۰۲۱-۷۹۴۴۱
کلینیک ترک دکتر جوادی

علائم ترک شیشه پس از 3 ماه

آخرین تاریخ آپدیت: 1403/04/10
امتیاز به نوشته:
5/5

 مدت زمان علائم ترک شیشه بیماران، بسته به عوامل مختلفی مانند ژنتیک، نوع سم زدایی، شرایط سلامتی فرد، شدت اعتیاد و…می‌تواند متفاوت باشد. اما یک جدول زمانی کلی برای آن وجود دارد که در صورت مراجعه به مراکز ترک شیشه معتبر در تهران، مانند مرکز دکتر جوادی، می‌توان به آن استناد کرد. اما بسیاری از بیمارانی که مشتاق درمان اعتیاد شیشه هستند، از سندرم پس از ترک حاد و علائم ترک شیشه پس از 3 ماه واهمه دارند، اما این دسته افراد باید بدانند که اولا درصد کمی از بیماران دچار سندرم پس از ترک حاد می‌شوند و ثانیا اینکه این علائم با برقراری جلسات روان درمانی و دارو درمانی با تجویز روانپزشک ترک اعتیاد بهبود می‌یابد. در این مطلب بطور خاص راجع به علائم ترک شیشه پس از 3 ماه صحبت می‌کنیم، تا چشم انداز خوبی از مراحل ترک شیشه به شما داده شود. اگر می‌خواهید اعتیادتان را ترک کنید، با ما همراه باشید.

مدت زمان باقی ماندن شیشه در بدن چقدر است؟
 

مدت زمان باقی ماندن شیشه در بدن

اثرات شیشه تا مدت ها در بدن باقی می‌ماند و به این دلیل است که شاهد علائم ترک شیشه پس از 3 ماه در برخی افراد هستیم. زمانی که شما آغاز به سم زدایی می‌کنید، یک سری علائم ترک را تجربه خواهید کرد و این به علت واکنش بدن شما به شرایط بدون شیشه است. نیمه عمر شیشه 10 ساعت است یعنی 10 ساعت طول میکشد تا بدن نیمی از شیشه را دفع کند. شیشه از طریق ادرار تا 4 روز قابل رویت است، اما تا 3 ماه در آزمایشات مو قابل رویت خواهد بود.

با این حال، مدت زمان باقی‌ماندن شیشه در بدن بستگی به متغیرهای گوناگونی دارد، از جمله میزان مصرف شیشه، طریقه مصرف، سابقه فردی، سن، سلامتی عمومی و فعالیت‌های جسمانی. شیشه یک ماده که در سازمان به طور نسبتاً طولانی مدت اثرات خود را ادامه می‌دهد، ولی برای ترک شیشه و از بین بردن آثار آن از بدن، تدابیر خاصی اتخاذ می‌شود. انتخاب روش‌ ترک شیشه بسیار مهم است چرا که روش‌های مختلفی از جمله مصرف آب و مایعات بیشتر، فعالیت ورزشی منظم، و مصرف مواد غذایی سالم و غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها برای تسریع در فرآیند خروج شیشه از بدن استفاده می‌شود. برای کاهش مدت زمان باقی‌ماندن شیشه در بدن و کمک به بازیابی سلامت، مراجعه به متخصصان و استفاده از راهنمایی‌های مناسب در فرآیند ترک این ماده ضروری است.

علائم ترک شیشه پس از 3 ماه

  • افسردگی
  • روانپریشی
  • خستگی
  • نوسانات خلقی
  • افزایش اشتها

علائم ترک پس از حاد و علائم ترک عادی هر دو ناخوشایند هستند و در صورت عدم مدیریت صحیح ممکن است موجب عود شما شوند. بنابراین برای ترک شیشه حتما کمک حرفه‌ای دریافت کنید. در این زمینه می‌توانید با متخصصین کلینیک روانشناسی و ترک اعتیاد دکتر جوادی تماس بگیرید و از خدمات ما برخوردار شوید.

علائم ترک پس از حاد و علائم ترک عادی

با توجه به موارد گفته شده، حالا می‌دانید که علائم ترک شیشه پس از 3 ماه عمدتا روانی هستند که می‌توانید به وسیله ادامه دادن جلسات روان درمانی در مرکز روانشناسی و ترک اعتیاد دکتر جوادی، آن‌ها را تعدیل کنید تا منجر به عود نشوند. روان درمانی پروسه‌ای طولانی مدت است که می‌تواند نه تنها علائم ترک شما، بلکه ریشه اعتیادتان را نیز درمان کند، تا اگر پس از ترخیص در مواجه با مساله‌ای دچار اضطراب شدید، برای دست یابی به آرامش سریعا به سراغ شیشه نروید و با مهارت های مقابله ای مثبت به حل مشکل بپردازید. شایان ذکر است که در مرکز دکتر جوادی روی سم زدایی شیشه(ترک اعتیاد جسمی) و نیز درمان اعتیاد روانی به یک اندازه تاکید می‌شود تا ترک تضمینی شیشه حاصل شود.

مشتاق ترک شیشه هستید؟ معطل نکنید! همین حالا گوشی را برداشته و با ما تماس بگیرید و ما در صفر تا صد مسیر درمان همراه شما خواهیم بود و شما را تنها نخواهیم گذاشت.

بعد از ترک شیشه چه اتفاقی می‌افتد؟

بعد از ترک شیشه، فرد ممکن است تجربه تغییرات چندگانه در زندگی و سلامتی خود کند. این تغییرات شامل اموری می‌شود که بهبود سلامتی روانی و جسمی افرد را ترتیب می‌دهد. پس از ترک شیشه، افراد ممکن است تجربه افزایش انرژی، بهبود توانایی تمرکز، و افزایش اعتماد به نفس کنند. همچنین، احساسات افسردگی، اضطراب و عصبانیت کاهش می‌یابد و کیفیت خواب بهبود می‌یابد. علاوه بر این، فرد ممکن است در مواجهه با چالش‌های زندگی و حل مسائل روزمره موفق‌تر باشد. این تغییرات مثبت نشان از بهبود و بازیابی سلامتی افرد دارند که نتیجه تصمیم به ترک مصرف شیشه و ادامه روش‌های مدیریتی مناسب بعد از ترک می‌باشند.

1403/04/10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =