد پیشرفته در تهران هست که کلیه امکانات رفاهی و هتلینگ اعم از اتاق‌های VIP و لوکس به صورت تفکیک شده، خدمات و سرویس‌های نگهداری بیمارستانی به صورت شبانه روزی ارائه میدهد

همچنین امکانات رفاهی برای همراهان بیمار، خدمات گروه درمانی، مشاوره‌های روزانه روانشناس اعتیاد به صورت خصوصی با بیمار و همراهان بیمار، خدمات اورژانس و آمبولانس در مواقع اضطراری، قرارداد همکاری با سایر بیمارستان‌ها در صورت بروز بیماری‌های جانبی خطرساز و … را به بیماران ارائه می‌دهد.

ویژگی های کلینیک تخصصی دکتر جوادی:

  • دارا بودن امکانات رفاهی و هتلینگ
  • بهترین کادر روانپزشکی و روانشناس ترک اعتیاد
  • روش های نوین درمانی
  • اتاق های مجزا با امکانات رفاهی ویژه
  • بهترین و مجهزترین مرکز با حضورشبانه‌روزی کادر درمانی
  • پیگیری پس از درمان

 

خدمات مرتبط

همین حالا تماس بگیرید

02179441
Call Now Buttonمشاوره رایگان