روش ترک تریاک و اعتیاد به شیره تریاک

ترک تریاک - کلینیک دکتر جوادی

تغییر عادت نهادینه شده سوءمصرف تریاک ظرف یک دوره درمانی فشرده ۲۱ تا ۳۰ روزه برای اغلب افراد مصرف کننده تریاک دشوار است. بسیاری از بیماران باید قبل از مرخص شدن و برگشت به اجتماع، در بیشترین زمان ممکن در محیطی حمایت کننده قرار بگیرند. پزشکان دریافته‌اند که هرچه مدت اقامت در کلینیک های ترک اعتیاد شبانه روزی بیشتر باشد، احتمال برگشت به اعتیاد کمتر خواهد شد؛ بنابراین اقامت و بستری در مرکز تخصصی و کلینیک ترک اعتیاد، از استانداردترین روش‌های ترک تریاک محسوب می‌شود.

روش‌های مختلف ترک اعتیاد تریاک در کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد دکتر جوادی با هدف کاهش وابستگی‌های جسمی و روانی ناشی از سوءمصرف بیش از اندازه یا دراز مدت تریاک طراحی می‌شود. تریاک مادۀ مخدری است که به صورت طبیعی وجود دارد و قرن‌ها است که برای تسکین درد و دیگر اهداف پزشکی به کار برده می‌شود.

تریاک در حال حاضر پایه بسیاری از مخدرهای مصنوعی است که صنعت پزشکی از آنها برای مدیریت درد بهره می‌گیرد. با این حال تریاک در صورتی که به درستی مصرف نشود، بسیار ماده اعتیادآوری است و افرادی که دچار اعتیاد به تریاک می‌شوند، نمی‌توانند مصرف آن را به راحتی و بدون کمک متخصصین ترک اعتیاد قطع کنند.

تریاک چیست؟

تریاک ماده مخدری است که از مایع داخل گیاه خشخاش به دست می‌آید. مورفین و کدئین آلکالوئیدهای فعال موجود در تریاک هستند که باعث ایجاد اثر سرخوشی یا نشئگی حاصل از مصرف تریاک می‌شوند؛ در این بین مورفین ماده تشکیل دهنده‌ای است که مشکلات بسیاری را به وجود می‌آورد. دو گرم تریاک حاوی 120 ـ 250 میلی‌گرم مورفین است، دریافت این مقدار مورفین می‌تواند منجر به مرگ شود.

تریاک برداشت شده شبیه به یک تکه ماده قیر مانند قهوه‌ای یا سیاه است که در مرحله بعد در قالب خشت‌های کوچک فشرده و زیر نور آفتاب خشک می‌شود. تریاک را در این مرحله می‌توان دود کرد یا مواد مخدر دیگری، مانند هروئین را از آن استخراج کرد. چون هروئین حجم کمتری دارد و قاچاق آن راحت‌تر است، تریاک غالباً به هروئین تبدیل می‌شود؛ به علاوه ترک هروئین تقریباً دو برابر سخت تر از تریاک است.

سم زدایی تریاک در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی

ماده مخدر تریاک از گیاه خشخاش به دست می‌آید. تریاک حاوی مورفین و کدئین است و برای تهیه هروئین به کار برده می‌شود. تریاک قابلیت بالایی برای سوءمصرف و ایجاد اعتیاد برای مصرف کننده دارد؛ به همین دلیل بیماران جهت سم‌زدایی تریاک می‌تواند به این مرکز تخصصی ترک اعتیاد مراجعه کنند و از جدیدترین روش های سم زدایی سریع و فوق سریع ترک تریاک با داروهای روانپزشکی برای درمان اعتیاد خود تحت نظر پزشک متخصص ترک تریاک و کادر درمانی استفاده کنند.

چنانچه خود یا یکی از عزیزانتان نیاز به اطلاع از برنامه‌های درمانی و روش سم‌زدایی سریع و فوق سریع تریاک دارید، با ما تماس بگیرید.

سم‌زدایی تریاک صرفاً نخستین گام برای ترک اعتیاد به تریاک به شمار می‌آید. چنانچه درمان منظم و درازمدت در کنار سم‌زدایی انجام نشود، بسیاری از مصرف کنندگان دوباره به سوءمصرف تریاک روی خواهند آورد. ترک اعتیاد به دو صورت بستری ترک اعتیاد  و درمان سرپایی در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد دکتر جوادی ارائه می‌شود. مشاوره نیز غالباً به دو صورت فردی و گروهی پیشنهاد می‌شود. از آنجایی که شرایط هر بیمار متفاوت با دیگری است، طرح درمان اعتیاد مختص وضعیت بیمار تهیه می‌شود تا به این ترتیب احتمال دست یافتن به نتایج رضایت‌بخش و حفظ آنها در درازمدت افزایش یابد.

روش‌های زیر در کلینیک دکتر جوادی برای ترک تریاک ارائه می‌شود:

به افرادی که سابقه برگشت به اعتیاد دارند، اکیداً توصیه می‌شود که مدت طولانی‌تری در کلینیک اقامت کنند و برنامه‌های درمانی فشرده را ادامه دهند. همچنین درمان طولانی‌تر به بیمارانی پیشنهاد می‌شود که به چند ماده مخدر معتاد هستند یا به عارضه جسمی یا روانی دامن زننده به اعتیاد مبتلا هستند. زمان بیشتر این امکان را برای بیمار فراهم می‌کند تا ساز و کارهای دفاعی خود را در برابر مشکلات و موقعیت‌هایی که آنها را به سوءمصرف مواد ترغیب می‌کند، قبل از ورود به دنیای واقعی قوی‌تر کنند.

چنانچه برای تشخیص روش مناسب درمان اعتیاد به تریاک به کمک نیاز دارید، می‌توانید برای دریافت مشاوره بهترین روش ترک تریاک از متخصصین مجرب ما با شماره کلینیک جوادی تماس حاصل فرمایید یا فرم تماس با ما را تکمیل کنید. مشاوران ما در تمام ساعات شبانه‌روز در خدمت شما هستند و در نهایت رازداری و بدون تحمیل کمترین هزینه یا تعهدی به سوالاتتان پاسخ می‌دهند.

مرکز خدمات سم زدایی بدن از مواد مخدر با نام کلینیک دکتر جوادی در این حوزه فعالیت دارد و بهترین خدمات را در زمینه سم زدایی بدن ارائه می دهد.

جدیدترین روش‌های ترک اعتیاد تریاک

افرادی که به تریاک وابستگی جسمی دارند، به شدت در معرض خطر برگشت به اعتیاد قرار دارند. تشخیص درمان مناسب برای ترک اعتیاد به تریاک کار دشواری است؛ بسیار مهم است که نیازهای فردی هر مصرف کننده با روش ترک اعتیاد پیشنهاد شده از سوی مرکز ترک اعتیاد همخوانی داشته باشد تا موفقیت درمان در درازمدت تضمین شود. اعتیاد یک بیماری مزمن است و یافتن راه حلی بادوام و مناسب برای درمان آن، کاری گیج کننده، ناامید کننده، پرهزینه و زمانبر است.

جهت اطلاع از روش‌های مختلف درمان ترک اعتیاد می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سم‌زدایی ترک اعتیاد صرفاً گام نخست در مسیر بهبودی اعتیاد به تریاک است. سم‌زدایی ماده مخدر تریاک را از بدن بیمار خارج می‌کند، اما مانع از آن نمی‌شود تا  او مصرف مواد را دوباره در آینده شروع نکند. فرآیند ترک اعتیاد باید شامل یک دوره بستری تدریجی به مدت حداقل 14 روز باشد، البته این مدت را می‌توان تا 21 روز نیز افزایش داد. بیمار وابسته به تریاک باید در این مدت یاد بگیرد که چگونه در برابر وسوسه مصرف دوباره مواد مخدر در آینده مقاومت کند.

بهترین روش ترک شیره تریاک

ترک تریاک عموماً شامل مشاوره فردی با روانشناسی مجرب و دارای مجوز و همچنین برنامه درمان‌های تکمیلی مبتنی بر مشاوره اصلی است. بیماران می‌توانند درمان را به صورت سرپایی یا بستری را در این مرکز تخصصی ترک اعتیاد انجام دهند یا درمان را به صورت خودراهبر و خصوصی تحت نظارت متخصص ترک اعتیاد و با رعایت یک برنامه درمانی مناسب با شرایط جسمی و روحی خود دنبال کنند. واقعیت این است که وابستگی و اعتیاد به تریاک را نمی‌توان به تنهایی و بدون درمان تخصصی ترک کرد. اکثر افراد وابسته به تریاک باید یک دوره درمان تخصصی را دریافت کنند تا بتوانند در درازمدت پاک بمانند.

جديدترين روش مصرف داروي نالتروكسان استفاده از ايمپلنت آن است. از ويژگي هاي اين روش استفاده طولاني مدت بدون نياز به مصرف روزانه خوراكي آن است با اين روش همواره مقدار مشخصي از دارو وارد بدن ميشود.در درمان اعتياد و وابستگي به انواع مخدر ها مانند تریاک  و… و همچنين درمان وابستگي به الكل و ديگر مواد توهم زاها مثل ماري جوآنا ( حشيش ) نيز مؤثر است ، اين روش باعث كاهش وسوسه ي فرد براي مصرف مجدد و هم چنين بروز علائم محروميت ناشي از عدم مصرف مواد مخدر ميشود و افرادديگر لذتي از مصرف نمي برنددر كلينيك تخصصي روانپزشكي و ترك اعتياد دکتر جوادی بعداز سم زدايي ، كاشت نالتروكسان توسط جراح انجام ميشود و فرد بهتر است براي رواندرماني هفته اي يكبار به روانشناس و ماهي يكبار براي ويزيت روانپزشكي با دكتر خود در ارتباط باشد تا به نتيجة قطعي و بهبودي كامل خود برسد.


سوالات متداول در مورد ترک تریاک

 
ترک تریاک چند روز طول میکشد؟

مدت زمان ترک تریاک به عواملی مانند: شرایط سنی شخص مصرف کننده، مدت زمان مصرف و دوز مصرفی تریاک در روز بستگی دارد و میتواند یک هفته تا سه هفته دوره بستری بیمار زمان ببرد.

بهترین روش ترک تریاک چیست؟

دریافت برنامه درمانی جامع برای ترک اعتیاد تریاک در کلینیک دکتر جوادی این امکان را به بیماران خود میدهد که بهترین روش ترک اعتیاد را طبق شرایط خود انتخاب کنند.

چگونه تریاک را ترک کنیم؟

برای ترک همیشگی قرص تریاک و کنترل علائم ترک می‌بایست دوره بستری برای ترک تریاک تحت نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد صورت بگیرد و بعد از زمان سم زدایی نیز دوره درمانی خود را تحت نظر پزشک و روانشناس ادامه دهید.

خدمات مرتبط
سوالات متداول
چند روز طول میکشد تا تریاک از بدن خارج شود ؟

مدت زمان باقی ماندن علائم ترک تریاک در بدن به میزان وابستگی بیمار به آن بستگی دارد. علائم و عوارض شدید ترک تریاک معمولا بین ۲ تا ۳ روز طول میکشد. اما از بین رفتن علائم ترک تریاک به طور کلی تا ۱۴ روز نیز می‌تواند ادامه داشته باشد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

سلام ١٢ روزي كه بستري بودم واقعاً درد و خماري نداشتم اگر ميدونستم تا اين حد راحته حتما زودتر ترك ميكردم از دكتراتون من تشكر كنم . این ماه میخواهم برای ترک همیشه ایمپلنت نالتروکسان انجام بدم خیلی خوشحالم که الان حالم خوبه

Aria amiri
20 خرداد 1401

پدر من مصرف شيره و ترياك داشتن و بعد از سمزدايي ايمپلنت انجام دادن و تا الان ٢ بار تمديد كرديم ايمپلنتشون و خداروشكر راضي بوديم و پدرم بك ساله كه ميلي ب مصرف نداره

آزاده سهرابی
23 خرداد 1401

سلام
بیمار ما چندین مرتبه کمپ خوابیده بود و بازم رفت سراغ اعتیاد,معتاد به حشیش و شیشه بود بردیمش کلینیک شریعتی دکتر جوادی اونجا بستری شدش و از درمان و خدمات خیلی راضی بودیم و همچنین برخورد خوب تمامی پرسنل و الان هم حالش خیلی خوبه و با داروهایی که داره مصرف میکنه اصلا دیگه سراغ مواد نمیره.

قاسمی علی
24 خرداد 1401

البته ما از ایمپلنت استفاده کردیم بسیار مفید بود و تا ۶ ماه خیالمون راحت بود

دوست محمدی
24 خرداد 1401

همین حالا تماس بگیرید

02179441
Call Now Buttonمشاوره رایگان