ترک دیازپام؛ ترک اعتیاد قرص دیازپام

ترک اعتیاد دیازپام

دیازپام دارویی است که به دلیل دارا بودن اثر آرامبخشی مصرف می‌شود. دیازپام غالباً برای درمان اضطراب یا اسپاسم و گرفتگی عضلانی تجویز می‌شود. قدرت اعتیادآوری دیازپام بسیار بالا و سوءمصرف آن بسیار شایع است. به همین دلیل ترک اعتیاد دیازپام نیازمند نظر متخصص و روش‌های درمانی مطابق با نیاز بیمار است.
مراکز تخصصی ترک اعتیاد دیازپام در زمینه کاهش علائم ترک و جلوگیری از عود مصرف به بیمار کمک می‌کنند. تلاش برای قطع مصرف دیازپام بدون کمک حرفه‌ای می‌تواند منجر به مشکلات پزشکی و یا بازگشت دوباره به سوءمصرف شود.

قرص دیازپام چیست؟

قرص دیازپام یا والیوم نوعی بنزودیازپین مخدر است که اثرات آن نسبت به دیگر داروهای این گروه ماندگارتر است. چنانچه بیماران قرص دیازپام را طبق دستور پزشک مصرف نکنند، دچار اعتیاد و وابستگی به این دارو شده و نیاز دارد هر چه سریعتر برای ترک دیازپام به مراکز تخصصی ترک قرص مراجعه کند. مغز مصرف کنندگان دیازپام به مرور زمان توانایی خود را بری عملکرد مستقل از دست می‌دهد و برای عملکرد طبیعی خود به مصرف این دارو وابسته می‌شود. در عین حال برخی بیماران مصرف کننده دیازپام حتی متوجه نمی‌شوند که به این دارو اعتیاد پیدا کرده‌اند.

مصرف دیازپام برای مدتی طولانی‌تر از ۴ تا ۶ هفته، حتی با تجویز پزشک، احتمال اعتیاد پیدا کردن به این دارو را افزایش می‌دهد.

وقتی مقاومت بدن مصرف کننده در برابر اثرات دیازپام بالا می‌رود، چنانچه مصرف دارو متوقف شود، فرد با علائم آزاردهنده ناشی از قطع مصرف قرص روبه‌رو می‌شود. این علائم خطرناک و ناراحت کننده است و اجازه نمی‌دهد که بیمار دارو را به تنهایی و بدون نظارت پزشک، به راحتی ترک کند. قطع مصرف دیازپام علائم شدیدی را به دنبال دارد و بسیاری از بیماران وابسته به قرص دیازپام برای این که حالشان بهتر شود و به وضعیت طبیعی برگردند، به این دارو نیاز دارند.

ترک اعتیاد قرص دیازپام

این قرص اثر طولانی مدتی بر روی بدن دارد، بنابراین وقتی مصرف کننده تصمیم به ترک دیازپام می‌گیرد، مدتی طول می‌کشد تا بدنش خود را با شرایط جدید وفق بدهد. درمان اعتیاد دیازپام نیازمند رویکردی ترکیبی شامل کاهش تدریجی دوز دارو و شرکت در جلسات مشاوره است.

علائم ناشی از ترک دیازپام سخت‌ترین بخش درمان اعتیاد برای اکثر مصرف کنندگان است، اما چنانچه درمان تحت نظر پزشک انجام شود، می‌توان علائم را با توجه به شرایط بیمار کنترل و کاهش داد.

بهترین روش ترک اعتیاد به دیازپام

افرادی که به شدت به دیازپام اعتیاد پیدا کرده‌اند یا به مواد دیگری نیز اعتیاد دارند، غالباً تصمیم می‌گیرند که به مراکز تخصصی ترک اعتیاد قرص مراجعه کنند. مراکز بسیاری برای ترک اعتیاد به دیازپام وجود دارند که هر یک رویکرد خاص خود را برای درمان اعتیاد به کار می‌گیرند. در ادامه با جدیدترین درمان‌هایی که در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی ارائه می‌شود، آشنا می‌شوید.

سم زدایی قرص دیازپام در کلینیک دکتر جوادی زیر نظر متخصصین ترک اعتیاد و در محیطی لوکس و آرام با تجهیزات روز پزشکی انجام می‌شود.

ترک اعتیاد دیازپام بصورت تدریجی

ترک اعتیاد به صورت بستری در فرآیند ترک قرص دیازپام برای افرادی که وابستگی شدیدی به دیازپام دارند، ضروری است. سودمندی آن در افزایش احتمال موفقیت درمان و جلوگیری از عود اعتیاد بیماران با مصرف سنگین دیازپام به اثبات رسیده است.

به علاوه درمان بستری انتخابی مناسب برای افرادی است که با اعتیاد همزمان به چند ماده دست و پنجه نرم می‌کنند. بیمارانی که به بیش از یک ماده مخدر اعتیاد دارند، باید درمان خاصی را برای هر اعتیاد دریافت کنند. علائم ترک دیازپام شبیه به علائم ترک دیگر مواد مخدر است. متخصص ترک اعتیاد می‌تواند درمان خاص مربوط به اعتیاد همزمان به چند ماده مخدر را ارائه دهد.

درمان به صورت بستری در کلینیک شبانه روزی درمان اعتیاد دکتر جوادی به ۳ شکل به بیماران وابسته به دیازپام کمک می‌کند:

  1. سم زدایی: اولین گام در این مرکز تخصصی درمان اعتیاد، سم زدایی مواد مخدر از بدن است. سم زدایی به بیمار کمک می‌کند تا مواد شیمیایی ناشی از اعتیاد به دیازپام در بدنش را به طور کامل از بین ببرد و برای همیشه از وابستگی شیمیایی به این دارو رهایی یابند.
  2. توان‌بخشی: در این مرحله از درمان به جنبه روحی و روانی اعتیاد رسیدگی می‌شود که در درمان کامل اعتیاد به دیازپام بسیار ضروری و مهم است. در روان درمانی اعتیاد به قرص،‌ پزشک متخصص به دلایل ریشه‌ای و روحی بیمار که منجر به مصرف این قرص شده است می‌پردازد.
  3. مراقبت‌های پس ازسم زدایی: در ادامه درمان و پس از بهبودی و رهایی بیمار از وابستگی پشتیبانی لازم برای جلوگیری از بازگشت بیمار به مواد اعتیادآور انجام می‌شود.

سم زدایی به تنهایی مشکلات رفتاری و روانی دامن زننده به اعتیاد یا ناشی از اعتیاد به دیازپام را درمان نمی‌کند.

درمان سرپایی دیازپام

بیماران مبتلا به اعتیاد خفیف تا متوسط به دیازپام غالباً ترک اعتیاد سرپایی را برای رها شدن از چنگال اعتیاد انتخاب می‌کنند. برنامه‌های سرپایی برای برخی بیماران بهتر از کمپ‌های بستری است، به خصوص اگر بیمار فقط دچار اعتیاد به دیازپام باشد. همچنین ترک اعتیاد سرپایی معمولاً به اشخاصی توصیه می‌شود که درمان بستری را به پایان رسانده‌اند، به این ترتیب بیماران می‌توانند درمان را پس از ترخیص از مرکز ادامه بدهند و احتمال پاک ماندن خود را افزایش دهند.

 

درمان اعتیاد دیازپام در کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی

درمان اعتیاد دیازپام در کلینیک دکتر جوادی توسط بهترین کادر روانپزشکی و روانشناس ترک اعتیاد، انجام می پذیرد، کلینیک ترک اعتیاد دکتر جوادی یک مرکز ترک اعتیاد پیشرفته در تهران هست که کلیه امکانات رفاهی و هتلینگ اعم از اتاق‌های VIP و لوکس به صورت تفکیک شده، خدمات و سرویس‌های نگهداری بیمارستانی به صورت شبانه روزی ارائه میدهد

همچنین امکانات رفاهی برای همراهان بیمار، خدمات گروه درمانی، مشاوره‌های روزانه روانشناس اعتیاد به صورت خصوصی با بیمار و همراهان بیمار، خدمات اورژانس و آمبولانس در مواقع اضطراری، قرارداد همکاری با سایر بیمارستان‌ها در صورت بروز بیماری‌های جانبی خطرساز و … را به بیماران ارائه می‌دهد

 ویژگی های کلینیک تخصصی دکتر جوادی:

  • دارا بودن امکانات رفاهی و هتلینگ
  • بهترین کادر روانپزشکی و روانشناس ترک اعتیاد
  • روش های نوین درمانی
  • اتاق های مجزا با امکانات رفاهی ویژه
  • بهترین و مجهزترین مرکز با حضورشبانه‌روزی کادر درمانی
  • پیگیری پس از درمان

 

 

خدمات مرتبط

همین حالا تماس بگیرید

021-22222241
Call Now Buttonمشاوره رایگان