علائم ترک شیشه پس از 3 ماه

علائم ترک شیشه پس از 3 ماه
تاریخ انتشار : 10.05.1402
مدیر سایت
0
(0)

ترک شیشه مانند هر ماده اعتیادآور دیگر دارای علائم ترک خواهد بود. مدت زمان علائم ترک شیشه بیماران، بسته به عوامل مختلفی مانند ژنتیک، نوع سم زدایی، شرایط سلامتی فرد، شدت اعتیاد و…می‌تواند متفاوت باشد. اما یک جدول زمانی کلی برای آن وجود دارد که در صورت مراجعه به مراکز ترک شیشه معتبر در تهران، مانند مرکز دکتر جوادی، می‌توان به آن استناد کرد. اما بسیاری از بیمارانی که مشتاق درمان اعتیاد شیشه هستند، از سندرم پس از ترک حاد و علائم ترک شیشه پس از 3 ماه واهمه دارند، اما این دسته افراد باید بدانند که اولا درصد کمی از بیماران دچار سندرم پس از ترک حاد می‌شوند و ثانیا اینکه این علائم با برقراری جلسات روان درمانی و دارو درمانی با تجویز روانپزشک ترک اعتیاد بهبود می‌یابد. در این مطلب بطور خاص راجع به علائم ترک شیشه پس از 3 ماه صحبت می‌کنیم، تا چشم انداز خوبی از فرایند ترک شیشه به شما داده شود. اگر می‌خواهید اعتیادتان را ترک کنید، با ما همراه باشید.

مدت زمان باقی ماندن شیشه در بدن چقدر است؟

مدت زمان باقی ماندن شیشه در بدن

اثرات شیشه تا مدت ها در بدن باقی می‌ماند و به این دلیل است که شاهد علائم ترک شیشه پس از 3 ماه در برخی افراد هستیم. زمانی که شما آغاز به سم زدایی می‌کنید، یک سری علائم ترک را تجربه خواهید کرد و این به علت واکنش بدن شما به شرایط بدون شیشه است. نیمه عمر شیشه 10 ساعت است یعنی 10 ساعت طول میکشد تا بدن نیمی از شیشه را دفع کند. شیشه از طریق ادرار تا 4 روز قابل رویت است، اما تا 3 ماه در آزمایشات مو قابل رویت خواهد بود.

علائم ترک شیشه

همانگونه که گفتیم شدت و زمان ماندگاری علائم ترک شیشه از فردی به فرد متفاوت است و به عوامل مختلفی از قبیل میزان اعتیاد، مدت زمان مصرف شیشه و… بستگی دارد؛ برای مثال اگر اعتیادتان سنگین باشد، امکان دارد دچار علائم ترک شیشه پس از 3 ماه نیز شوید.

بطور کلی علائم ترک شیشه عبارتند از: تحریک پذیری، بالا رفتن وزن، اضطراب، لرز، اختلال خواب، آنهدونیا و….

اما در این مطلب ما با علائم ترک معمول شیشه کاری نداریم، زیرا این علائم معمولا در دوره سم زدایی شیشه رخ می‌دهند. این علائم پس از ترک حاد هستند که ممکن است تا ما‌ه‌ها بعد از ترک شیشه باقی بمانند. بنابراین علائم ترک شیشه پس از 3 ماه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

علائم ترک شیشه پس از 3 ماه

  • افسردگی
  • روانپریشی
  • خستگی
  • نوسانات خلقی
  • افزایش اشتها

علائم ترک پس از حاد و علائم ترک عادی هر دو ناخوشایند هستند و در صورت عدم مدیریت صحیح ممکن است موجب عود شما شوند. بنابراین برای ترک شیشه حتما کمک حرفه‌ای دریافت کنید. در این زمینه می‌توانید با متخصصین کلینیک روانشناسی و ترک اعتیاد دکتر جوادی تماس بگیرید و از خدمات ما برخوردار شوید.

علائم ترک پس از حاد و علائم ترک عادی

با توجه به موارد گفته شده، حالا می‌دانید که علائم ترک شیشه پس از 3 ماه عمدتا روانی هستند که می‌توانید به وسیله ادامه دادن جلسات روان درمانی در مرکز روانشناسی و ترک اعتیاد دکتر جوادی، آن‌ها را تعدیل کنید تا منجر به عود نشوند. روان درمانی پروسه‌ای طولانی مدت است که می‌تواند نه تنها علائم ترک شما، بلکه ریشه اعتیادتان را نیز درمان کند، تا اگر پس از ترخیص در مواجه با مساله‌ای دچار اضطراب شدید، برای دست یابی به آرامش سریعا به سراغ شیشه نروید و با مهارت های مقابله ای مثبت به حل مشکل بپردازید. شایان ذکر است که در مرکز دکتر جوادی روی سم زدایی شیشه(ترک اعتیاد جسمی) و نیز درمان اعتیاد روانی به یک اندازه تاکید می‌شود تا ترک تضمینی شیشه حاصل شود.

مشتاق ترک شیشه هستید؟ معطل نکنید! همین حالا گوشی را برداشته و با ما تماس بگیرید و ما در صفر تا صد مسیر درمان همراه شما خواهیم بود و شما را تنها نخواهیم گذاشت .

به این مطلب چه امتیازی میدید؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رای شما ثبت شود

میانگین آرا 0 / 5. شمارش آرا: 0

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

13 − 12 =

Call Now Buttonمشاوره رایگان